Τεχνικά εγχειρίδια & κρυφό μενού σομπών pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #67812 από panos_210
1098 εχω την εντυπωση φιλε tobi
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Γατος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90417 από karibu

stelios02 έγραψε: Έχω μία σόμπα νερού και συγκεκριμένα την Idropoint της EdilKamin. Η Εταιρεία δίνει το κλασσικό manual σύμφωνα με το οποίο έχεις προσβαση μόνο στα βασικά (δηλ. ρύθμιση ρολογιού, χρονοδιακόπτη, θερμοκρασία νερού και αέρα). Για οτιδήποτε άλλο πρέπει να φωνάξεις τον αντιπρόσωπο να έρθει στο σπίτι σου να την ρυθμίσει. Δεν λέω ότι έχω πρόβλημα με αυτόν που μου την πούλησε(αλίμονο), αλλά να... είναι αυτό το ... περίμενε! Ψάχνω στο γούγλη αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά αυτό το κρυφό μενού. Θα το εκτιμούσα αν κάποιος που το έχει μπορεί να το ανεβάσει.


Βρηκες τελικα τις ρυθμισεις του κρυφου μενου?
Και γενικα μιας και ενδιαφερομαι να αγορασω την ιδια σομπα,αν δεν σου ειναι προβλημα στειλε ημειλ στο
motogu του gmail να τα πουμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90503 από stelios02

karibu έγραψε:
Βρηκες τελικα τις ρυθμισεις του κρυφου μενου?
Και γενικα μιας και ενδιαφερομαι να αγορασω την ιδια σομπα,αν δεν σου ειναι προβλημα στειλε ημειλ στο
motogu του gmail να τα πουμε...


Δυστυχώς φίλε μου, δεν μπόρεσα να τις βρω. Αν και τις ζήτησα από τον έμπορο δεν μου τις έδωσε. Παρόλα αυτά, μια φορά που χρειάστηκε να έρθει για να αυξήσει λίγο τον αέρα (έκανα επέκταση της καμινάδας) είδα στα κλεφτά τον κωδικό. Όταν έφυγε προσπάθησα να μπω. Τα κατάφερα. Απo εκεί και πέρα το χάος... Ατέλειωτες ρυθμίσεις για το παραμικρό. Και πολλά από αυτά ακαταλαβίστικα. Και δυσανάγνωστα σε μια οθόνη μιας γραμμής (όπως τα πρώτα κινητά τηλέφωνα). Και δεν είμαι και άσχετος καθώς στη δουλειά μου πειράζω ρυθμίσεις μηχανών οι οποίες στοιχίζουν μερικά εκατομμύρια ευρώ.

Αλλά εδώ που τα λέμε, δεν νομίζω να είναι τόσο απαραίτητες οι ρυθμίσεις, τουλάχιστον στα δύο πρώτα χρόνια που ισχύει η εγγύηση. Πρόκειται για ένα επώνυμο προϊόν, το οποίο είναι προρυθμισμένο για την βέλτιστη λειτουργία, ώστε να μην χρειάζεται να ασχολείσαι συνέχεια μαζί του. Μέχρι τώρα από αρχές Νοέμβρη που άναψα τη σόμπα καίει απροβλημάτιστα. Το μόνο που κάνω είναι το καθάρισμα.

Sorry, που δεν μπόρεσα να βοηθήσω!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90672 από karibu

stelios02 έγραψε:

karibu έγραψε:
Βρηκες τελικα τις ρυθμισεις του κρυφου μενου?
Και γενικα μιας και ενδιαφερομαι να αγορασω την ιδια σομπα,αν δεν σου ειναι προβλημα στειλε ημειλ στο
motogu του gmail να τα πουμε...


Δυστυχώς φίλε μου, δεν μπόρεσα να τις βρω. Αν και τις ζήτησα από τον έμπορο δεν μου τις έδωσε. Παρόλα αυτά, μια φορά που χρειάστηκε να έρθει για να αυξήσει λίγο τον αέρα (έκανα επέκταση της καμινάδας) είδα στα κλεφτά τον κωδικό. Όταν έφυγε προσπάθησα να μπω. Τα κατάφερα. Απo εκεί και πέρα το χάος... Ατέλειωτες ρυθμίσεις για το παραμικρό. Και πολλά από αυτά ακαταλαβίστικα. Και δυσανάγνωστα σε μια οθόνη μιας γραμμής (όπως τα πρώτα κινητά τηλέφωνα). Και δεν είμαι και άσχετος καθώς στη δουλειά μου πειράζω ρυθμίσεις μηχανών οι οποίες στοιχίζουν μερικά εκατομμύρια ευρώ.

Αλλά εδώ που τα λέμε, δεν νομίζω να είναι τόσο απαραίτητες οι ρυθμίσεις, τουλάχιστον στα δύο πρώτα χρόνια που ισχύει η εγγύηση. Πρόκειται για ένα επώνυμο προϊόν, το οποίο είναι προρυθμισμένο για την βέλτιστη λειτουργία, ώστε να μην χρειάζεται να ασχολείσαι συνέχεια μαζί του. Μέχρι τώρα από αρχές Νοέμβρη που άναψα τη σόμπα καίει απροβλημάτιστα. Το μόνο που κάνω είναι το καθάρισμα.

Sorry, που δεν μπόρεσα να βοηθήσω!


Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2







Στειλε μου ενα ημειλ και θα στις στειλω μιας και τις βρηκα...
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by karibu.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90674 από dimlyk
δεν τις στελνεις στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

να ειναι διαθεσιμες σ ολους ? ;)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90676 από karibu

dimlyk έγραψε: δεν τις στελνεις στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

να ειναι διαθεσιμες σ ολους ? ;)


Οχι ακομα,μη με κραξει αυτος που μου τις εδωσε,αργοτερα και αφου φανει οτι δουλευουν στον stelios2 τις βαζω να τις δουν ολοι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ