Primus 45

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174730 από Guss
Απαντήθηκε από Guss στο θέμα Primus 45
Καλημερα κ χρονια πολλα σε ολους εχω ενα λεβητα μαβιλ45 σημερα το πρωι μου εβγαλε 505 το εσβησα κ το ξαναναψα τρεις φορες ειχε κολησει στη διαδικασια να ταιζει ο κοχλιας κ μετα απο ενα λεπτο 505 κ ειχε γεμισει καπνο ο θαλαμος μπηκα στη διαδικασια να βγαλω το κοχλια εκτος κ μετα δουλεψε μετα απο 5λεπτα κουμποσα τη φισα του κοχλια ολα καλα δουλεψε για κανενα μισαωρο κ εβγαλε 503 τι μπορει να συμβαινει τι βοηθεια σας θα ηθελα ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174734 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Re:Primus 45
Καλημέρα. Να υποθέσω ότι ο χώρος καύσης καθαρίστηκε από υπολείμματα όπως και ο σωλήνας του κοχλία. Γράψε αν θες σε ποιο στάδιο σταματάει. Τα συνήθη προβλήματα δημιουργούνται από ελλιπή καθαρισμό.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174735 από Guss
Απαντήθηκε από Guss στο θέμα Re:Primus 45
Οταν εχει βγαλει το 505 σβηνω το γενικο για1λεπτο κ ξαναναβω τοτε ξεκιναει να ταιζει κ σβηνει με 505σε 1λεπτο καθαρισμα εκανα πριν 2εβδομαδες καιω πυρινοξυλο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174736 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Re:Primus 45
Θα έλεγα ότι είναι ηλεκτρολογικό το θέμα αν όλα είναι καθαρά. Στην πλακέτα υπάρχει ένα ρελέ τροφοδοσίας που πρέπει να αλλάζεται ανά 6-7 χρόνια προληπτικά καθώς φθείρεται. Κολλάει και ή θα ταΐζει συνέχεια μέχρι να τον σβήσει ή θα μένει ανοιχτό και δεν θα ταΐζει. Είναι συνήθως πορτοκαλί χρώματος κουμπωμένο στην πλακέτα. Δες το.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174737 από Guss
Απαντήθηκε από Guss στο θέμα Re:Primus 45
Φιλε θα μπω σε διαδικασια γενικου καθαρισμου τις επομενες μερες κ θα δω αν συνεχισει το προβλημα ευχαριστω για τις απαντησεις κ θα ενημερωσω για το τι εγινε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174746 από 4103andreas
Απαντήθηκε από 4103andreas στο θέμα Re:Primus 45
Εγώ έχω τον μεγάλο καυστήρα καιω επίσης πυρηνοξυλο και απ'την πρώτη μέρα έχω προβλήματα. Προς το παρόν φέτος έχω καταφέρει να βρω τις ρυθμίσεις που το κάνουν να δουλεύει σχετικά απροβλημάτιστα. Αυτά τα άκυρα error μου τα έκανε και σε εμένα περισυ. Καθάρισε τα πάντα πόλη καλά. Ειδικά εκεί από όπου έρχεται ο πυρήνας (σόρρυ δεν είμαι γνώστης οπότε μπορεί να κάνω λάθος στις περιγραφές/ορολογίες δείξτε κατανόηση). 505 είναι ότι ανεβαινει υπερβολικά η θερμοκρασία νερού αν δεν κάνω λάθος. Αυτό ήταν θέμα πίνακα σε εμένα. Είχε κολλήσει ο αισθητήρας θερμοκρασίας και ξεκίναγε από ψηλά (50 βαθμούς νμζ με το που το άνοιγες ακόμη κι αν δεν είχε πιάσει φωτιά καλά καλά) και μέσα σε 10 λεπτά έφτανε 70 και έκλεινε. Κλείστο εντελώς καθάρισε το όσο καλύτερα γίνεται και αν επιμένει είναι θέμα ηλεκτρονικό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.274 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ