Λέβητας pellet από ravenna!

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175891 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Με καθε συμπαθεια,η ερευνα γινεται ΠΡΙΝ παραγγειλουμε καποιο προΐον και οχι μετα.
Τωρα,παει πεταξε το πουλακι.
Οτι και να αναφερουμε, με αυτον τον λεβητα θα πορευτεις.
Στην θεση σου παντως,θα απευθυνομουν σε καταστημα της πολης σου με ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμπειρια στον χωρο του πελλετ και ενα απο τα καλυτερα στην Ελλαδα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175892 από AndreasPavlidisG
Απαντήθηκε από AndreasPavlidisG στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Έχεις δίκιο σε  αυτό  φίλε μου αλλά  αν  δεις  όλη την  συζήτηση για τον  συγκεκριμένο λέβητα πελλετ εδώ  στο forum δεν  μας   δίνει αρνητικά αποτέλεσματα. Γι αυτό και  προχώρησα στην  αγορά του. Όπως  και  να  έχει εμένα  όπως  και  πολλούς  άλλους φαντάζομαι μας  ενδιαφέρει  να  κάνουμε το  μηχάνημα  να  δουλέψει όσο  το  δυνατόν καλύτερα. Σκέψου τώρα  ότι  είμαι  σε σπίτι που  νοικιαζω έχει ένα  λέβητα  πετρελαίου σε μετατροπή με  καυστήρα  πελλετ DIAS και  καίω  8 τσουβαλια την  ημέρα!!!προφανώς λάθος εγκατάσταση γενικά στο  σπίτι... Αποφάσισα να  αγοράσω τον  συγκεκριμένο λέβητα πελλετ λόγω κόστους γιατί  από  τον  επόμενο χειμώνα θα μείνω στο  πατρικό μου σπίτι. Όταν  είσαι  καμμενος από  τον  χυλο  φυσας και  το  γιαούρτι. Τί χειρότερο να  πάθω  από  τα 8 τσουβαλια πελλετ την  ημέρα;;και  αυτό  αναγκαστικά γιατί  έχω  7 μηνών  παιδι στο  σπίτι  και  ήταν  αδύνατο να  κάνω  μετακόμιση μέσα στον  χειμώνα. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175893 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
Οι μετατροπές τύπου βάζω καυστήρα πέλλετ σε λέβητα πετρελαίου είναι τεράστιο λάθος.
Εύχομαι να μην έχεις προβλήματα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175894 από AndreasPavlidisG
Απαντήθηκε από AndreasPavlidisG στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Μακάρι φίλε μου να πάνε όλα καλά. Εκτιμώ όλες τις απόψεις των  φίλων εδώ  στο  forum γιατί πιστεύω  ότι  κανένας μας  δεν  θέλει να  έχει πρόβλημα ο  άλλος.Εχω ένα  γνωστό θερμουδραυλικο ο οποίος τοποθέτησε  δύο τέτοιους  λεβητες. 45kw και  65kw μου  είπε  ότι  για  τα χρήματα τους  είναι  μια  χαρά. Απλά  μου  είπε  ότι  μαζί  με  τον  λέβητα να  παραγγείλω έξτρα και  μια  κεραμική αντίσταση γιατί σε έναν  από  τους  δύο  την  αντίσταση που  είχε την  έκαψε. Αλλά  μου  είπε ότι  γενικά δουλευει  καλά ο λέβητας.φυσικα δεν  αποριπτω όμως  και αυτά που  μας  είπε  ο  Κώστας σε προηγούμενο μήνυμα που  είναι  πολύ σοβαρά όσον  αφορά για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου λέβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175896 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Α ρε ΣΤΕΡΓΙΟ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ """ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΑΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑΝΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ""Η ΦΘΗΝΙΑ ΤΡΩΩΩΩΩΩΩΩΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΑΥΓΑ ΔΕΝ ΒΑΦΕΙΣ!??!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ """ΠΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ ΣΑΚΊ ΚΑΙΩ ΠΟΛΥ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑ ΜΗΝ ΚΑΙΩ ΤΟΣΟ Η ΛΙΓΟΤΕΡΟ?????"""""ΑΝ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ ΕΙΧΕ 2-3 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΕΙΧΕ 30-40 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΕΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕ ΠΑΛΙΟΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΓΑΜΩΤΌΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!ΑΥΤΑ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑΤΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΥΣΤΟΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175897 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητας pellet από ravenna!
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια απλά επειδή ΕΧΕΙ ΓΑΜΟΣΤΑΥΡΩΘΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΗΧΑΝΉΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΓΙ ΑΥΤΌ ΤΑ ΛΕΩ ΧΥΜΑ!!!?ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΥΣΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ Κάτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΟΥ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AndreasPavlidisG

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ