Aερόθερμη σόμπα pellet από το Leroy Merlin

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34332 από ACIDBLACK
Απασχολουμουν στο χωρο των υπεραγορων τα τελευταια δεκαπεντε χρονια σε επιπεδο πωλησεων,

το ΑFTERSALES τους τελειωνει εκιε που τελειωνει η ευσηνειδησια και το μερακι καθε πωλητη,

η δουλεια τους ειναι να στο πουλησουν και να στο παραδωσουν ,αντε να σου βρουν και το ΜΑΝUAL

Aν δεν ειναι μεσα απο εκει και περα τελειωσε η παραμυθα ,εχει αποριες διαβασε το μανουαλ ,δεν το

καταλαβαινεις διαβασε το μανουαλ ,ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ?αποτανθειτε στον προμηθευτη

μεχρι εκει φτανει η δικαιοδοσια του ,το ΨΩΝΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝEΙΣ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.

ανοιξε ενα πορτακι απο ενα "κινεζακι" και ανοιξε μια απο μια "κινεζα" και θα καταλαβεις την διαφορα

σε οσους δεν κταλαβαινουν οσο ποιο σφιχτα κλεινει μια πορτα σε σομπα τοσο ποιο καλη ειναι ,

Για να κανω μια διευκρινηση με κινα και κατασκευαστες...σου φτιαχνουν οτι ζητησει με το αναλογο

κοστος στο ιδιο εργοστασιο με την ιδια σειρα παραγωγης εσυ επιλεγει τη ποιοτητα θες να φτιαξει τη

λαμαρινα θε να βαλεις και σε τι επιπεδο εξοπλισμου θες να φτασεις ,ο νοων νοητο

εχω παραγγειλει κοντεινερ ολοκληρα με εμπορευματα και συνομιλησει επει ωρες για το παραμικρο SPEC

Eιναι τυπικοτατοι και μετρανε το καθε σεντ που του κοστιζει το τελικο προιον μεχρι και την

συσκευασια και το ειδος ταινιας που θα χρησιμοποιηθει για την συσκευασια ...και γι ανα τελειωνω

σημερα μου εκαναν παρουσιαση μια κινεζικη σομπα 11ΚW ωραια αλλα LIGHT . με πορτακι απαλο και φτωχο

θαλαμο σχεδιαστικα δεν διεφερε και πολυ στην σομπα την δικια μου ...αλλα αμφιβαλω αν θα την αγοραζα

δεν μου εκανε την εντυπωση για στιβαρο μηχανημα.Δεν γραφω για καταστημα ουτε μαρκα γιατι ο πωλητης

ηταν ενημερωμενος ηξερε τι πουλαγε και πραγματικα προσπαθησε οσο μπορουσε να μας απαντησει στις

αποριες μου κι μπαρβο του !

καλο απογευμα απο το βροχερο Νοτο

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ACIDBLACK.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34344 από bigN
Απαντήθηκε από bigN στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)
Η ερώτησή μου ήταν περισσότερο τεχνική, δηλ κατά πόσο υπερέχει το ιταλικό μοντέλο σε σχέση με τις κινέζικες που κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά. Και επειδή υπάρχει ήδη νήμα εδώ για την HP 11 ή 13kW θα ήθελα να μάθω από τους τεχνικούς ή κατόχους της.
Σχετικά με το aftersales..... έχεις δίκαιο, όμως στον αντίποδα είναι πάντα και το κόστος που στη συγκεκριμένη περίπτωση είνια τουλάχιστον 20~30% μικρότερο σε πολυκαταστήματα απότι σε αντίστοιχους προμηθευτές.
Όπως ήδη έχω αναφέρει, εαν η συγκεκριμένη συσκευή απαιτεί ειδικό συνεργείο για την εγκατάσταση / συντήρησή της τότε σίγουρα θα πάω να την πάρω από το τοπικό κατάστημα. Αντιθέτως, εαν μπορώ να την εγκαταστήσω / συντηρήσω μόνος μου τότε δεν υπάρχει λόγος να την πάρω πιο ακριβά.
Φυσικά, σε κάθε περίπτωση απαιτείται να υπάρχει αντιπροσωπεία η οποία να υποστηρίζει τις οποιες βλάβες υπάρξουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34345 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)
Συνηθως τα πολυκαταστηματα ηδη απο την αγορά για πιθανο προβλημα σου εχουν μεσα και την εγγυηση απο τον τοπικο αντιπροσωπο...

τουλαχιστον ετσι εγινε με 2 διαφορετικά υπερ-μαγαζια που πηρα κατι ηλεκτρονικα...

και ειδικά οταν/αν υπαρχει καλυτερη τιμη ή και αλλες εξυπηρετησεις, τυπου δοσεις....
κανει διαφορά..

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34391 από bigN
Απαντήθηκε από bigN στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)
Όσον αφορά τα ηλεκτρονικά είδη είναι εύκολα τα πράγματα αφού σίγουρα υπάρχουν και αντιπροσωποι και τα service. Όμως, εδω νομίζω ότι έχουμε διαφορετική περίπτωση. Απότι κατάλαβα οι έμποροι εισάγουν μόνοι τους τις σόμπες επομένως ποιος τελικά δίνει την εγγύηση? Θέλω να πώ αγοράζω την σόμπα από το τοπικό κατάστημα που εισάγει τις ίδιες σόμπες και τυχαίνει να μετακομίζω σε άλλη πόλη θα με εξπηρετήσει άλλο κατάστημα που βρίσκεται σε άλλη πόλη και πουλάει αντίστοιχο είδος (δωρεάν εφόσον είνια σε εγγύηση)?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34395 από ACIDBLACK
σχετικα με τις διαφορες ..κατεβασε τα τεχνικα χαρακτηριστικα βαλτα πλαι πλαι και αποφασισε

απο 11 στα 13 kw υπαρχουν διαφορες,

σχετικα με τα πολυκαταστηματα αμα δεν ψαχτεις ο ιδιος ακρη δεν θα βγαλεις..πρπει να απς διαβασμενος

ξεροντς τι σου γινεται κι τι ακριβως χρειαζεσαι ...αν νομιζει οτι με 200 ευρω διαφορα θα κανεις την

διαφορα ....η επιλογη ειναι δικη σου ...επειδη παντως οι παρχοες που ζητα ενα πολυκαταστημα για να

βαλει ενα εμπορευμα μεσα ειναι υπερκααρκετες(δηλωνουν 22% ξοστος λειτουργικο στους προμηθευτες)

να εισαι σιγουρος οτι οτι βαζουν μεσα τους αποφερει αρκετη κερδοφορια και επιεδη εχουν την

ικανοντητα να παραγγελουςν μερικες χιλιαδες κομματια κινεζακια να στην πουλησουν επισης με 20%

κερδος πλεον των λειτουργικων τους ...κατσ εκαι υπολογισε λοιπον ποσο κοστιζει περιπου η σομπα σου

και αποφασισε.

η Εγκατασταση ειναι απλη και γρηγορη φτανει να πιανουν τα χερια σου ,τωρα με τις βλαβες ...

τεσταρε τους παρε τους τηλεφωνο και ζητα κατι απλο απο ανταλακτικο γιατι το πεταξε κατα λαθος η

συζηγος το ποτηρακι πχ....αμα δεν το εχουν ..η σου εσπασε ο διακοπτης κατα τηες μεταφορα

η σου εσπασε το τζαμακι ...απλα πραγματα ...εκει φαινεται ποσο απιδια βαζει ο σακκος ....βλεπεις

κανοντα μια εισαγωγη εισια υποχρεωμενος να φερςι και τα αντστοιχα ανταλακτικα ..συνηθως μια δυο

συσκευες σε parts αμα θες να ριξεις καομα ποιο κατω την τιμη κανεις παραγγελια χωρις parts :lol:

και οταν ειναι ηστραβει και σβησει η σομπα γιατι εκανε υπερταση το δικτυο (συχνο φαινομενο )

φαινονται τα ειδικευμενα μαγαζια ποσο μαγκες ειναι και ποσο μαγκες ειναι τα πολυκαταστημα

ιδιως σε χαλασμενες συσκευες εντος 15νθημερου και βλαβες...

τωρα οπως σου ειπα και παραπανω εχω την HP22 ειδα μια αντσιστοιχη δωδεκαρα και δεν μου εκανε

εντυπωση τωρα εσυ κρινεις...καθε σομπα κανει το ιδιο πραγμα αλλα μαπινει σε διαφορετικο σπιτι

δες κλαι τις δυο απο κοντα ανειγοκλεισε καπακια πορτες πορτακια ποτηρακια και αποφασισε...

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34608 από Vasilis1
Αγόρασα και εγω την σόμπα με τα 850 mugheto απο το Leroy.θα ξεπακεταρω απόψε και θα σας ενημερώσω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ