Thermiki Hall Aero 12

Περισσότερα
4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180982 από Lefkoug
Thermiki Hall Aero 12 δημιουργήθηκε από Lefkoug
Μετά από αρκετά χρόνια ως επισκέπτης ήρθε η ώρα.

Είμαι κάτοχος μιας Thermiki Aero Hall 12 καναλάτη εδώ και περίπου 5 χρόνια.

Ακολουθώντας πράγματα που έχω διαβάσει εδώ και βάσει γνώσεων από αλλού έχω καταφέρει να συντηρώ και να ρυθμίζω τη σόμπα αρκετά αποδοτικά καθώς σπανίζουν οι τεχνικοί στην Αθήνα.

Καταρχάς να πω ότι ήταν πιθανώς η χειρότερη αγορά που έχω κάνει τα τελευταία χρόνια καθώς πρόκειται για ένα προϊόν χείριστης ποιότητας με μηδαμινή υποστήριξη από την εταιρεία. Αν θέλετε μπορώ να αριθμήσω τα προβλήματα που αντιμετώπισα εξαρχής και μη βρίσκοντας καμία απάντηση από την εταιρεία τα αντιμετώπισα μόνος. Δεν ήταν φτηνή, και προτιμήθηκε λόγω της ελληνικής καταγωγής της, αλλά η επόμενη δεν θα είναι σε καμία περίπτωση της ίδιας εταιρείας και με μεγάλη δυσπιστία θα διαλέξω ελληνική ξανα.

5 χρόνια μετά λοιπόν δεν έχω καταφέρει τα εξής δύο πράγματα και πιστεύω έχει έρθει η ώρα:

1) αν γνωρίζει κανείς ποιο είναι το password για το κρυφό μενού ώστε να δω αν μπορώ να πειράξω την ένταση του μοτέρ που στέλνει αέρα στα άλλα δωμάτια, δεν πρόκειται να επικοινωνήσω με την εταιρεία καθώς οι προηγούμενες μας κλήσης δεν έδωσαν αποτέλεσμα και για κάποιο λόγο που δεν κατάλαβα έφταιγα εγώ
2) ένα τρόπο να λειτουργήσει το 4heat module καθώς ναι μεν επικοινωνεί με την σόμπα και βλέπει τον κωδικό της πλακέτας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180983 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Thermiki Hall Aero 12
Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΜΟΤΕΡ ΚΑΝΑΛΙΟΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥ.ΟΣΟ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ.**ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 1700-1800 ΕΥΡΩ*!!!!!!ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ **ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΕΠΕΡΝΑ EVA CALOR ADRIA 15.5KW ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΚΑΝΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΠΥΡΟΒΟΛΑΕΙΙΙΙΙΙ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180987 από Lefkoug
Απαντήθηκε από Lefkoug στο θέμα Thermiki Hall Aero 12
Δεν προτίθεμαι να μπω σε έξοδο αλλαγής αυτό τον καιρό, αλλά η επόμενη σίγουρα δεν θα είναι της ίδιας εταιρείας.

Αυτό που έχω παρατηρήσει ειδικά στην λειτουργία στον αυτόματο είναι:

1) την ένταση καύσης την ρυθμίζει σχετικά καλά, δλδ κόβει και ανοίγει ανάλογα με την διαφορά από την θερμοκρασία που έχω σετάρει
2) η ένταση του ανεμιστήρα στο αυτόματο είναι είτε ένα είτε πέντε. Δλδ αν η θερμοκρασία περιβάλλοντος είναι 18, έχω σετάρει να πιάσει 22, με το που πάρει μπροστά θα δώσει στον ανεμηστήρα του αέρα ένταση πέντε μέχρι να φτάσει στους 22 οπότε και θα πέσει στο 1. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σετάριστεί κάπως αυτό; Γιατί ουσιαστικά δεν μπορώ να το βάλω στον αυτόματο και να το αφήσω εκεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180988 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Thermiki Hall Aero 12
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180989 από Lefkoug
Απαντήθηκε από Lefkoug στο θέμα Thermiki Hall Aero 12
Είσαι λαμία είμαι αθήνα όμως, πως θα γίνει;

Ουσιαστικά μόνο τη συγκεκριμένη ρύθμιση θέλω, δλδ να είναι πιο προοδευτική η άνοδος και η κάθοδος της έντασης του ανεμιστήρα του αέρα όλη την άλλη συντήρηση και το λύσιμο μέχρι τελευταίας βίδας το κάνω κάθε έτος μόνος γιατί δεν έβρισκα κάποιον να το κάνει και λόγω επαγγέλματος πιάνουν και τα χέρια μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180990 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Thermiki Hall Aero 12
Σου έχω απαντήσει λα γινονται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ