Τρίοδη Θερμοστατική Βάνα: γνώμες & σχόλια!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75570 από dimlyk
πολυ ενδιαφερουσα η αναφορα της αντισταθμισης που γενικα περναει στο "ντουκου" αν και η οικονομια που αναφερει ειναι το λιγοτερο υπεραισιοδοξη ειναι πραγματικη και πανευκολη
τουλαχιστον οσοι επιμενουν σε αεριο και πετρελαιο καλα θα εκαναν να το ξαναδιαβαζαν .
ισως ο βασικοτερος λογος που ελαχιστη σημασια εχει δοθει στην αντισταθμιση εξωτερικης θερμοκρσιας (τουλαχιστον στην οικιακη χρηση) ειναι οτι οι λεβητες λειτουργουν λιγες ωρες και βραδυνες οποτε και οι εξωτερικες θερμοκρασιες ειναι "πεσμενες"


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75572 από Sp4wN
Εγώ Δημήτρη έχω ακούσει στην πράξη 25% λιγότερη κατανάλωση από χειμώνα σε χειμώνα σε Fuzzy Logic 25.Βέβαια το κριτήριο δεν είναι αρκετό από μόνο του .Προϋποθέτει ίδιο πέλλετ ,ίδια κρύα,ίδιες ώρες λειτουργίας ,αλλά χονδρικά δεν είναι αμελητέο στοιχείο !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75578 από dimlyk
νομιζω ανεφερα τον λογο που αν και τουλαχιστον οι μηχανικοι την ξερουν εστω στα χαρτια δεν την προτειναν τουλαχιστον μεχρι τωρα και την θεωρω "ξεχασμενη" για τον ιδιο λογο πιθανον (δεν τοχουμε στο μυαλο μας) μιλησα για πετρελαιο ....εχεις δικιο ομως ...τωρα που οι λεβητες στερεων δουλευουν πολυ περισσοτερες ωρες εχει ισως πολυ μεγαλυτερο ενδιαφερον για αρκετους
και φυσικα η οικονομια ειναι σημαντικη και τουλαχιστον 15% αν και τα νουμερα αυτα εχουν παντα σχετικη αξια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75601 από hoyo
τριοδη και δοχειο αδρανειας μαζι με ενα καλο Θ.Χ τα επομενα βηματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75602 από Sp4wN
Ααααα εσύ θα στάξεις πακέτο λέμε :P :lol:
Πολύ καλές επιλογές Γιώργο .Βέβαια τα δοχεία αδρανείας αξιοποιούν 100% τη χρησιμότητά τους κυρίως στους λέβητες (πυρόλυσης ή όχι) ξύλου ,αλλά οι ευρωπαϊκές προδιαγραφές δίνουν κάθε σύστημα με δοχείο αδρανείας σε κάθε σπίτι πλέον . Και εγώ το έχω στα πλάνα μου ,αλλά αφού βάλω Ηλιακό και συμμαζέψω λίγο την καμινάδα και πάρω 12 τόνους πέλλετ για 2 χρόνια απόθεμα ;)

Γιατί ποτέ δεν ξέρεις με το ελληνικό κράτος ,πότε θα σε πουλήσει !! Δυστυχώς :(

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75617 από hoyo

hoyo έγραψε: τριοδη και δοχειο αδρανειας μαζι με ενα καλο Θ.Χ τα επομενα βηματα.



βημα βημα οχι ολα μαζι. :P :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ