Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162582 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δύσκολη απαντηση.....
Προσωπικά ως προϊόν δεν εχω θεμα - το χρησιμοποιώ χρόνια....
Απλά έχω ξεχάσει την seewood έχοντας πολύ ακριβές τιμές.

Περιμένω ποτε θα γινει προσφορά απο πρακτικερ κ.λ.π.

Τώρα για την ευβοια τα έχουμε πει - τρώγεται μόνο επειδή ειναι φτηνότερο... Αλλά είναι οριακά συμφέρον σε σχέση με την βαβούρα του...
Το αρκαδια? και πάλι σα προϊόν καλό. Η τιμη???? Χμ.....

Μιλάω πάντα απο αυτά που εχω δοκιμάσει ο ιδιος ( τα ελληνικά) .....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162583 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
μην γκρινιαζετε τοσο :)
το πρακτικερ ειχε 3,50 μεχρι το τελος του χρονου (τα δωρεαν μεταφορικα ηταν για λιγο)
σ αυτη την τιμη προφανωσ συμφερει (παντα για αθηνα κλπ) και φετος δεν ειδα να υπαρχει και κατι φθηνοτερο
σιγουρα η τιμη αυτη εμφανιζεται παντα σαν προσφορα σταθερη ομως για 3 χρονια τουλαχιστον
και μην περιμενετε πολυ χαμηλοτερες τιμες ...το βασικο ειναι η ποιοτητα ναχει ναποια συνεπεια και σ αυτο η αλφα το καταφερνει ...μακαρι και το αρκαδια να δειξει τα ιδια μια και δειχνει σοβαρος κατασκευαστης ...σιγουρα υπαρχουν και αρκετες μικρες μοναδες αλλα τοπικης εμβελειας που θα πρεπει ο καθενας να ψαξει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162585 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για άλλη μια φορά η "γενιά της χρεοκοπίας", η γενιά που με τις πράξεις της και την νοοτροπία της κατέστρεψε την χώρα επιτίθεται προς ελληνικές επιχειρήσεις που απασχολούν Έλληνες εργαζομένους . Επιχειρήσεις που το 80% τους το παίρνει η εφορία.

Επιχειρήσεις που έχουν να ανταγωνιστούν αυστρογερμανικους κολοσσούς που δανείζονται με 1% επιτόκιο ενώ οι δικές μας με 10% και παράγουν τα προιόντα τους σε τρίτες χώρες με φτηνά μεροκάματα και φτηνό ρεύμα.

Επιχειρήσεις που έχουν κατηγορηθεί για καταστροφή του περιβάλλοντος. Που παρανομούν κατάφορα


Θέλετε να πάει να σαρώσει όλα τα ελληνικά δάση να ρίξει κοστολόγιο η "εταιρία" για να είστε ευχαριστημένοι όπως ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ ο κολλοσός και σας κοροιδεύει με το πελλετ που σας πουλάει. Που σας δίνει την β ποιότητα όπως παραπονιούνται όλοι εδώ μέσα που καμία σχέση δεν έχει με το πέλλετ προ 4-5 χρόνια; Συμφωνείτε; Πάω στοίχημα στην Βουλγαρία το συσκευάζουν και σας κοροιδεύουν κιόλας.

Οι Ελληνικές επιχειρήσεις προσφέρουν φτηνές τιμές το καλοκαίρι. Τότε όμως θέλετε να πάτε τις διακοπούλε σας. Όμως ο Έλληνας θέλει να γκρινιάξει. Δεν είναι τυχαίο που οι μισθοί των παιδιών σας ειναι στα 400€. Εύχομαι σύνταξη 100€ και μισθοί Ρουμανίας και Βουλγαρίας για να σας δίνουν φτηνό πέλλετ το Γενάρη με -10 βαθμούς σε τιμή που εσείς θέλετε.

Εγώ θέλω να κλείσουν όλες οι Ελληνικές επιχειρήσεις, να δούμε πόσο θα σας το πουλάει ο Βούλγαρος και ο Ρουμάνος μετά...Με την νοοτροπία σας κλείνετε τις ελληνικές επιχειρήσεις. Όπως είπε και ο φίλος "δεν έχω αγοράσει 5 χρόνια". Αυτός ειναι ο σκοπός σας. Να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα. Τρελένεστε να πάρει χρήματα Έλληνας. Δεν κοιτάτε την τσέπη σας. Κοιτάτε να καταστρέψετε τον άλλο. Για αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Σασ πουλάει 300/365 φτηνό πέλλετ και μπήκατε να γκρινιάξετε για τις 60 μέρες.
Το μίσος σας για τον Έλληνα εργαζόμενο και επιχειρηματία είναι ανυπέρβλητο.
Έλεος πια δεν θα βάλετε ποτέ μυαλό;
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by john88s.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": shaman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162589 από kosi
Απαντήθηκε από kosi στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
κανονικά δεν γράφω σε τέτοιες σισιτισις γιατί πάει μακριά η βαλίτσα,σύμφωνο σε ορισμένα που λες john88s,εγώ όμως θα ήθελα να δω αν θα κλείσουν όλες η ξένες εταιρίες pellet τις εδώ γύρο χώρες τότε να δούμε ποσο θα πουλάει ο έλληνας το ντόπιο pellet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162590 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φίλε Γιάννη
Μιλώντας πάντα υποθετικά -γενικά-και λέγοντας την δική μου άποψη
"στο φτιάχνω 10 στο πουλάω 30" τι δεν κατάλαβες??
Εάν το έκανε άλλη εταιρία σε άλλο κλάδο ,θα αγόραζες??Τι σε έχει πιάσει με την συγκεκριμένη??
Εγώ αυτά τα 300 € που γλυτώνω από 5-6 παλέτες τα έχω στην δική μου τσέπη και όχι να τα χαρίσω στην εταιρία...
Πάντα υποθετικά,θα μπορούσε να πούλαγε το Α1 200€ και το Α2 180€ ??? \
Όχι???Είσαι σίγουρος??
Και όλοι είμαστε Έλληνες ,προστατεύουμε την Ελλάδα αλλά δεν θα τσακωθώ για την τσέπη και την κατσίκα του γείτονα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162591 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δηλαδή 230ευρώ που σου πούλαγε το πέλλετ το έφτιανε 10 και το πούλαγε 30 ε; Δηλαδή 230/3=76,6. 300/3=100. 350/3=116 . Πω πω πω με τι απαταιώνες έχουμε να κάνουμε; Το φτιάχνει 10 το πουλάει 30. 76,5 ευρώ της στοιχίζει μαζί με το ΦΠΑ η παραγωγή δηλαδή 61€/τόνος και στο πουλάει εσένα 230 ευρώ τις 300 μέρες το χρόνο.

Σε κλέβει τι να λέμε τώρα; Ρε τους απαταιώνες. Κοίτα πόσα βγάζουνε. Ο γιατρός είπε να λέμε ναι...Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα δεν ξέρω ρε φίλε. Πραγματικά δηλαδή.....

Ισχύει μέχρι και η τελεία στο προηγούμενο μου μήνυμα. Δεν προστατεύεις κανένας, κάνεις δυσφήμιση καθαρά και έχεις μότο ζωής να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα. Τρέμεις και αρωσταίνεις αν πάρει 20€ μεροκάμματο ο Έλληνας εργάτης για αυτό δίνεις τα λεφτά σου στους Ρουμάνους απατεώνες . Δεν θες να δώσεις τα λεφτά σου στην Ελληνική εταιρία που πλήρώνει φόρους στην Ελλάδα και εισφορές στην Ελλάδα για να πάρεις σύνταξη εσύ. Δεν θες και πολεμάς τον άλλο. Μόνος σου το είπες...5 χρόνια δεν αγοράζω...Νιώθω ηδονή που ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΩ. Φυσικά η νοοτροπία σου ειναι η κυριάρχη νοοτροπία στην χώρα που είχε ως αποτέλεσμα τον ατομικισμό εις βάρους του γενικού συμφέροντος με αποτέλεσμα την χρεοκοπία της χώρας και την υποδούλωση της. Αλλά αυτές οι νοοτροπίες έχουν έμμεσο αντίκτυπο και στα εισοδήματα όσων σκέφτονται έτσι μακροπρόθεσμα. Αλλά τι να εξηγώ τώρα; Εδώ έχουμε εταιρίες Ελληνικές που δίνουν φτηνό πέλλετ 10/12 μήνες και βγήκαν άτομα να τους κράξουν και να υποκλιθούν στον Αυστριακό απαταιώνα που έχει διαλύσει όλη την Ρουμανία.
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.587 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ