Group Buy pellet 2012

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16609 από leividiotis
Απαντήθηκε από leividiotis στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Καλησπέρα επειδή βλέπω ότι σε ενδιαφέρει το θέμα σου επισυνάπτω δυο ενδιαφέρον αρχεία που έχουν σχέση με την πιστοποίηση.


Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: norm_m_713...1897.pdf
Μέγεθος αρχείου:120 KB

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by leividiotis.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jps
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16610 από leividiotis
Απαντήθηκε από leividiotis στο θέμα Απ: Group Buy pellet

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by leividiotis.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jps
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16652 από dimitris-tz
Απαντήθηκε από dimitris-tz στο θέμα Απ: Τιμή Pellet
καλησπερα σε ολους,
ενδιαφερομαι κι εγω για 10 τονους πελλετ για τον Ευοσμο.
Η τελικη τιμη για το Ameco μαζι με τα μεταφορικα ποσο βγαινει τελικα sugarboy?
εαν θες στειλε μου μαιλ στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sugarboy
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16701 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Τιμή Pellet
ρε παιδια μια καλη τιμη για 4 τονους για ορεστιαδα μερια εχει κανενας???
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16719 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Απ: Τιμή Pellet

love.bacardi έγραψε: ρε παιδια μια καλη τιμη για 4 τονους για ορεστιαδα μερια εχει κανενας???



Έχουμε..... πάρε τηλέφωνο!

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16723 από Βιομαζιστής
Απαντήθηκε από Βιομαζιστής στο θέμα Απ: Group Buy pellet

jps έγραψε: Καλησπέρα και από μένα σε όλους τους πελλετάδες.Είμαι ιδιώτης και προχτές προμηθεύτηκα 5 παλλέτες πέλλετ της εταιρίας ameco στην περιοχή της σταυρούπολης θεσσαλονίκης,ελπίζοντας ότι με αυτές θα βγάλω τον επερχόμενο χειμώνα.Η προμήθεια έγινε από έμπορο στη θεσσαλονίκη που έδωσε προσφορά στο φόρουμ στη γνωστή τιμή και τον οποίο οφείλω να ευχαριστήσω,καθώς παρήγγειλα τις παλλέτες προχθές στις 22:00 και χθες στις 13:00,βρίσκονταν στο σπίτι μου.
Ο λόγος που επέλεξα το συγκεκριμένο πέλλετ,ήταν η σχέση ποιότητας/τιμής.Θέλησα να αποφύγω το ρίσκο του μη πιστοποιημένου προιόντος και αυτά που παρατηρήθηκαν τον περσινό χειμώνα,όταν ελληνικές αλλά και ξένες εταιρίες,μη πιστοποιημένες,οι οποίες παρήγαγαν άριστο πέλλετ μέχρι τότε,εμφάνισαν το χειμώνα παρτίδες που απλά δεν καίγονταν.
Από αυτά που κατάφερα να βρω στο ίντερνετ,θεωρώ οτι η πραγματικά αξιόπιστη πιστοποίηση είναι η ENplus,λόγω των καθημερινών συστηματικών ελέγχων που γίνονται σε όλες τις παρτίδες των προ'ι'όντων και οι οποίες δεν υπάρχουν στην πιστοποίηση DINplus.Αυτά όλα αναφέρονται στην αγγλική γλώσσα,στο πολύ ενδιαφέρον θέμα του φόρουμ,με τίτλο:Πιστοποιήσεις Pellet.
Παρακάτω,παραθέτω έναν πίνακα με τους πιστοποιημένους παραγωγούς πέλλετ παγκοσμίως,που επιτρέπεται να φέρουν την πιστοποίηση ENplus.
www.enplus-pellets.eu/production/certified-producers/
Από τις εταιρίες που φαίνονται στο link,αυτές που έχω διαπιστώσει οτι κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά είναι οι: ameco(Ρουμανία) και rz-pellets(Αυστρία).
Επίσης βρήκα και τον παρακάτω σύνδεσμο με τους πιστοποιημένους παραγωγούς πέλλετ που επιτρέπεται να φέρουν το σήμα της πιστοποίησης DINplus,την οποία προσωπικά θεωρώ κατώτερη πιστοποίηση από την ENplus.
www.dincertco.de/en/certificate_holder_wood_pellets.html
Εδώ,εκτός από τις ameco(Ρουμανία) και rz-pellets(Αυστρία) συναντούμε και τη holzindustrie schweighofer(Ρουμανία).



Από τα γραφόμενα σου σαν να μου φαίνεται πως "παραείσαι" ιδιώτης.
Αν όμως είσαι -εμένα επέτρεψε μου να ψιλοαμφιβάλω- και ψάχνεις τέτοιες πιστοποιήσεις για τον καυστήρα σου, φαντάζομαι τι πιστοποιήσεις θα ψάχνεις για το στομάχι σου. :lol:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.139 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ