Group Buy pellet 2012

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16784 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Τώρα συμφωνούμε!!! Έτσι όπως το δίαβασα/διατύπωσες στο πρώτο ποστ, έβγαλα λάθος νόημα! :)

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16785 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Φίλε χρήστος8,συμφωνώ ότι το κυριότερο είναι η επιλογή του λέβητα με την τεχνική υποστήριξη που το συνοδεύει και η επιλογή του εγκαταστάτη και στη συνέχεια έρχεται η επιλογή του πέλλετ,που όμως και αυτή έχει τη σημασία της...
Στο προηγούμενο ποστάρισμα μου,ανέφερα ότι δε θα είχα κανένα πρόβλημα να αγοράσω ένα μη πιστοποιημένο πέλλετ,που τους προηγούμενους χειμώνες άφησε καλές εντυπώσεις,όπως π.χ. το ahira,αν το έβρισκα σε καλή για μένα τιμή,π.χ. κάτω από 220 ευρώ παραδομένο στο σπίτι μου στη θεσσαλονίκη...Σε αυτή την περίπτωση θα έπαιρνα το ρίσκο...Αλλά 260 ευρώ τον τόνο φέτος,για μη πιστοποιημένο,δε θα έδινα σε καμμία περίπτωση,ενώ θα έδινα 260 ευρώ για ameco,αφού τη θεωρώ καλή τιμή για τις πιστοποιήσεις που το συνοδεύουν...
Ο λόγος που αναφέρθηκα στα προ'ι'όντα με πραγματικό ENplus,DINplus είναι οτι αυτή τη στιγμή καλώς ή κακώς είναι τα μόνα πέλλετ για τα οποία είσαι σίγουρος ότι αυτά που γράφουν πάνω στο σακί μπορούν και τα πραγματοποιούν,γιατί όλες οι παρτίδες τους υπόκεινται σε συνεχείς δειγματοληπτικούς ελέγχους,πριν βγουν από το εργοστάσιο...
Τι να το κάνω αν κάποιος παράγει ένα πέλλετ και πάνω στο σακί γράφει θερμιδική απόδοση 6kwh/kg,στάχτη κάτω από 2%,υγρασία κάτω από 5% και δεν έχει πιστοποίηση;Δεν τον ελέγχει κανένας και αυτά που γράφει δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα...Για αυτό τα φαινόμενα του προηγούμενου χειμώνα αφορούσαν μόνο μη πιστοποιημένες εταιρίες,αφού σε αυτές δεν υπάρχει κανένας έλεγχος...
Εξάλλου,σε προηγούμενο ποστάρισμα σου,ανέφερες το παράδειγμα πελάτη σου,που στον ίδιο λέβητα,τον χειμώνα που πέρασε και που ήταν πολύ βαρύτερος από τον προπέρσινο,έκαψε 1 τόνο λιγότερο καίγοντας ameco,από ότι πρόπερσι που έκαψε progetto ecologia...
Αυτό κάτι δείχνει...
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by jps.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16794 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Group Buy pellet
οποτε για αυτο το Αυστριακο το golden nuggeds τι εχεις να πεις;; αξιζει τα χρηματα του ή οχι;;
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16823 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Sugarboy

Πόσο θα στοίχιζαν 5 τόνοι μπριγκέτα παραδοτέοι Αθήνα;

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16937 από ΚΕΡΕΜΙΔΗΣ
Απαντήθηκε από ΚΕΡΕΜΙΔΗΣ στο θέμα Απ: Group Buy pellet

love.bacardi έγραψε: καλησπερα σε ολους σημερα βρηκα εναν στην βουλγαρια με 135/τον του ειπα να μου στειλει μερικα σακια να δοκιμασουμε, οπως δειχνει στην σελιδα ασχολειτε μονο με ξυλεια.
www.pellets-bg.com/products/en/


καλημερα φιλε love.bacardi
εχεις κανενα νεοτερο απο την FORINVEST ?
σου εχει δωσει τελικη τιμη για παραδοση στο σπιτι ?
γιατι το εργοστασιο βρισκεται προς τα συνορα με Ρουμανια,
ευχαριστω
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #16998 από ΚΕΡΕΜΙΔΗΣ
Απαντήθηκε από ΚΕΡΕΜΙΔΗΣ στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Καλησπέρα και από μένα ,
νεος ειμαι στην παρεα και σημερα εκλεισα 6.300 kgr bioenergy point,
παραδοση στο σπιτι ,περιοχη Βασιλικων στα 241 ευρω /τοννος
απο την :
Γκουντέλιας Γεώργιος
Hellenic Eco Fuel
www.hellenicecofuel.com
εδω εχει πληροφοριες για το προιον
www.pellets-net.gr/el/action/NodePrint?idpage=0000001F
πιο φθηνα απο οτι αγορασα περσυ,
μεσα στην εβδομαδα περιμενω.
Κατεληξα στο συγκεκριμενο,λαμβάνοντας υπ'οψιν την τιμη ,
διαβάζοντας τα χαρακτηριστικα
και τις γνωμες οσων το εχουν καψει.
2 συμφορουμιτες εγραψαν στο ποστ:
ΘΕΜΑ: Πείτε τι πελλετ καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...itstart=15&Itemid=80

giorgos
εκαψα bioenergy point κοζανη teostores πολυ θερμογονο δυναμη βαθμολογια 9

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
το bionergypoint δε κάνει πολύ στάχτη (σε μένα τουλάχιστον) έχει καλή θερμική δύναμη και ειναι από τα πού καλά που έχω δοκιμάσει.. Βαθμός 8,5-9

και ο admin
Εγω ξεκίνησα με Bioenergy point. Θα του δώσω ενα 6 με ολα αυτά που εχω διαβάσει εως τώρα.
Είχε πολύ στάχτη και πολύ σκόνη μεσα στην Σακκούλα.

ευχαριστω το energ.gr και τον administrator jnet
για την προσπαθεια τους.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ