Συγκριτικό τεστ καύσης διάφορων pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26743 από michalisgr
να στειλω και εγω ενα σακουλακι GERMAN PELLETS;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26748 από Moschalis

michalisgr έγραψε: να στειλω και εγω ενα σακουλακι GERMAN PELLETS;;;


Ευχαρίστως, στη μεταφορική που στάλθηκε το φίλτρο νερού. Για λεπτομέρειες παρακαλώ επικοινωνήστε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26772 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Συγκριτικό τεστ καύσης διάφορων pellet

Pri έγραψε: Αν πάντως δεν συγκινηθεί κάποιος έμπορος, μπορώ να στείλω εγώ Biotherm από αυτά που πρόσφατα αγόρασα. Πόσα (σακιά) και που όμως;


Καμιά βοήθεια για να στείλω το Biotherm? ;)

There is nothing more uncommon than common sense.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Pri.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26787 από Moschalis

Pri έγραψε: [quote="Pri" post=26224Αν πάντως δεν συγκινηθεί κάποιος έμπορος, μπορώ να στείλω εγώ Biotherm από αυτά που πρόσφατα αγόρασα. Πόσα (σακιά) και που όμως;


Καμιά βοήθεια για να στείλω το Biotherm? ;)[/quote]

Επικοινωνήστε με την εταιρεία για να σας δώσουμε οδηγίες. Το τηλέφωνο μπορείτε να το βρείτε εύκολα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26905 από Tera63
Το αποτέλεσμα του RZ pellet δεν μου φαίνεται παράξενο τουλάχιστον σε εμένα . Το εργοστάσιο είναι αυστριακό μικρό σε μέγεθος σχετικά και χρησιμοποιεί υλικό από γειτονικά πριονιστήρια με πολύ σταθερή ποιότητα πρώτης ύλης. Λαμβάνοντας αυτό υπόψη και καθότι οι αυστριακοί υλοτομούν αρκετή οξιά πιστεύω ότι είναι ¨πουσαρισμένο¨ με αυτή, τώρα σε τι ποσοστό δεν γνωρίζω. Ως γνωστό η οξιά έχει πολύ μεγάλη θερμική απόδοση και μικρή υπολειματική δράση και φυσικά μηδενικό λάδι, αλλά δεν έχει διάρκεια ζωής η καύση της γι'αυτό και οι υλοτόμοι την χρησιμοποιούν σε συνεργασία με την δρύ που έχει διαρκεια καύσης.
Μήπως, λέω μήπως πρέπει να λάβουμε υπόψη και την διαρκεια καύσης σταθερής ποσότητας, γιατί άλλο π.χ. να αναφλέγεις οινόπνευμα, βενζίνη και άλλο πετρέλαιο. Μήπως πρέπει να εξετάσουμε θερμογόνο δύναμη και χρόνος καύσης?
Επίσης καλό θα ήταν μία αντιπαράθεση Golden Nuggets με το SQ της Scweighofer. Είναι τελικά ίδια?
Λέω, λέω και ονειρεύομαι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26914 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Συγκριτικό τεστ καύσης διάφορων pellet
Το συγκεκριμένο θέμα του φόρουμ,είναι σίγουρα από τα πιο ενδιαφέροντα και πρέπει όλα τα μέλη να ευχαριστήσουμε τον κύριο Μοσχάλη για αυτή του την πρωτοβουλία,η οποία είναι καθαρά εθελοντική.Πιστεύω πως έχει αξία να περιμένουμε να δούμε τα αποτελέσματα καύσης όλων των πέλλετ,του Golden Nuggets,του Ameco και των υπολοίπων,για να εκφέρουμε μια καθαρότερη άποψη στο τέλος,συγκρίνοντας τα στις ίδιες συνθήκες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.345 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ