mytherm προβλημα με κοχλια

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174123 από faidonas
Απαντήθηκε από faidonas στο θέμα mytherm προβλημα με κοχλια
ναι δουλευει με θερμοστατη χωρου. υπαρχουν καποια tips για τις ρυθμισεις.? το εγχειριδιο της μυθερμ μου βγαζει αλαρμ συνεχεια αν το ρυθμιζω στις τιμες που προτινει η εταιρεια. επισης φωναξα τεχνικο περυσι αλλα δεν ηξερε κ αυτος πολλα.
γενικα ειναι δυσκολο να πετυχουμε σωστες ρυθμισεις με την λιγοτερη καταναλωση πελλετ ετσι καταλαβαινω. 45 κιλα πελλετ για ενα σπιτι 100 τμ ειναι ασυμφερο (15 ευρω την μερα) καλυτερα να παω να μεινω σε ξενοδοχειο με λιγα παραπανω τον χειμωνα κ να εχω το κεφαλι μου ησυχο!!!!!!!!!!!!!!
Last edit: 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν by faidonas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174124 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα mytherm προβλημα με κοχλια

που γραφει αν ειναι ο ceza?εχω στις ρυθμισεις μεγιστη ποσοτητα κοχλια 3 sec και στην ελαχιστη 1 sec. ωστοσο ακομα κ οταν πιανει θερμοκρασια παλι τον εχω χρονομετρησει και δινει 3 sec. ειναι σωστες οι ρυθμισεις ?

Βάλε αν θες μία φωτό την οθόνη να δούμε αν έχει τον Ceza ή κάποιον άλλον. Πες μας και ποιον λέβητα της mytherm έχεις.
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174125 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα mytherm προβλημα με κοχλια
Φίλε το εγχειρίδιο έχεις γενικές τιμές οι τιμές που φοράει το ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΣΥ ""'ΤΙΣ ΣΚΑΛΙΣΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΑΜΗΣΕ.......""""ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ !!!!!ΕΠΕΙΣΗΣ ΑΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΜΠΑΖΕΙ ΚΑΙΕΙ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 6-7 ΕΥΡΩ ΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΜΑΣ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ!!!!!ΜΗ ΛΕΜΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!!!!!!ΣΤΑ ΛΕΩ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΥΦΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΚΑΛΙΖΕΤΑΙ ΤΑ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΤΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΞΗΘΕΙ ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΠΘΤΙΩΝ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΚΑΝΕΤΕ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!!!!ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΑΥΓΑ ΔΕΝ ΒΑΦΕΙΣ!!!!ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΖΑΜΠΑ !!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174126 από faidonas
Απαντήθηκε από faidonas στο θέμα mytherm προβλημα με κοχλια
Χαχαχαχαχαχα σωστά τα λες. Θα ασχοληθω σήμερα με λειτουργιες θερμοστάτη κ οτι βγει. Άλλωστε η ευκολη λυση της επαναφορας εργοστασιακων ρυθμίσεων υπάρχει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174129 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα mytherm προβλημα με κοχλια

υπαρχει καπου ρυθμιση νξα σβηνει οταν πιανει θερμοκρασια?

Ναι υπάρχει. Στο κεντρικό Menou  ενεργοποίησε το ECO σε ON.  Στο MENOU  Texnikou  στο υποπρόγραμμα MENOU ECO και στο υποπρόγραμμα Anamoni OFF βαλε 0 min. Ετσι όταν πιάσει την επιθυμητή  θερμοκρασία  ο θερμοστάτης χώρου θα κλείσει και ο λέβητας δεν θα περιμένει σε αναμονή, θα πάει σε κατάσταση svisimo. Οταν ο θερμοστάτης χώρου ζητήσει πάλι θέρμανση θα ανοίξει και ο λέβητας θα πάει σε κατάσταση enafsi. Εγώ έχω την anamoni off σε 5 min ώστε να περιμένει για 5 λεπτά πριν κλείσει μην τυχόν και ζητήσει άμεσα ο θερμοστάτης χώρου ζεστά νερά. Ολα αυτά για τον ceza controller. Αν έχεις και εσύ τον ίδιο controller δοκίμασε, αλλιώς τα γράφω στον αέρα μου φαίνεται.  
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174159 από faidonas
Απαντήθηκε από faidonas στο θέμα mytherm προβλημα με κοχλια
Ετσι ειναι rofos εχω την εντύπωση οτι ειναι ο ceza. Θα δοκιμασω οπως μου ειπες στις ρυθμίσεις κ θα ξανα ποσταρω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ