Πόσο καλές είναι οι Αντλίες Θερμότητας;

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108222 από Περδικούλης
Καλησπέρα, αν εννοείς για την Αυστραλία έχει κρύο. Είναι ξαδερφος μου, μας έδωσαν ιδιο όνομα, επώνυμο και ειδικότητα. :cheer:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108231 από stergiosbik

Περδικούλης έγραψε: Καλησπέρα, αν εννοείς για την Αυστραλία έχει κρύο. Είναι ξαδερφος μου, μας έδωσαν ιδιο όνομα, επώνυμο και ειδικότητα. :cheer:


Κοιτα ρε καμμια φορα ποσο μικρος ειναι ο κοσμος. :cheer:
Η γυναικα μου κ ο κουνιαδος μου (Ερη-Παναγιωτης απο Λαρισα) ειναι επισης ξαδερφια με τον Κυριακο στην Αυστραλια!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108394 από Περδικούλης
Κοίτα να δεις που και εμείς σε λίγο θα βγούμε ξαδέρφια ... B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108647 από avato-pantou
Υπαρχει καποιος που να εχει εγκαταστηση αντλια θερμοτητας hitachi s σε συστημα με πανελ και fan coil;Εχει αποδοση μια εγκατασταση η ειναι αποκλειστικα για ενδοδαπεδια θερμανση.Δεν μιλαω μονο οταν εχει -10 αλλα και με 5 βαθμους εξωτερικη θερμοκρασια.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108657 από Stef

avato-pantou έγραψε: Υπαρχει καποιος που να εχει εγκαταστηση αντλια θερμοτητας hitachi s σε συστημα με πανελ και fan coil;Εχει αποδοση μια εγκατασταση η ειναι αποκλειστικα για ενδοδαπεδια θερμανση.Δεν μιλαω μονο οταν εχει -10 αλλα και με 5 βαθμους εξωτερικη θερμοκρασια.

Εχω την συγκεκριμένη μονάδα στο πατρικό μου εδω και δυο χρόνια σε πάνελ.Επειδή μπορεί και ανεβάζει μέχρι 60 βαθμούς δεν είχα κανένα πρόβλημα με 20-22 βαθμούς στο χώρο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": avato-pantou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109087 από pster
Καλησπέρα κι από μένα,
Εγώ επειδή φτιάχνω τώρα το σπίτι μου και δεν εχω βάλει ακόμα σύστημα θερμανσης θα ήθελα τη γνώμη σας για τις αντλίες θερμότητας.
Είναι 150μ2 (οροφοδιαμέρισμα) στα βόρεια προάστεια αθήνα και έχει αρκετό κρύο το χειμώνα. Δεν προβλέπεται ενδοδαπέδια, οπότε μιλάμε για fan coils.
Πιστεύεται ότι θα έχει αρκετή οικονομία? Ποια αντλία προτείνεται και πόσο περίπου θα στοιχίσει?
Έχω ακούσει ότι με την αντλία η ατμόσφαιρα ξεραίνεται και είναι ενοχλητικό, μπορεί να απαντήσει σε αυτό κάποιος που την έχει χρησιμοποιήσει?
Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια εκ των προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.108 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ