Σομπα μεταχειρισμένη warmtech

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176973 από alpinavtec
Είμαι σε σκέψη να αγοράσω φέτος αεροθερμη σομπα πελλετ σε σπίτι 80 τ. Που μέχρι τώρα έκαιγα πετρέλαιο , 2000 σεζόν , και βρήκα μια warmtech! Ποια η γνώμη σας ; 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176980 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Σομπα μεταχειρισμένη warmtech
Η γνώμη μου αφού θες να πας σε πέλλετ είναι να βάλεις υδραυλική σόμπα,  και ακόμα καλύτερα λέβητα πέλλετ. Εφόσον ζέσταινες το σπίτι με σώματα καλοριφέρ η αερόθερμη σόμπα δεν θα σου "δώσει" την ίδια ζέστη όπως όταν λειτουργούν τα σώματα καλοριφέρ. Εκτός και αν τη δουλεύεις επικουρικά μαζί με το πετρέλαιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #176984 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ . Σκέψου ότι το πέλλετ και γενικά ΟΛΗ Η ΕΝΈΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΠΟΥ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΞΕΠΑΓΙΑΖΕΙ !!!!Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ "ΕΠΕΝΔΎΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ Η ΜΟΝΩΣΗ""!!!!ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΣΥΣΚΕΥΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΒΑΖΕΙΣ ΠΟΥ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ.ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ 10 ΧΡΟΝΩΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΏΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ!!ΒΑΣΙΚΟ Η ΥΠΟΣΤΙΡΗΞΗ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Ο ΚΑΛΟΣ "ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ!!!!""
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177018 από alpinavtec
Απαντήθηκε από alpinavtec στο θέμα Σομπα μεταχειρισμένη warmtech
Έχω υδραυλική σόμπα edilkamin (από προηγούμενο σπίτι) η οποία πωλείται διοτι έχω πρόβλημα με την καινούργια οικοδομή , τελικά εχθές αγόρασα την eva calor Που σας έλεγα στα 700 ευρώ και θα έχω σκοπό να την τοποθετήσω! Το σπίτι δεν έχει μόνωση και ούτε θα αποκτήσει ποτέ λόγο του ιδιοκτήτη ο οποίος δεν ενδιαφέρεται , πέρυσι με καλοριφέρ και 6ωρες την ημέρα έδωσα 2000, για αυτό και φέτος αποφάσισα να πάρω αερόθερμη μιας και είχα ξαναδουλέψει παλιά σε προηγούμενο σπίτι που είχε εγκατεστημένη ο ιδιοκτήτης. Όποια παρατήρηση-βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ