Primus 45

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174748 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Primus 45
Αλλάξτε έναν αισθητήρα γιατί είναι μια μεταβλητή αντίσταση που μεταβάλλεται με τη θερμοκρασία και δίνει εντολές στο κοντρολερ.πρωτα αυτό και μετά ρελέ η πλακέτα .ξεκινάμε πάντα από τα ποιο ευαίσθητα που εμπλέκονται και πιο οικονομικά και αφού έχουμε εξαντλήσει τα περιθώρια τότε πάμε στα άλλα.παντως εγώ ως τεχνικός που έχω πάει εδώ στη Λαμία σε 2-3 τέτοια ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ .ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΛΑ !!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174753 από Guss
Απαντήθηκε από Guss στο θέμα Re:Primus 45
Κωστα χρονια πολλα ειμαι το παιδι που μενω βολο ειχαμε μιλησει περυσι που ειμαι κοντοχωριανος σου απο Λιβαδεια εχεις καμια φωτο να δω αυτο ρελε να το αλλαξω κ πως το ζηταω στο μαγαζι πρεπει να βγει η πλακετα η επιτοπου γινεται μπορω να το κολησω εγω πιανουν λιγο τα χερια μου κ να το κανω κ ενα καλω καθαρισμα τι να σε κανω αν ησουν εδω θα σε φωναζα να ερθεις να τον φτιαξεις που εισαι γατα σα αυτα ευχαριστω για τη γνωμη σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174756 από ΠΑΠΑΣ.
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ. στο θέμα Re:Primus 45
Το '505' σημαινει οτι κολλαει το ρελε και για να μη δινει ο κοχλιας συνεχεια, βγαζει 505 και σταματαει ο λεβητας,για ασφαλεια.Αυτο συμβαινει στις καινουργιες σχετικα πλακετες.Στις παλιες θα εδινε ο κοχλιας συνεχεια.Αυτο ειχα παθει με την παλια πλακετα.Τωρα με την νεα πλακετα περσι εβγαζε "505",αλλα με το on off ξεμπλοκαριζε και δουλευε κανονικα.Τελικα φετος αναγκαστηκα να αλλαξω το ρελε και ολα καλα.www.emimikos.gr/RT114012/ Αυτο ειναι το ρελε. Απλα κουμπωνει στη πλακετα.Πανω εχει ενα συρματακι να το κραταει στη θεσει του.
Αν ειχε θεμα ο κοχλιας με ζορισμα και κατι τον δυσκολευε θα εβγαζε "504".Δοκιμασε αν θελεις να δεις αν δυσκολευεται ο κοχλιας.Απο θεση "0ff" πατα τροοδοσια να δωσει ο κοχλιας και θα σου βγαλει τα Αμπερ που τραβαει κατα τη λειτουργια του.
Last edit: 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΠΑΠΑΣ..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Guss

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174757 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Primus 45
Κάνε αυτό που λέει ο φίλος Παππάς και ψάξε αν υπάρχει ρελέ σε 16Αμπερ.στο ζορισμα του κοχλία το έχουν ως δεικλιδα ασφαλείας αντί για θερμικό Ρυθμιζομενων Αμπέρ που έπρεπε να έχουν κανονικά ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΜΕΙΩΤΕΙΡΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΜΠΕΡ ..ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΛΥΣΗ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ!!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Guss

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174764 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Re:Primus 45
Η λυση ειναι εξωτερικο θερμικο και ρελε φορτιου κοστος 50 ευρω μαζι με τον ηλεκτρολογο για ολους τους λεβητες ανεξαρτητου μαρκας.Σε αυτο το κομμάτι ολοι κανουν εκπτωση και βαζουν στους πινακες κατι ρελεδακια για πιστολακι μαλλιών.......Οταν την πατησα εγω ο κατασκευαστης του πινακα που φοραει ο λεβητας μου ειπε κατα λεξη και πολυ αρσενικα οτι κανενας δεν πληρωνει να φτιαξουμε πινακες με αυτα που πρεπει.Πρεπει να κανεις αυτο και τελειωσες. Εμενα ο λεβητας εχει μοτερ 1 ίππο μολις εβαλα θερμικο και ρελε φορτιου αλλαξε συμπεριφορά ολο το σύστημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174765 από Guss
Απαντήθηκε από Guss στο θέμα Primus 45
Σημερα καθαρισα το λεβητα 1πρωτο βημα να εχω το κεφαλι μου ησυχο απο αυτο 2εβγαλα το πορτοκαλι ρελε να παρω δυο καινουργια αυριο κ βλεπουμε στο θαλαμο καυσης να βαλω σιλικονη υψιλης θερμοτητας εκει που ενωνεται με το σωληνα του κοχλια η δεν χρειαζεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.226 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ