Υδραυλική σόμπα η αέριο;

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175762 από Achilleas_st
Καλημέρα σε όλους! Είμαι νέος στο φόρουμ. Έχω διαβάσει παρα πολλά εδώ μέσα και έχω μάθει και πολλά πράγματα. Έχω και εγώ ένα θέμα προς συζήτηση που έχει αναφερθεί και άλλες φορές. Έχω μια σόμπα της Alfa Plam, την Luca 7kw. Την έχω 7 χρόνια και πραγματικά δεν έχω κανένα παράπονο. Μόνο ένα βεντιλατερ άλλαξα φέτος γιατί παρέδωσε πνεύμα. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Πλέον μένω σε ένα σπίτι 120τμ και η συγκεκριμένη σόμπα καλύπτει επαρκώς το σαλόνι, και την κουζίνα αλλά τα δωμάτια δεν μπορούν να ζεσταθούν. Σκεφτόμουν φέτος να αγοράσω μια υδραυλική πελλετ καθώς έχω και εμπειρία από σόμπες. Στην οικοδομή μου υπάρχει αέριο σε όλα τα διαμερίσματα οπότε και η εγκατάσταση αερίου δεν είναι πρόβλημα. (Περιοχή Θεσσαλονίκη). Τι μου προτείνετε εσείς; Να συνεχίσω με πέλλετ η να γυρίσω σε αέριο; Έχω ρωτήσει αρκετούς και οι τιμές που πληρώνει ο καθένας έχουν μεγάλες αποκλίσεις και έχω μπερδευτεί. Σας ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175763 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Μ' αρεσει που ρωτας κιολας!
Βαλε αεριο ανθρωπε μου να ησυχασει το κεφαλι σου.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175766 από Achilleas_st
Απαντήθηκε από Achilleas_st στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Χαχαχα!!! Έτσι απλά; Ρωτάω γιατί και με τις τιμές του αερίου δεν ξέρω αν με συμφέρει. Δε με ενοχλεί το καθαρισμα και το κουβαλημα καθώς έχω αποθήκη οπότε είναι εύκολη η διαδικασία. Μου φαίνεται στο τέλος θα βάλω ένα βαρέλι στη μέση του σαλονιού και θα πετάμε μέσα ξύλα! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175767 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Ναι ετσι απλα.
Οταν και αν βαλεις αεριο θα καταλαβεις το γιατι.Και δεν ειναι μονο το οικονομικο σκελος στη μεση.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175773 από Achilleas_st
Απαντήθηκε από Achilleas_st στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Ναι δεν διαφωνώ καθόλου ότι το αέριο είναι πιο εύκολο στη χρήση και δεν ασχολείσαι, καθόλου με το καθάρισμα και τη συντήρηση. Απλά ήθελα την γνώμη σας στο οικονομικό κομμάτι, καθώς σαν επένδυση και οι δυο περιπτώσεις είναι στα ίδια λεφτά πανω-κατω. Το καλό με το πέλλετ είναι ότι όσο έχω τόσο θα κάψω. Ούτε πάγια, ούτε ρήτρες, ούτε τίποτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175774 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Ολα τα συνυπολογιζεις σε μια εξισωση.
Το κοστος,την χαμαλικα,την ευκολια,την απροβληματιστη λειτουργια,το αν μπορεις μακροπροθεσμα να κουβαλας και να καθαριζεις,το να εχεις ζεστα νερα χρησης 24/7 ολο τον χρονο,κλπ κλπ.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ