Group Buy για λέβητες BURNiT

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #19432 από kosmidis80
Group Buy για λέβητες BURNiT δημιουργήθηκε από kosmidis80
Λοιπον ανοιγω το παρον θεμα, για να αφησουμε ελευθερο προς σχολια και αποψεις το αλλο για οποιον εχει δουλεψει ή εχει δει τους λεβητες BURNIT - SUNSYSTEM.

Για οσους δεν γνωριζουν, η εταιρια SUNSYSTEM δραστηροποιειται στον χωρο της ηλιακης ενεργειας, κατασκευαζοντας φωτοβολταικα, ηλιακους θερμοσυφωνες και κατασκευαζει και λεβητες, μπαφερ και - BURNIT. Η εταιρια εδρευει στην Βουλγαρια και περισσοτερες λεπτομεριες μπορειτε να δειτε στο www.sunsystem.bg

Η εταιρια κατασκευαζει Pellet boilers
λεβητες βιομαζας
ξυλολεβητες απλους
ξυλολεβητες ελεγχομενης καυσης
ξυλολεβητες πυρολυσης
Σομπες πελετ
Ξυλοσομπες


Ειχα πριν καιρο ανοιξει το θεμα για να ακουσω γνωμες και να βρω και καναν Χριστιανο να τους εχει δουλεψει μιας και το ενδιαφερον υπηρχε και επρεπενα να περιορισω τα μηχανηματα που μου αρεσαν (τουλαχιστον σχεδιαστικα).

Ετσι λοιπον αργα και σταθερα μεσα σ αυτους τους μηνες εμφανιστηκαν και αλλα μελη να ενδιαφερονται για τα συγκεκριμενα μηχανηματα.

Θα ακολουθησει νεο ποστ με τους ενδιαφεορμενους και τα μοντελα! Επίσης θα παρακαλεσω αν μπορει ο Jnet να μεταφερει τα ποστ απο το ενα θεμα στο αλλο!?


Στο παρον θεμα παρακαλω θερμα να απαντησουν οσοι ενδιαφεορνται για την ομαδικη αγορα απο τγην συγκεκριμενη εταιρια, όποιου προιοντος θέλουν. Αφου λοιπον μαζευτει και οριστικοποιησουμε την ζητηση, τοτε θα ενοχλησουμε ξανα το εργοστασιο για να παρουμε τελικες ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ σαν μέλη του ENERG.gr . Το ιδιο θα γινει σε ολους τους εμπορους που μα πλησιασαν και τελικως αποφασιζουμε!

Προς αποφυγη παρεξηγησεων, στην διαθεση του οποιου θελησει τα τηλεφωνα των εμπορων για να κανει και αυτος τις επαφες!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19435 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: GROUP BUY για λέβητες BURNIT
Η λίστα των ενδιαφερομενων :

WBS ACTIVE - ξυλολεβητας εναλλασομενης καυσης

- 30 Kw (εγώ)
- 30 Κw (Valsam)
- 30 Κw (Παντελης)
- 70 Kw (Δημήτρης Δρυμό)
- 2 χ 50 Kw (Στέλιος Σέρρες)- συνεργάτης μου, θέλει 2 50αρηδες.


Ενδεικτικα να πω επισης οτι η καλυτερη τιμη για τον 30αρη μεχρι τωρα ερχεται απο Βουλγαρια και είναι 950 Ευρω με παραδοση στην Θεσσαλονικη. Ακολουθει Ελληνας εμπορος απο Θεσσαλονικη με 890 + ΦΠΑ .
Περιμενω τιμες και απο αλλους, καθως και απο το ιδιο το εργοστασιο! Θα ενημερωνεστε με τα νεοτερα! Τελος οι παραπανω τιμες ηταν για 3 μηχανηματα και οχι για την ομαδικη αγορα οπως εξελισεται!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19465 από max
Απαντήθηκε από max στο θέμα Απ: GROUP BUY για λέβητες BURNIT
Σημερα μιλησα με καποιο Παυλο απο Βουλγαρια (πιθανοτατα τον ιδιο με τον οποιο μιλησε ηδη ο Valsam)
και μου ειπε οτι τελικα θα χρειαστω 70αρη και οχι 50αρη λεβητα για τον χωρο μου.

Τελικα μαλλον θα παω για τον 70αρη για σιγουρια.

Η τιμη που μου εδωσε χωρις παζαρι, με τιμολογιο κανονικα ειναι 1275 ευρω μαζι με τα μεταφορικα. Τιμη παρα πολυ καλη για τα δεδομενα της ελλαδας.

Για ομαδικη παραγγελια δεν ανεφερα τιποτα επειδη δεν ξερω αν τον εχει προσεγγισει καποιο αλλο μελος και τι ειπαν (περαν απο την επαφη που ειχε μαζι του ο Valsam).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19475 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: GROUP BUY για λέβητες BURNIT
Ωραια, κρατα αυτη την τιμη σαν δεδομενη και βλεπουμε τελικα τι θα κερδισουμε με την ομαδικη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19501 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Απ: GROUP BUY για λέβητες BURNIT

max έγραψε: Σημερα μιλησα με καποιο Παυλο απο Βουλγαρια (πιθανοτατα τον ιδιο με τον οποιο μιλησε ηδη ο Valsam)
και μου ειπε οτι τελικα θα χρειαστω 70αρη και οχι 50αρη λεβητα για τον χωρο μου.

Τελικα μαλλον θα παω για τον 70αρη για σιγουρια.





Κριμα...

Και μονο που βασιζεις την επιλογη του μεγεθους του λεβητα ΣΟΥ στον καθε Παυλο αυτο λεει πολλα.

70KW λεβητας ξυλου θελει 1500 με 2000 λιτρα δοχειο αδρανειας...χωρις αυτο αγορασε απο τωρα 35 τονους ξυλα... και αν σου φτασουν.

Η καταναλωση σου θα καθοριστει απο την επιλογη του μεγεθους του λεβητα...δεν ειναι καλυτερο να δωσεις 100 ευρω σε μηχανολογο να σου πει τι να βαλεις;;;




Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19545 από max
Απαντήθηκε από max στο θέμα Απ: GROUP BUY για λέβητες BURNIT
Λοιπον πιο αναλυτικα: το σπιτι εχει λεβητα πετρελαιου 70kw ο οποιος τοποθετηθηκε κατα την κατασκευη του σπιτιου (πριν 4 χρονια) και μετα απο μελετη του πολιτικου μηχανικου ο οποιος ειχε και την επιβλεψη του εργου σε συνεργασια με τον θερμουδραυλικο.
Πριν απο μια εβδομαδα με επισκευθηκε ενας τεχνικος για να μου δωσει προσφορα για λεβητα ξυλου και την εγκατασταση. Αυτος ο τεχνικος μου ειπε οτι με καληπτει και ο 50αρης συμφωνα με τις θερμιδες που υπολογισε.
Χθες το πρωι μετα απο συζητηση που ειχα με εμπορο (Παυλο) και αφου του εξηγησα ορισμενα πραγματα (τα παραπανω) κατεληξα στον 70αρη.

Εφοσον λοιπον εξαντλησαμε (θελω να πιστευω) το θεμα της επιλογης του λεβητα και εφοσον ικανοποιηθηκε με τις εξηγησεις και ο χρηστος8 προχωραμε παρακατω.

Προς τον χρηστος8:

1. Δεν θυμαμαι να εγραψα πουθενα οτι δεν θα μπει δοχειο αδραειας στο συστημα

2. Ποιος σου ειπε οτι χρειαζομαι 1500 - 2000 λιτρα δοχειο αδρανειας

3. Οι 35 τονοι ξυλα... και αν σου φτασουν ειναι μια καταναλωση που εχεις υπολογισει ή λες οτι σου κατεβει ετσι απλα για να πεις κατι;

4. Μηπως τελικα εχεις εσυ καποιο μηχανολογο υποψιν σου να μου προτεινεις; :whistle:

Τελειωνοντας και ζητωντας συγνωμη απο τα υπολοιπα μελη για το χρονο τους θελω να επιστρεψω τον χαρακτηρισμο Κριμα... στον χρηστος8 και να του πω οτι απο ατομο της ηλικιας του θα περιμενα περισσοτερη σοβαροτητα.
Αλλη φορα αν εχει καποιες αποριες καλα θα κανει να ρωταει πρωτα καποια πραγματα και επειτα να στελνει μυνηματα τα οποια προσβαλουν αλλα μελη.

Ευχαριστω για το χρονο σας και ζηταω συγνωμη για την παρεμβαση.

Το ανοιγμα αυτου του θεματος εχει αλλο σκοπο αλλα τι να κανεις......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ