Primus 45

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172255 από SVILL
Απαντήθηκε από SVILL στο θέμα Primus 45
χαχααχα δίκιο έχεις. Όχι Κώστα εγώ (SVILL) το έχω περίπου απο το 2012-3. Το άλλο το παλικάρι ο andreas απο πάνω τον έχει ένα χρόνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172256 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Re:Primus 45
Η λύση φίλε μου 4103andreas είναι να καις πέλλετ αν θες να ζεσταθείς χωρίς να σκας όπως τώρα. Ο πυρήνας είναι ό,τι χειρότερο για καύση. Το 90% των προβλημάτων που αναφέρεις οφείλεται σε αυτόν. Πρέπει να είσαι μεγάλος μάστορας για να τα καταφέρεις με στεγνό πυρήνα. Αν έχει πολλή υγρασία θα δεινοπαθήσεις. Πολύ λίγοι το κάνουν αλλά αυτοί έχουν εντρυφήσει πάνω στο θέμα. Εξάλλου η διαφορά σε χρήμα είναι πολύ μικρή σε σχέση με τη μαυρίλα και τα προβλήματα του πυρήνα. Δύστροπος λίγο ο λέβητας αλλά δεν είναι και τέρας. Λίγη προσοχή παραπάνω θέλει και θα δουλεύει καλά. Όλοι μας τα περάσαμε τον 1ο χρόνο. Και σε μένα ήρθε τεχνικός της Μαβίλ, όμως σιγά σιγά μαθαίνεις τα κόλπα του. Τα συζητάμε και μαθαίνουμε ακόμα μετά από 9 χρόνια συνεργασίας με το μηχάνημα. Μακάρι να υπήρχε τεχνογνωσία και πρότερη εμπειρία, θα γλιτώναμε την κούραση και τα νεύρα. Για όλα τα μηχανήματα υπάρχουν αστοχίες και σε πολύ ακριβότερα. Υπομονή και αλλαγή σε πέλλετ αν θες να μ' ακούσεις. Φυσικά αν μπορείς να το κάνεις, αν όχι δε βλέπω να ζεσταίνεσαι με τον πυρήνα. Φιλικά

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dimosmav.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": 4103andreas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172257 από SVILL
Απαντήθηκε από SVILL στο θέμα Re:Primus 45
Τώρα που το λές , και εγώ προβληματάκια είχα αφού την 3η ή 4η χρονιά έκαψα και πυρήνα και δεν το ξαναέκανα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172258 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Re:Primus 45
Όταν ήρθε την 2η χρονιά ένας φίλος που έκαιγε πυρήνα μου έδειξε φωτογραφίες από τον δικό του και τον λυπήθηκα από τη βρωμιά και την πίσσα που είχε μαζέψει. Στην αρχή κι εγώ τον αγόρασα για να έχω επιλογές καύσης όμως ποτέ δεν άφησα το πέλλετ για κάτι άλλο. Είχα βάλει μάλιστα και αγριαγκινάρα γι αυτό το λόγο στο χωράφι. Όταν κατάλαβα ότι δεν προχωρούσε η ιστορία την όργωσα. Πέλλετ και μόνο αυτό. Μικροπροβλήματα στο πέρασμα των χρόνων αλλά χορτάσαμε ζέστη. Αν αγόραζα βέβαια τώρα λέβητα δεν θα έπαιρνα βιομάζας γιατί θέλει πιο συχνό καθάρισμα για να δουλεύει καλά. Φυσικά ο πετρελαίου είναι standby και σίγουρη δύναμη.

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172259 από SVILL
Απαντήθηκε από SVILL στο θέμα Re:Primus 45
Πετρελαίου όλα τα λεφτά αλλα δεν έχω 2ο. Σκέφτομαι να βάλω όμως για καβάτζα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172260 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Re:Primus 45
Φέτος δοκίμασα τον πετρελαίου μετά από περίπου 5 χρόνια που δεν είχε δουλέψει καθόλου και πήρε με την 3η μπροστά μετά από 2 αναβοσβησίματα και άρχισε να δουλεύει στο φουλ μέσα σε 2 λεπτά. Αν ήταν στα 0,65-0,70 το πετρέλαιο φέτος θα το γύρναγα. Αλλά ...

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.244 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ