hitze 14 KW γωνιακό

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #153049 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα hitze 14 KW γωνιακό

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: ευχαριστώ Γιώργηδες !! Σταύρο η αλήθεια είναι οτι όταν ανέβαζα το βίντεο μόνο το Φουσκιτάκη είχα στο νού μου :P

η αλήθεια είναι οτι γωνιακό τζάκι με συρόμενη πόρτα να σφραγίζει τόσο καλά, σε αυτά τα χρήματα , δεν είχα δει ξανά !!


Όπου να'ναι, θα μου βγει και το τραγούδι.....

Α... Δημήτρη, τώρα που ανοίγει ο καιρός, και λογικά θα ηρεμήσεις κάπως, θα ήθελα σε παρακαλώ τα εξής:
α) Δείξε μας το μηχανιμό ρύθμισης του αέρα
β) Έχει και χωριστό μοχλό για το δευτερογενή?
γ) Αν μπορείς, να τραβήξεις ένα βιντεάκι που να δείχνει πως κινείται η πόρτα, την ώρα ειδικά όταν φτάνει τέρμα κάτω.

Εκτιμώ, ότι θα είναι στο στύλ, Spartherm, Kratki, που όταν φτάνει στο χαμηλότερο σημείο, πέφτει όλη μαζί προς την εστία για να σφραγίσει.

Είναι το μοντέλο ALBERO ??
Last edit: 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #153052 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Γιώργη την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν Πολωνία στην Hitze .έκανα δοκιμές μέσα στα εργαστήρια γύρισα όλη την παραγωγή και μίλησα με την ομάδα εξέλιξης της εταιρίας γιατί σε συνεργασία μαζί μου θα βγάλουν κάποια μοντέλα για την Ελληνική αγορά καθώς και κάποια άλλα τα οποία δε θα έχουν τίποτα να ζηλέψουν σε τίποτα απο τις μεγαλύτερες εταιρίες στο χώρο !!Επίσης μιας και αναφέρθηκες στην κρατκι αν ανοίξω το στόμα μου να σχολιάσω ή δείξω φώτο που έχω στην κατοχή μου απο αυτά που έμαθα σε αυτό το ταξίδι μου θα αρχίσουν πάλι τις απειλές !
!όλος αυτός ο πρόλογος για να σου πω οτι όχι δεν έχουν καμία σχέση τα χαλύβδινα της κρατκι με της hitze αυτό μπορείς και μόνος σου να το καταλάβεις γιατί τέτοια ρύθμιση σε κρατκι όσο και να προσπάθησα να κάνω δεν τα κατάφερα επι 5 χρόνια (μπορεί να είμαι "άσχετος" εγώ βέβαια ) .το σημαντικότερο για μένα πέρα απο το καλό σφράγισμα που έχουν είναι η εκμετάλλευση των καπναερίων το οποίο είναι ο λόγος που του εκτοξεύουν την ενεργειακή απόδοση (πιστοποιημένη απο ανεξάρτητο φορέα όχι απο τον παραγωγό ).
θα σου βγάλω βίντεο απο το σφράγισμα του γωνιακού το οποίο κάνει αυτό που θέλεις κουμπώνει στο κλείσιμο !επίσης ρεγουλάρετε !!
η ρύθμιση του αέρα είναι απίστευτα πρωτοποριακή μέσα σε μια Φ125 υπάρχει μια Φ80(πρωτογενής) η οποία έχει κλαπέτο, μεταξύ Φ125 και Φ80 τραβάει για την δευτερογενή αλλά επίτηδες δεν έχει κλαπέτο γιατί αλλιώς θα είχε θέμα με το μονοξείδιο !αντίθετα όπως κατάλαβες εγώ του προσθεσα ενα συνολικό κλαπέτο Φ125 για να τα κόβω και 2 !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153816 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ


Γιώργο ο μηχανισμός του οδηγού

και 2 φώτο απο την εισαγωγή πρωτογενή και δευτερογενή αέρα !
Συνημμένα:
Last edit: 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153830 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα hitze 14 KW γωνιακό
Δημήτρη σε ευχαριστώ. Όπως το φαντάστηκα: Ο οδηγός της πόρτας, είναι μια κυλινδρική ράβδος που σε 2 σημεία (πάνω/κάτω) κάνει ένα S. Οπότε το ράουλο της πόρτας που είναι βιδωμένο πάνω στην πόρτα και κινείται στον οδηγό, αναγκαστικά ακολουθεί την καμπύλη του οδηγού που στο τέρμα κάτω σπρώχνει και πιέζει την πόρτα στο περιμετρικό πλαίσιο της εστίας σφραγίζοντας με το υαλοκόρδονο.

Πολύ καλή ιδέα αυτή του αέρα ο ένας μέσα στον άλλον, αλλά Δημήτρη, το Φ125-Φ80 δεν είναι ΠΟΛΥ μεγάλη διατομή για το δευτερογενή? Εκτός αν έχει τόσο λίγο ελκυσμό η καμινάδα, που δεν τραβάει πολύ παρόλο του ότι έχει μεγάλη διατομή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153835 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
την καύση την είδες !!εμένα ίσως και λίγη να μου κάνει !!είναι το φ125 μείον το φ80.........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158090 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα hitze 14 KW γωνιακό

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: την καύση την είδες !!εμένα ίσως και λίγη να μου κάνει !!είναι το φ125 μείον το φ80.........

Καλησπέρα... Επειδή ενδοαφερομαι για γωνιακό τζάκι υδραυλικό και με φοβίζει πολύ αυτό το θέμα με την συρόμενη-ανοιγομενη πόρτα Υπάρχει περίπτωση άλλο τζάκι γωνιακό να μην σφραγίζει καλά και να έχω μυρωδιές και καπνά μέσα στο σπίτι?? Η περισσότερη κατανάλωση σε ξύλα αν τραβάει αέρα και από την πόρτα που δεν θα σφραγίζει καλά?? Επείσης υπάρχει δυνατότητα ένα τέτοιο αεροθερμο τζάκι να καλύψει το σπίτι μου 90τμ αν μπεί σε μέρος που θα φυσάει προς τον διάδρομο και τα δωμάτια χώρις αεραγωγούς?? Πάντως φαίνεται πανέμορφο!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ