Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170233 από χρηστος8

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Τα πάντα γίνονται Χρυσάφη φίλε αλλά όταν τα δίνεις και τα λες απλόχερα και Τζάμπα και κάποιοι ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ τα απογεύματα και τα Σαβ/κα ως 2η δουλειά με τις δικές σου γνώσεις και εμπειρίες ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΛΕΟΝ !!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ


Αν δεν κανω λαθος Κωστα εχεις αναφερει πως εισαι υπαλληλος καπου...δεν με ενδιαφερει που.
Επομενως το ψωμακι σου δεν σου το τρωει κανεις φιλε ;)
Εγω που ειμαι - δηλωνω - υδραυλικος και το κυριοτερο ζω απο τις γνωσεις που μεταφερω δωρεαν (στο φορουμ) τι ειμαι;;;
Απο τα γραφομενα σου νιωθω πως θεωρεις μαλακες καποιους σαν κι εμενα που μεταδιδουν γνωση δωρεαν.
Σε πληροφορω φιλε πως δεν ειμαι... αυτο το κανω απο ανιδιοτελεια και μου δινει προσωπικη ευχαριστηση.
Αυτο το νοημα εχουν τα φορουμ και γιαυτο μπαινει ο οποιοσδηποτε.
Αν καποια στιγμη δεν με γεμιζει παω παρακατω και κανω διαγραφη B)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnpropoman, tempes, BIOPEL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170234 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΧΡΗΣΤΟ καλησπέρα.τις γνώσεις που δίνει ο καθένας μας και βοηθάει τελικά κάποιοι να ξέρεις τις εκμεταλλεύονται!!!Σε αυτούς ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Η ΩΣ ΕΠΘΣΚΕΠΤΕΣ Η ΣΑΝ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΝΟΜΑΝΕ!!!!!(ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΝΟΜΑΩ !!!!)ΕΧΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΤΣΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ!!!!!! ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΙΝΩ ΛΥΣΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!!ΑΣ ΠΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ!!!!Καλό βραδυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170242 από Johnpropoman

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΧΡΗΣΤΟ καλησπέρα.τις γνώσεις που δίνει ο καθένας μας και βοηθάει τελικά κάποιοι να ξέρεις τις εκμεταλλεύονται!!!Σε αυτούς ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Η ΩΣ ΕΠΘΣΚΕΠΤΕΣ Η ΣΑΝ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΝΟΜΑΝΕ!!!!!(ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΝΟΜΑΩ !!!!)ΕΧΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΤΣΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ!!!!!! ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΙΝΩ ΛΥΣΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!!ΑΣ ΠΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ!!!!Καλό βραδυ


Γεια σου "ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ".
Μήπως θα έπρεπε να θυμηθείς για λίγο τα αρχικά σου "βήματα" στο φόρουμ στις αρχές 2014 ;
Τις συζητήσεις με τον Στάθη ( etsa67 ),τον "κύριο" χρηστος8 και τόσων άλλων... και πώς ρουφούσες τις γνώσεις που σου έδιναν απλόχερα και αφιλοκερδώς σαν αρχάριος που ήσουν!
Αυτά τα λίγα από εμένα.-
Καληνύχτα σου!!!! :)
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Johnpropoman. Αιτία: αλλαγή χρώματος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170243 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φίλε να σαι σίγουρος ότι αφορά ηλεκτρολογικά και ηλεκτρονικα δεν ρουφηξα ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΚΑΠΟΙΟΙ ΡΟΥΦΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑ ΕΔΕΙΧΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΊΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ!!!!Για αυτό και ο Στάθης δεν ΞΑΝΑΕΓΡΑΨΕ πλεον ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ!!!!!!GOOD LUCK
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170244 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Θα σταθώ σε 2 διαφορετικά πράγματα που παρατήρησα τα τελευταία χρόνια.

Ο Κώστας με την βοήθεια του τα τελευταία χρόνια πρέπει να εξυπηρέτησε/βοήθησε πάνω από 300 άτομα.
Το νούμερο είναι σχετικό και κατά προσέγγιση.
Δεν είπε ποτέ ΟΧΙ και πάντα απαντούσε σε όλους ή σχεδόν όλους.
Το ΟΧΙ το είπε σε άτομα που φαινότανε από μακριά ότι ήτανε μαϊμού.
Πολλοί μέσα εδώ θα τους πήρατε χαμπάρι.Δική μου άποψη είναι όταν μερικοί ζητούσανε σεταρίσματα από διάφορες σόμπες με το παιδί να κρυώνει ή τον κακό τεχνικό που δεν ήρθε.Μπορεί και εύχομαι να κάνω λάθος γιά τον παραπάνω συλλογισμό.
Δεν μπορώ να ξεχάσω ούτε ότι αν και πολλοί έπαιρναν σόμπα από Leroy ή Praktiker μετά ζητούσανε βοήθεια από το φόρουμ γιά σωστό σετάρισμα.Μην ξεχνάτε ότι και τα πολυκαταστήματα έχουνε τεχνιτες αλλά και καλούς δικηγόρους.
Τα διαφεύγοντα κέρδη από επίσκεψη τεχνίτη στο σπίτι είναι δέλεαρ και δεν μπορεί ένα δημόσιο φόρουμ να βγάζει ολόκληρο σετάρισμα σόμπας και να τους τρώει την δουλειά.
Φανταστήτε να ζητήσω σετάρισμα σόμπας αγορασμένη από leroy από το φόρουμ , να μου βγάζει το "σεντονι" ο Κώστας και μετά να βγω και να πω ότι μου κάνατε ζημιά.Καλή δουλεία γιά δικηγόρο.
Σωστά ο Κώστας απαντούσε σε καθένα ξεχωριστά και προσωπικά και αυτό προστάτευε το φόρουμ.

Μου έκανε εντύπωση επίσης ότι από τα 300 άτομα που ο Κώστας έστειλε σεταρίσματα,ΚΑΝΕΝΑΣ μα ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΕ ΚΛΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΑΛΛΩΝ. Ητανε όλοι αυτοί ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΕΣ???Πέρνανε αυτό που θέλανε και δρόμο??

Από την άλλη το μόνο που με πείραξε μετά από τόσα χρόνια ενεργού συμμετοχής του Κώστα είναι ότι αυτό το "παρεϊστικό που υπήρχε στο φόρουμ" εξαφανίστηκε.Δεν υπήρχε ο καθημερινός αγώνας να βρούμε τρόπο να βοηθήσουμε τους άλλους.
Τα είχε ο Κώστας έτοιμα και τα έδινε.

Σέβομαι αρκετά και εκτιμώ την άποψη των προλαλλήσαντων (ΧΡΗΣΤΟΣ8 - XRYSAFIS -JOHNPROPOMAN) και εύχομαι να βρεθεί μιά μέση λύση και όχι να τσακωνόμαστε μεταξύ μας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": damkas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170245 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Να συμπληρώσω μια εμπειρία , στα όσα εύστοχα σημείωσε ο κ Παπαδάκης.
Μέσω καναλιού YouTube, με βρήκε καποιος και ζητούσε βοήθεια σε καποιο πρόβλημα.
Του την έδωσα απλόχερα , μέσω inbox - Facebook.
Μου έκανε εντύπωση που όταν του ζητούσα να είμαστε σε βιντεοκλήση την ώρα που θα διορθώνει (όπως έχω κάνει σε δεκάδες - σχεδόν αγνώστους) έβλεπα άρνηση πεισματικά.

Να μην πολυλογώ, έσπασε ο διάολος το ποδάρι και επικοινώνησε μαζί μου και ο πραγματικός χρήστης της σόμπας.
Ενεκα που ο πρώτος κύριος ήταν τεχνικός που πήγε και του ζητούσε 150 ευρώ να του την φτιάξει.

Επομένως, ας μην αδικούμε τον Κώστα. (που του είχα ρίξει πέρυσι :silly: :silly: μπηχτές...στείλε μεηλ- δες μέηλ..) :silly: :silly:


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Nasikas.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Still

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.224 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ