Υδραυλική σόμπα η αέριο;

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175858 από kostasch79
Απαντήθηκε από kostasch79 στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Η τιμή της κιλοβατώρας ειναι πολυ σημαντικη εννοείται. Εμένα μου βγαίνει 0,086 (με την εκπτωση 25% της ζενιθ, αρχική 0,11) και του kosi 0,026 (με την εκπτωση 25% της ζενιθ, αρχική 0,0348). Και όπως προείπα, η έκπτωση ή επιδότηση, πες την όπως θες από το κράτος για τον Δεκέμβριο είναι 0,034/kWh. Ουσιαστικά του kosi του καλύπτει όλη την κατανάλωση του Δεκεμβρίου( 1.513,00 x 0,034).
Επίσης του έχουνε αφαιρεσει τις χρεωσεις ενέργειας διανομής και δυναμικότητας διανομής(θα τα πληρωσει σε δόσεις τους επομενου μήνες ενώ σε μένα δεν τις αφαιρεσανε(περιμένω τη ζενιθ να απαντησει στο γιατι). έχουμε διαφορετική τιμή μεσης ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΘΕΡΜΟΓΟΝΟΥ ΔΥΝΑΜΗΣ το οποιο παλι περιμένω τη ζενιθ να απαντησει στο γιατι (kosi για Νοεμβριο Δεκεμβριο 11,333 και εμένα για Δεκέμβριο 11,5 (είναι ο συντελεστης που πολλαπλασιαζεις τα κυβικά για να βγαλεις κιλοβατώρες).
Βλακεία μου που δεν υπέγραψα νωρίτερα το συμβόλαιο ώστε να έχω καλυτερη τιμή, ενώ ουσιαστικά έχουμε το ίδιο κλειστό πακέτο. Δυστυχώς προλάβανε και το αλλαξανε, μολις αρχισαν να παίρνουν τον ανήφορο οι τιμες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ