Χρονοπρογραμμα

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174793 από Raphael
Χρονοπρογραμμα δημιουργήθηκε από Raphael
Καλησπέρα σε όλους! 
χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με τον χρονοδιακόπτη της σόμπας. Η σόμπα είναι αεροθερμη mytherm Angela 12kw. Ακολούθησα της οδηγίες στο οποίο αναφέρει οτι πρέπει να ενεργοποιήσεις το chrono και μετά βάζεις τους χρόνους που θέλεις εμένα δεν είναι έτσι το μενού τις σόμπας. Δείτε τι επιλογές μου δίνει στις παρακάτω φωτό
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174813 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Χρονοπρογραμμα
Έχεις το καινούργιο κοντρολερ τις εταιριας με τη καινούργια version software .το έχω στο εργαστήριο αλλά δεν έχω ψάξει για το χρονοδιακόπτη.πιθανον εκεί στο μενού cron το έχει.θα σου πω κάτι από την εμπειρία μου μην βάζεις χρονοδιακόπτη και να έχεις τον έλεγχο εσύ διότι αν δεν είσαι σπίτι και το κουπακι έχει στάχτη και ρίξει πέλλετ και ξανάριξει και δεν πάρει και κάποια στιγμή κάνει ένα μπαφ και πάρει μπορεί να γυρίσει η φωτιά πίσω στο σιλό και να πάρεις ΨΩΤΙΑ.ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΕΛΛΕΤ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΕΛΕΝΧΟ !!!ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ !!!!ΒΑΛΕ ΤΗ ΣΟΜΠΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΗ ΙΣΧΥ ΟΤΑΝ ΠΙΑΝΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ  ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟ """"ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΣΒΥΝΟΥΜΕ" ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ. !!!!!ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΕΡΑ ΟΞΥΓΩΝΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΓΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ.ΠΑΝΤΑ ΥΨΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2-3 ΜΕΤΡΑ ΚΑΘΕΤΑ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ.ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ
Last edit: 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174839 από Raphael
Απαντήθηκε από Raphael στο θέμα Χρονοπρογραμμα
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Η καμινάδα είναι πρόχειρη προς το παρόν μέχρι να έρθει το φίλτρο αλλά τραβάει δν έχω θέμα. Ρυθμίσεις έγιναν, οπότε το μόνο που μένει είναι να έρθει το φίλτρο κ να μπουν όλα σε μια σειρά. Ευχαριστώ κ πάλι για τον χρόνο σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ