Μάστορες, βοήθεια!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43714 από adamantios
Απαντήθηκε από adamantios στο θέμα Μάστορες, βοήθεια!
οχι τα εβγαλα ολα τα μπουρια δεν ακουμπουσε πουθενα ειχε να μπει αλλο τοσο, το προβλημα ειναι οτι ολος ο καπνος ηρθε μεσα στο σπιτι κ την εσβησα πριν παρει η φωτια αλλα η μεγαλη βλακεια ειναι οτι εχει να χρισημοποιηθει πολλα χρονια η καμιναδα κ δεν την κοιταξα αν εχει μεσα τιποτα..αναψα τωρα ενα κομματι χαρτι στην εισοδο της καμιναδας και γυριζει πισω ο καπνος αρα κατι παιζει μεσα αυριο το πρωι θα την δω απο πανω. ωραια πες μου στο εγχειριδιο λεει μεγιστη ταχυτητα ανεμιστηρα καυσαεριων 49% και ελαχιστη 46% αυτο εννοεις να ρυθμισω;
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by adamantios.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43871 από Δημήτριος
Απαντήθηκε από Δημήτριος στο θέμα Μάστορες, βοήθεια!
Ακριβώς στην έξοδο της σόμπας αυτό που βλέπω είναι γωνία 90 ή ταυ. Και αν είναι γωνία 90 πως θα γίνεται ο έλεγχος και καθαρισμός σ εκείνο το σημείο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43890 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Μάστορες, βοήθεια!
Σε σόμπες που είναι πολύ χαμηλά η έξοδος των καυσαερίων δεν δύναται να τοποθετηθεί ΤΑΦ με τάπα καθαρισμού.

Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται ειδικό "τεμάχιο" εξάρτημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43926 από vagelis-clear
Απαντήθηκε από vagelis-clear στο θέμα Μάστορες, βοήθεια!
Φιλε καλησπερα,καταρχην εχεις βαλει λαθος μπουρια,πρεπει να ειναι Φ80 και οχι Φ120 . Εχω ακριβως την ιδια σομπα και εμενα στο πρωτο αναμα ειχε καπνο και αλλα προβληματα αλλα μετα τις ρυθμισεις που εκανε ο τεχνικος ολα ειναι μια χαρα, το μονο προβλημα που εχω ειναι με την μυρωδια απο τα χρωματα της σομπας αλλα σιγα σιγα η μυρωδια μειωνετε .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43970 από adamantios
Απαντήθηκε από adamantios στο θέμα Μάστορες, βοήθεια!
και εγω ειδα οτι δεν θα χωραει το ταφ σκεφτηκα να το βαλω στα πλαγια τι λες;ή και ακομη να τραβαω συχνα το μπουρι στην γωνια και να το καθαριζω με την ηλεκτρικη σκουπα..οσο για τα μπουρια βαγγελη και εμενα δεν μ'αρεσαν πολυ αλλα αν δεις ποιο πανω οι μαστορες εδω μου λενε οτι ειναι καλυτερα για την αποσταση που εχω και τους εμπιστευομαι ;) ακουστε λοιπον παω να καθαρισω το πρωι την καμιναδα και τελικα ηταν τιγκα βουλωμενη εβγαλα μια σακουλα σταχτη φτερα και οτι αλλο θες και βουλωσα και την σκουπα της γυναικας :whistle: τα ξανασυνδεω μια χαρα τραβουσε, εφευγε ο καπνος αναψε η φωτια περιμενω να δω τον ανεμιστηρα περιμενω τιποτα ξαφνικα error παλι "αποτυχια μεταβασης σε κανονικη λειτουργια" λεω κατι παιζει με τον ανεμιστηρα περνω στην εταιρια κλειστα και λεω δεν γ....ται θα μπω στο κρυφο και οποτε αλλαξα την "εναρξη ανεμιστηρα χωρου"απο 75C σε 70C και παιδια μια χαρα η σομπα καιει μεχρι τωρα και βρωμαει δεν ξερω αν επραξα σωστα ομως..και επισης γυρω απο την φωτια στην σχαρα βλεπω αρκετη σταχτυ ετσι ειναι;αργοτερα λεω να ανεβασω βιντεο για να δειτε αν λειτουργει σωστα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44225 από adamantios
Απαντήθηκε από adamantios στο θέμα Μάστορες, βοήθεια!
παιδια θα τρελαθω χθες εκαιγε ολη μερα σημερα το πρωι που σηκωθηκα ειπα να την καθαρισω, το τζαμι μαυρο δυο δαχτυλα δεν φαινοταν τιποτα μεσα ολα μαυρα σταχτυ αρκετη την καθαριζω με χαρτια νερο σκουπα την βαζω μπροστα παλι error αποτυχια σε κανονικη λειτουργια δεν ξερω τι να κανω..τι φταιει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ