Πόσο καλές είναι οι Αντλίες Θερμότητας;

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #106933 από avato-pantou
Δεν ειδα σωστα ποτε δουλευει η αντλια μεχρι πια θερμοκρασια.Βασικα το ειδα αναποδα γιαυτο ειπα ειναι λιγα τα λεφτα για πετρελεο.Τον αυτοματισμο αυτον για τις αλλαγες στις λειτουργειες τον εκανες εσυ η τον πηρες ετοιμο?Επειδη εχω το δίλημμα αντλια θερμοτητας η λεβητα βιομαζας με υπαρχων σωματα πανελ και ειμαι απο Πελλα εσυ τη προτεινεις σαν πιο ιδικος.Ευχαριστω

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107435 από tsiorak

avato-pantou έγραψε: Δεν ειδα σωστα ποτε δουλευει η αντλια μεχρι πια θερμοκρασια.Βασικα το ειδα αναποδα γιαυτο ειπα ειναι λιγα τα λεφτα για πετρελεο.Τον αυτοματισμο αυτον για τις αλλαγες στις λειτουργειες τον εκανες εσυ η τον πηρες ετοιμο?Επειδη εχω το δίλημμα αντλια θερμοτητας η λεβητα βιομαζας με υπαρχων σωματα πανελ και ειμαι απο Πελλα εσυ τη προτεινεις σαν πιο ιδικος.Ευχαριστω


Γεια σου Φίλος,

ειμαι απο βεροια και ετσι εχουμε σχεδον το ιδιον κλίμα, εγω εβαλα αντλια θερμοτητας με συνδιασμο με πετρελαιο, κανονικα πανελ σωματα, αν το ξεκινουσα απο την αρχη θα εβαζα πελετ με αντλια θερμοτητας, και θα σε εξηγησω γιατι.

Θα εβαζα μια αντλια να δουλευει έως τους -2 μετα τελος, μετα θα δουλευει το πελλετ . ετσι θα ειχα ακόμη μεγαλύτερη απόδοση.

Αυτοματισμος απο Ιαπωνια, εγω εκανα καποιες μονο αλλαγες, όπως ενα μικρό αυτοματισμο να παιρνει εμπρος η αντλια μονο με νυχτερινο, να διαλεγει αναμεσα σε πετρελαιο και αντλια κτλ...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": avato-pantou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107725 από Περδικούλης
"Αναφέρομαι στον Tsiorak" Καλησπέρα, ειναι το πρωτο μνμ που στελνω. Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα η αντλια θέρμασης, θα μπορούσες να μου στείλεις με mail απο που την έχεις προμηθευτή και αν είσαι ευχαριστημένος? Η αντλια που έχεις κάνει και για ψυξη το καλοκαιρι? Σε ευχαριστώ
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Περδικούλης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107889 από potapos
Αναφέρομαι κι εγω στον tsiorak. Θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα ότι πληροφορίες μπορείς για το εν λόγο σύστημα που εγκατέστησες. πχ: τιμές- προμηθευτές. Θα με ενδιέφερε μια αντίστοιχη εγκατάσταση στην περιοχή του Κιλκίς. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου, Σωτήρης.
e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108089 από Περδικούλης

Περδικούλης έγραψε: "Αναφέρομαι στον Tsiorak" Καλησπέρα, ειναι το πρωτο μνμ που στελνω. Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα η αντλια θέρμασης, θα μπορούσες να μου στείλεις με mail απο που την έχεις προμηθευτή και αν είσαι ευχαριστημένος? Η αντλια που έχεις κάνει και για ψυξη το καλοκαιρι? Σε ευχαριστώ


Το mail μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108098 από stergiosbik

Περδικούλης έγραψε:

Περδικούλης έγραψε: "Αναφέρομαι στον Tsiorak" Καλησπέρα, ειναι το πρωτο μνμ που στελνω. Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα η αντλια θέρμασης, θα μπορούσες να μου στείλεις με mail απο που την έχεις προμηθευτή και αν είσαι ευχαριστημένος? Η αντλια που έχεις κάνει και για ψυξη το καλοκαιρι? Σε ευχαριστώ


Το mail μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


Κυριακο εισαι αυτος που νομιζω;
Εχει χειμωνα εκει που εισαι;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.117 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ