Υγρασια στα μπουρια.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174851 από madbad31
Υγρασια στα μπουρια. δημιουργήθηκε από madbad31
Καλησπερα στην ομαδα και χρονια πολλα με υγεία!ηθελα να ρωτησω σχετικα με τη σομπα ,τα μπουρια συγκεκριμενα,που εβαλα στο σπιτι του παππου μου.ηταν ολα ΟΚ ,μεχρι που αρχισε να καιει υγρα-νωπα ξυλα,με αποτελεσμα να εχει πολλες υγροποιησεις και να σταζει το οριζοντιο μπουρι σε μια ενωση.την εχω σβησει απο χθες.με μια ταμπλετα καθαρισμου για μπουρια  και στεγνα ξυλα θα γινει δουλεια ,η ειναι αναποφευκτο να τα βγαλω για καθαρισμα; καλη χρονια σε ολους!
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174852 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Re:Υγρασια στα μπουρια.

madbad31 έγραψε: Καλησπερα στην ομαδα και χρονια πολλα με υγεία!ηθελα να ρωτησω σχετικα με τη σομπα ,τα μπουρια συγκεκριμενα,που εβαλα στο σπιτι του παππου μου.ηταν ολα ΟΚ ,μεχρι που αρχισε να καιει υγρα-νωπα ξυλα,με αποτελεσμα να εχει πολλες υγροποιησεις και να σταζει το οριζοντιο μπουρι σε μια ενωση.την εχω σβησει απο χθες.με μια ταμπλετα καθαρισμου για μπουρια  και στεγνα ξυλα θα γινει δουλεια ,η ειναι αναποφευκτο να τα βγαλω για καθαρισμα; καλη χρονια σε ολους!
 

Τα μπούρια που βγαίνουν έξω από το σπίτι , είναι με μόνωση ή χωρίς ; Έχει ταφ καθαρισμού ; Καλό θα ήταν με μόνωση να είναι .
Ρόλο παίζει και τα ξύλα που καίει σαφώς .
Η διαδρομή όλης της καπνοδόχου πως είναι γενικά μήπως κάνει και αρκετές γωνίες .

Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by meletis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #174868 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Υγρασια στα μπουρια.
καψε ξερα ξυλα και καθαρισμα στα μισα της σεζον η τελη...οποτε το κανεις οι υγροποοιησεις οφειλονται στις χαμηλες θερμοκρασιες των καυσαεριων 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ