Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67805 από satmaniak
Απαντήθηκε από satmaniak στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
γεια σας και καλη χρονια! εχω και εγω την NB-PA απο τον Σεπτεμβριο και να σας πω την αληθεια την αγορασα γιατι πειστηκα απο τους συνφορουμιστες εδω μεσα και πραγματικα αξιζε η αγορα!!ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο την σομπα και την συνιστω ανεπιφυλακτα σαν την καλυτερη αγορα σε σχεση αποδοσης τιμης! περιτο να σας πω οτι ειμαι γενικα ΙΤΑΛΟΦΙΛΟΣ εχω και τζακι ενεργειακο PALAZZETTI στο εξοχικο αλλα ειλικρινα εχω μεινει καταπληκτος με την σομπα αυτη.τωρα για τους φιλους που εχουν τα καινουτγια μοντελα 2012 της GRACE ο κωδικος για το κρυφο μενου ειναι 1098.Επισης εχω το εγχειριδιο των τεχνικων με οδηγιες για τις ρυθμισεις ας μου πει καποιος διαχειριστης πως μπορω να το ανεβασω στο φορουμ!Βεβαια θα ηταν καλα να μην πειραζουμε τις ρυθμισεις γιατι πραγματικα ( το λεω επειδη εγω την πατησα σκαλιζοντας τες)αν δεν ξερουμε τι κανουμε η σομπα δεν θα λειτουργει σωστα με αποτελεσμα να καπνιζει να μη ζεσταινει να μαυριζει το τζαμι να καιει πολυ πελλετ και αλλα δεινα! γιαυτο προσοχη τι πειραζουμε!!!!
και παλι καλη χρονια και καλες καυσεις!!θα ειμαι εδω για οτι χρειαστειται και μπορω να βοηθησω!
θαθελα να κανω 2 παρατηρησεις αν ειναι επιτρεπτο! αν οχι ασ τις σβησουν οι διαχειριστες1
1) ευχαριστω τον φιλο STA1 για τις συμβουλεςκαι τις γνωσεις του επανω στο θεμα ηταν ο καταλυτης για να την αγορασω και εγω!
2) ευχαριστω θερμα τον Βασιλη αντιπροσωπο της ECOSMARTENERGY στην Αλεξ/πολη για τον επαγγελματισμο του
τις γνωσεις του και την ανθρωπια που πραγματικα πρεπει να διακρινει εναν εμπορο - τεχικο!!! ειναι κατι σπανιο για τα Ελληνικα Επαγγελματικα Δεδομενα!!!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by satmaniak.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67835 από toobi
Απαντήθηκε από toobi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
ναι αυτος ειναι!!! ευχαριστω πολυ! και μια τελευταια ερωτηση! μεχρι να πιασει τη θερμοκρασια που του δινω και να μπει σε eco mode γραφει "σταθεροποιηση" συνεχως. ετσι πρεπει να ειναι η μετα απο καποια λεπτα λειτουργειας πρεπει να γραφει κατι αλλο.στο manual δεν διευκρινιζει ακριβως!
www.energ.gr/j15/media/kunena/attachment...Manual_Greek_col.pdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67841 από panos_210
Απαντήθηκε από panos_210 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Ναι ετσι γραφει συνεχεια σταθεροποιηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67847 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

satmaniak έγραψε: γεια σας και καλη χρονια! εχω και εγω την NB-PA απο τον Σεπτεμβριο και να σας πω την αληθεια την αγορασα γιατι πειστηκα απο τους συνφορουμιστες εδω μεσα και πραγματικα αξιζε η αγορα!!ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο την σομπα και την συνιστω ανεπιφυλακτα σαν την καλυτερη αγορα σε σχεση αποδοσης τιμης! περιτο να σας πω οτι ειμαι γενικα ΙΤΑΛΟΦΙΛΟΣ εχω και τζακι ενεργειακο PALAZZETTI στο εξοχικο αλλα ειλικρινα εχω μεινει καταπληκτος με την σομπα αυτη.τωρα για τους φιλους που εχουν τα καινουτγια μοντελα 2012 της GRACE ο κωδικος για το κρυφο μενου ειναι 1098.Επισης εχω το εγχειριδιο των τεχνικων με οδηγιες για τις ρυθμισεις ας μου πει καποιος διαχειριστης πως μπορω να το ανεβασω στο φορουμ!Βεβαια θα ηταν καλα να μην πειραζουμε τις ρυθμισεις γιατι πραγματικα ( το λεω επειδη εγω την πατησα σκαλιζοντας τες)αν δεν ξερουμε τι κανουμε η σομπα δεν θα λειτουργει σωστα με αποτελεσμα να καπνιζει να μη ζεσταινει να μαυριζει το τζαμι να καιει πολυ πελλετ και αλλα δεινα! γιαυτο προσοχη τι πειραζουμε!!!!
και παλι καλη χρονια και καλες καυσεις!!θα ειμαι εδω για οτι χρειαστειται και μπορω να βοηθησω!
θαθελα να κανω 2 παρατηρησεις αν ειναι επιτρεπτο! αν οχι ασ τις σβησουν οι διαχειριστες1
1) ευχαριστω τον φιλο STA1 για τις συμβουλεςκαι τις γνωσεις του επανω στο θεμα ηταν ο καταλυτης για να την αγορασω και εγω!
2) ευχαριστω θερμα τον Βασιλη αντιπροσωπο της ECOSMARTENERGY στην Αλεξ/πολη για τον επαγγελματισμο του
τις γνωσεις του και την ανθρωπια που πραγματικα πρεπει να διακρινει εναν εμπορο - τεχικο!!! ειναι κατι σπανιο για τα Ελληνικα Επαγγελματικα Δεδομενα!!!



μπορεις να το στειλεις στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αν ειναι διαφορετικο απ το παραπανω


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67926 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Σταθεροποίηση - καύση σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχεις βάλει από 2 κιλά εως 0,8 κιλά την ώρα.

Eco mode - καύση με την ελάχιστη κατανάλωση , πχ σε μένα την έχω φτιάξει έτσι ώστε να είναι 400γρ και με αυτό τον τρόπο δεν ξεπερνάω το σακκούλι την μέρα παρά μόνο όταν πέσει η θερμοκρασία έξω κάτω από τους 3-4 βαθμούς , κάτι αρκετά σπάνιο για Θεσσαλονίκη. Ωρες λειτουργίας 13-16 ώρες , άρα κατά μέσο όρο καίω 1 κιλό ρυθμισμένο στο πιο δυνατό πρόγραμμα για 2 κιλά.

Ναι ρυθμίζεται και η ποσότητα στο eco , από 250γρ εως δεν ξέρω, δεν χρειάστηκε να το αυξήσω περισσότερο.

Επίσης από το κρυφό μενού μπορείς να ορίσεις eco mode να σβήνει η σόμπα , αλλά αυτό προτείνεται σε χώρους με πολύ καλές μονώσεις.

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by N1k0s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67928 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
αυτη η καταναλωση εναι μονο για την grace για την δικη μας μπορει να πεσει τοσο πολυ η καταναλωση..στα 250γρ την ωρα???????????εγω τηνΗΡ22-3 την κατεβασα απο το πανελ με τα μπλε διακοπτακια ωστε να καιει 2 κιλα την ωρα αντι για 2,1 αν την κατεβασω κιαλο θα κατεβη και ελαχιστη κατανωλη???????????????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.215 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ