Πατέντες by JAPAN

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93438 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Πατέντες by JAPAN
απλά - ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις, άλλά φοβάμαι μην εκληφθούν ως παρατηρήσεις -- και θα είναι βέβαιη ασέβεια προς στον ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ.

πχ. Μήπως οι επιβραδυντές (κόφτρες) είναι επιζήμιες στο σύστημα ; Την στιγμή που η έξοδος καυσαερίων είναι κατω απο 80 βαθμούς.
Εννοώ επιζήμια, επειδή έχω την υποψία (απο τις εικόνες) ότι ΠΙΘΑΝΟΝ να έχεις πολλά μονοξείδια.(ατελή καύση)

Επίσης θέλω να πιστεύω ότι στις τετραγωνισμένες επιφάνειες πχ.πλάτη, έβαλες 3-4 κόντρες.
Αν όχι, θα πρότεινα να μην δουλεύεις τα νερά πάνω απο 75 βαθμούς.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ όπως και να έχει. Πάντα θαύμαζα και θαυμάζω τους ανθρώπους που ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JAPAN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93463 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Πατέντες by JAPAN
κόντρες: εννοώ κολλήσεις που συγκρατούν τις επιφάνειες για αποφυγή ταλαντώσεων- κυρτώσεων.
Φαντάζομαι να έβαλες μερικές, ιδίως στην πλάτη.



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93476 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Πατέντες by JAPAN

Nasikas έγραψε: απλά - ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις, άλλά φοβάμαι μην εκληφθούν ως παρατηρήσεις -- και θα είναι βέβαιη ασέβεια προς στον ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ.

πχ. Μήπως οι επιβραδυντές (κόφτρες) είναι επιζήμιες στο σύστημα ; Την στιγμή που η έξοδος καυσαερίων είναι κατω απο 80 βαθμούς.
Εννοώ επιζήμια, επειδή έχω την υποψία (απο τις εικόνες) ότι ΠΙΘΑΝΟΝ να έχεις πολλά μονοξείδια.(ατελή καύση)

Επίσης θέλω να πιστεύω ότι στις τετραγωνισμένες επιφάνειες πχ.πλάτη, έβαλες 3-4 κόντρες.
Αν όχι, θα πρότεινα να μην δουλεύεις τα νερά πάνω απο 75 βαθμούς.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ όπως και να έχει. Πάντα θαύμαζα και θαυμάζω τους ανθρώπους που ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ.



Μπραβο!!!!πολυ καλο αποτελεσμα.Θα συμφωνησω πως τα καυσαερια ειναι πολυ χαμηλα.
Παντος τον kf 35 μπορει να τον εβγαλες επιβρανδυτηρες kiturami παλι εβαλες!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93644 από JAPAN
Απαντήθηκε από JAPAN στο θέμα Πατέντες by JAPAN
τον λεβητα τον δουλεψα εναμιση μηνα ως ξηλολεβητα και ειχα τρελες θερμοκρασιες μεσα στο σπιτι27 και 30ανταρια 150 τετραγονικα χωρις μονωση μονο δυπλα τζαμια στα παραθυρα κ αλλα 150 απο κατω μαγαζι χωρισ να ζηταω πολλες θερμοκρασιες<μηχανικος σε μοτο ειμαι>ο λεβητας με θαλαμο 60 βαθος 45μικος και 45 υψος με 2και3 ξηλαρακια γιατι δεν χωραει και ποιο πολλα μεσα .επιανα 70 με 80 βαθμους στο λεβητα.
οποτε ζεστη εχουμε οικονομια εχουμε οποτε θελουμε και καποιον ανα 2.5 με 3ωρες να μας ριχνει ξηλα.
τελικα το γυρισα σε πελετ.
τον εχω αφησει με δυο ποντους νερο τριγυρο και γεμησε 90 λιτρα νερο
9τουμπα μανισμαν για σκαρα 33τουμπα απο πανω απο το θαλαμο να χτυπαει η φωτια μεσα με νερο και οχι να κανει διαδρομη ο καπνος, και γιαυτο με ζεζταινει και γρηγορα μετα μια πλακα 2ποντους με νερο για διαδρομη και 4τουμπα φ76 για την εξοδο και κατα τυχη πιασαμε ουτε75 βαθμους εξοδο.
υγροποιηση δεν εχω καθολου.
32 κοντρες εβαλα συνολο το πρεσαρησα 4μπαρ
4χιλιοστα ειναι ο λεβητας
τα υλικα κοστησαν 600e κ ο καυστηρας ρ12 1000eτον αγορασα
οι επιβραδυντες μου κοστησαν 0,50cent το 1 γι"αυτο τα εβαλα
τωρα καιω 1 στουβαλακι ολη μερα κ 1 ολη νυχτα συνολο 30 κιλα πελετ ο θαιρμοστατης χωρου στο 23 μερα νυχτα, αλλα εχουμε και ζεστο καιρο τωρα εν το μεταξυ καιω κουκουτσι απο κερασι 80e τον τονο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ