Re:Ταυτόχρονη λειτουργία πετρελαίου και υδραυλικου

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177790 από Panchrist
Καλησπέρα και παλι
Σήμερα το πρωί είπα να δοκιμάσω να δουλέψω το πετρέλαιο έχοντας και τις βάνες από το τζάκι ανοιχτές. Ο καυστήρας λοιπόν ζέστανε το νερό στο τζάκι και αυτό στην συνέχεια έδωσε κίνηση και στον δικό του κυκλοφοριτη.λειτουργουσαν και οι δύο δηλαδή ταυτόχρονα. Επομένως δεν θα είναι πολύ βοηθητικό να ξεκινάς με καυστήρα πετρελαίου και στην συνέχεια να διατηρείς την θερμοκρασία με το τζάκι, και αν σβήσει η φωτιά να συνεχίζει ο καυστήρας;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177791 από giannis kalor
Δύσκολο νομίζω . Δεν είμαι και υδραυλικός η μηχανολόγος . Αλλά γιατί δεν βάζεις ηλκετροβανες να απομονώνεις οποίο δεν θες ; Και πιο γρήγορα θα κάνει κύκλωμα και πιο εύκολα θα κρατάει θερμοκρασία

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177792 από Panchrist
Το σπίτι είναι μεζονέτα. Ηλεκτροβανες υπάρχουν από τον καυστηρα για πάνω κάτω. Να βάλω ηλεκτροβανα που; τι διαφορά θα κάνει; εφόσον θα δουλεύει ο καυστήρας και θα ανάψω σχεδόν αμέσως το Τζάκι το νερό θα ζεσταθει πιο γρήγορα επομένως μετά θα πάψει ο καυστήρας να λειτουργεί γτ θα αντιλαμβάνεται την θερμοκρασία καλή, απλά θα συνεχίσει να λειτουργεί ο κυκλοφοριτης του ταυτόχρονα με του τζακιου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177798 από dimlyk
ο καυστηρας θα κοψει ...το τζακι πως θα κοψει οταν εχει νερα 80 βαθμων? ....ταυτοχρονη λειτουργεια γινεται μονο με δοχειο αποθηκευσης (αδρανειας)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, meletis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177809 από Panchrist
Ο καυστήρας θα ρυθμιστεί σε θερμοκρασία 60βαθμων επομένως θα βοηθάει το τζάκι στο ξεκίνημα και μόλις φτάσει τα μέρα το τζάκι θα κόψει την λειτουργία του καυστήρα γτ θα τον τροφοδοτεί με ζεστό νερό. Οταν το τζάκι πάει να σβήσει τότε θα κάνει επανεκκίνηση ο καυστήρας γτ θα αντιλαμβάνεται ότι δεν έχει την ζητούμενη θερμοκρασία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177810 από DOOM_NX
Περίπλοκο χωρίς λόγο νομίζω. Ο κυκλοφορητής του πετρελαίου πότε θα κόβει; Πώς θα εξασφαλίζεις ότι δεν δουλεύει κανένας κυκλοφορητής για να μην έχεις πολύ χαμηλή θερμοκρασία στα επιστρεφόμενα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ