Πρόβλημα με πορτα ξυλολεβητα

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174657 από louris1234
Καλησπερα στην ομάδα θα ήθελα οποίος ξέρει την άποψη του για το πρόβλημα που έχω, έχω ένα λέβητα ξύλου του θωκα που μου ζεστενονταν υπερβολικά η πόρτα σε σημείο να ξεθωριαση, το πρόβλημα τελικά ήταν εργοστασιακό κ η εταιρία μου έστειλε καινούργια πόρτα σήμερα μαζί με τον σίδερα έκανα αντικατάσταση πόρτας του θαλάμου καύσης (η πόρτα είναι με μεντεσέδες) έβγαλα την παλιά κ έβαλα την καινούργια το θέμα όμως είναι ότι δεν κλείνει εύκολα θέλει αρκετή δύναμη για να κουμπώσει και συνεχιζη να καίει από την έξω πλευρά μήπως έχει τύχει κ σε κάποιον άλλο αυτό? 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174689 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Πρόβλημα με πορτα ξυλολεβητα
φιλε η πορτα έχει μονωση απο μεσα; μηπως δεν εχει τιποτα;εχει καποιο πυριμαχο υλικό; βγαλε μια φωτογραφια, αν εννοεις αυτο δηλαδη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174722 από okalamaris
Απαντήθηκε από okalamaris στο θέμα Πρόβλημα με πορτα ξυλολεβητα
Ο σιδεράς δεν είδε ότι δεν κλείνει καλά η πόρτα; Ήταν σιδεράς του Θώκα; Ο Θώκας τι λέει; Παλαιότερα δεν έκαιγε καθόλου η πόρτα; Αφού είναι εργοστασιακό, να το δεί ξανά ο ίδιος και να σε καλύψει. Μην κάνεις πατέντες που δεν θα διορθώνονται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174723 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Πρόβλημα με πορτα ξυλολεβητα

okalamaris έγραψε: Ο σιδεράς δεν είδε ότι δεν κλείνει καλά η πόρτα; Ήταν σιδεράς του Θώκα; Ο Θώκας τι λέει; Παλαιότερα δεν έκαιγε καθόλου η πόρτα; Αφού είναι εργοστασιακό, να το δεί ξανά ο ίδιος και να σε καλύψει. Μην κάνεις πατέντες που δεν θα διορθώνονται.

Όχι δεν ήταν σιδερας του θωκα, Κέρκυρα δεν έχει σίδερα ο θωκας, ο σιδερας μου είπε ότι είναι ώσπου να πατήσουν τα κορδόνια καλά, το θέμα είναι ότι η πόρτα κλείνει κανονικά στο χερούλι αλλά στην κάτω πλευρά κ η μισή από το χερούλι κ κάτω εάν κλείσεις την πόρτα κ κλείσω τα φώτα φωτηζει η φλόγα.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174724 από okalamaris
Απαντήθηκε από okalamaris στο θέμα Re:Πρόβλημα με πορτα ξυλολεβητα
Αν βλέπεις φλόγα με κλειστή πόρτα, κάτι δεν πάει καλά είτε με την πόρτα είτε με το σώμα του λέβητα. Σαν να έχει πιτσικάρει το μέταλλο. Τα κορδόνια θα έπρεπε να σφραγίσουν εξαρχής, απλά θέλουν λίγο καιρό να πατήσουν στο μέγιστο κλείσιμο της πόρτας, αλλά δεν πρέπει να αφήνουν κενό. Εφόσον βλέπεις φλόγα, γι'αυτό και σου καίγεται η πόρτα από έξω. Μίλα με τον κατασκευαστή και ζήτα λύση, νομίζω δίνει 5ετή και 10ετή εγγύηση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174725 από louris1234
Απαντήθηκε από louris1234 στο θέμα Re:Re:Πρόβλημα με πορτα ξυλολεβητα

okalamaris έγραψε: Αν βλέπεις φλόγα με κλειστή πόρτα, κάτι δεν πάει καλά είτε με την πόρτα είτε με το σώμα του λέβητα. Σαν να έχει πιτσικάρει το μέταλλο. Τα κορδόνια θα έπρεπε να σφραγίσουν εξαρχής, απλά θέλουν λίγο καιρό να πατήσουν στο μέγιστο κλείσιμο της πόρτας, αλλά δεν πρέπει να αφήνουν κενό. Εφόσον βλέπεις φλόγα, γι'αυτό και σου καίγεται η πόρτα από έξω. Μίλα με τον κατασκευαστή και ζήτα λύση, νομίζω δίνει 5ετή και 10ετή εγγύηση.

Η πόρτα αυτή είναι αντικατάσταση της παλιάς που είχε θέμα με το ποτηρη του βεντιλατερ κ ζεστενονταν. είναι καινούργια μου την έστειλε ο θωκας, κ απλά βγαλαμε από τους μεντεσέδες την παλιά κ βάλαμε την καινούργια.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ