Βοήθεια για ρυθμίσεις σε TMC PU206 6.7KW

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172217 από kourosava
Απαντήθηκε από kourosava στο θέμα Βοήθεια για ρυθμίσεις σε TMC PU206 6.7KW
Οταν παταω το 4 στο remote δεν αλλαζει κατι!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172218 από kourosava
Απαντήθηκε από kourosava στο θέμα Βοήθεια για ρυθμίσεις σε TMC PU206 6.7KW
Λοιπόν, ψιλοέβγαλα άκρη. Το "τύπος πέλετ" είναι για την ταχύτητα του κοχλία. Οσο χαμηλώνεις την τιμη τόσο πιο αργά ρίχνει. Τώρα, όσον αφορά του τύπος καμινάδας, (βγάζει στην οθόνη Smoke Chimney) ειναι ο αέρας. Οσο χαμηλώνω την τιμή τοσο περισσότερη φλόγα έχω. Τώρα δεν ξέρω αν θα πρέπει να έχω περισσότερη η λιγότερη φλόγα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172222 από thanos adam
Λογικά πρέπει να είναι σε αντίστοιχη ριξη πελλετ με την τιμή του αέρα, η φωτιά όμως πρέπει να είναι ζωηρή κ όχι να καίει σαν κερί κ να βγάζει μαυρίλα πού αυτό εξαρτάται από το πελλετ πόσο καθαρό είναι
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kourosava

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172229 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γράψε ένα εμαιλ σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172235 από kourosava
Απαντήθηκε από kourosava στο θέμα Βοήθεια για ρυθμίσεις σε TMC PU206 6.7KW
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174773 από Lightkeeper
Καλησπέρα σας! Θα ήθελα και εγώ την πολύτιμη βοήθεια σας σχετικά με μια TMC-206PU 6,7KW . Είμαι επαρχία και την εγκατέστησα μόνος μου ,την έβαλα σε λειτουργία και όλα καλά. Δουλεύει μια χαρά αλλά θα ήθελα μια εικόνα για τις ρυθμίσεις και αν υπάρχει κάνα σοβαρό manual γιατί το δικό του δεν κάνει για τίποτα. χρησιμοποιώ πέλλετ Φενεός Α1 κατηγορία. Έχω πειράξει μόνο την ρίψη και την καμινάδα σε -03 και - 01 αντίστοιχα ήταν 00 και φτάνουν από -9 έως 9 . Χωρίς να έχω εμπειρία δεν έχει καπνό ,μαυρίζει το τζαμί φυσιολογικά και αφήνει και αυτό το κλινκερ έχοντας κάψει ένα τσουβαλι και θέλω να κατεβάσω τον χρόνο καθαρισμού γιατί είναι 40' τώρα στα 30' μάλλον αλλα πρέπει να μπω στο κρυφό μενού.
Ευχαριστώ! 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ