Παρουσίαση kratki zuzia 16kw αερόθερμο

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149116 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Παρουσίαση kratki zuzia 16kw αερόθερμο
kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-zuz...bez-szprosa_zuziapbs
Πολύ όμορφο το τζάκι σου αλλά μάλλον θα μυρίζει ο πετροβάμβακας όταν το κάψεις. Αυτή η ανάποδη κλίση που έχουν δώσει στο καπάκι, θα φυλακίζει τον πολύ θερμό αέρα και θα προκαλεί τις μυρωδιές. Στο σάιτ γράφει για 800 τ.εκ. είσοδο και 1000 έξοδο. Χρειάζεται να γίνει και μια τρύπα φ120 στον εξωτερικό τοίχο και με έναν εύκαμπτο αγωγό να οδηγηθεί εξωτερικός αέρας κάτω από την εστία.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149122 από konstantinos.n
Ευχαριστώ Stavrax για την απάντηση.
Τώρα που το είπες για την κλίση, το παρατήρησα και εγώ...
Αν ανοίξω από πλάγια και κοντά στον τοίχο μια έξοδο για ζεστό αέρα λογικά δεν θα διορθώσει το πρόβλημα? Εκτός από την φ120 για τον εξωτερικό αέρα, θεωρείς ότι θα χρειαστεί και μία επιπλέον είσοδος από την μπροστινή πλευρά ή θα αρκεί αυτή που έχει στα πλάγια σε συνδυασμό με την φ120 που θα ανοιχτεί?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149123 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Παρουσίαση kratki zuzia 16kw αερόθερμο
Με μόνωση πετροβάμβακα και όχι κάποιο καλύτερο υλικό όπως το ιζολ οι διατομές θα πρέπει να γίνουν αρκετά μεγάλες και μάλιστα στο μπροστινό μέρος για να έχεις κάποια ισορροπία στις θερμοκρασίες.
Στην πλάτη μεταξύ της μόνωσης και της εστίας πόση απόσταση έχουν αφήσει?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149125 από konstantinos.n
Φίλε stavrax σε ζάλισα, αλλά δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος με το θέμα...
Αν κατάλαβα καλά, εσύ προτείνεις να ανοιχτεί εκτός από την εξωτερική φ120 , άλλη μια είσοδος αέρα μπροστά και χαμηλά, συν άλλη μία έξοδος πάλι στο μπροστινό σημείο?
Για την απόσταση δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά αν θυμάμαι καλά έχει γύρω στα δέκα εκατοστά απόσταση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149126 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Παρουσίαση kratki zuzia 16kw αερόθερμο
Αυτά προτείνω αλλά καλύτερα να το δουλέψεις για κάποιο διάστημα, να δεις πρώτα την συμπεριφορά του και αργότερα αποφασίζεις για τις ενέργειες που πρέπει να γίνουν.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149203 από Manos01
Απαντήθηκε από Manos01 στο θέμα Παρουσίαση kratki zuzia 16kw αερόθερμο
Κωνσταντίνε szgxaritiria για το τζάκι και καλά zestamata!

Μου έδωσες πολλή κουράγιο γιατί και το δικό μου το τζάκι χρειάζεται τα ίδια zick-zack για να βγει Η καμινάδα :-)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ