Aερόθερμη σόμπα pellet από το Leroy Merlin

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34632 από DIMITRIS38
καλορίζικη Βασίλη άντε να δούμε τι θα γίνει με τις σόμπες πολύς κόσμος της αγοράζει και γενικός υπάρχει μια τάση για σόμπες λόγο κόστους εύχομαι να μην δούμε κόσμο στο φεγγάρι απο τις διάφορες ανατινάξεις που θα γίνουν λόγο κακής ποιότητας και πολλά άλλα

fuzzy logic 2 p15kw
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DIMITRIS38.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34674 από -mike-
Απαντήθηκε από -mike- στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)
Βασιλη καλες καυσεις και σε εσενα φιλε,τωρα μας μενει η παρουση της σομπας στο σχετικο θεμα που υπαρχει και να μας πεις εντυπωσεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34939 από spiross
Για πες γιατί σοβαρά τώρα εδώ μέσα από τους διάφορους "έμπειρους" εμπόρους έχω διαβάσει τα πλέον απίθανα. Πως γίνετε να ανατιναχτεί μια σόπμα πέλετ.. :woohoo:
Και να πας και στο φεγγάρι.. Ελέος.
Από το να τρομάζετε τον κόσμο ώστε να μήν πάρει τις σόμπες από ανταγωνιστές καλύτερα να λειτουργήσετε με όρους εμποριού και να προσαρμοστείτε. Ρίξτε τις τιμές, κάντε ευκολίες πληρωμής αποκτήστε τεχνογνωσία και μην λέτε μπούρδες στους πελάτες που σας επισκέπτονται και τότε θα μπορέσετε να γίνετε ανταγωνιστικοί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34947 από kostas tz

mfit έγραψε: Χτές το πρωί πήγα στο Leroy Merlin στο Αεροδρόμιο να δώ τις σόμπες από κοντά.
Πολύ μεγάλο ενδιαφέρον από τον κόσμο αλλά μόνο ένας υπάλληλος ο οποίος έτρεχε σα τρελός.
Στη μια ώρα περίπου που εκεί κάθισα πουλήθηκαν 3 ξυλόσομπες και μια σόμπα pellet 7.5KW.
Όλες οι σόμπες έγραφαν στο πίσω μέρος Made in Italy.
Τα μοντέλα στα 7.5, 9 και 11KW ανέφεραν στο ταμπελάκι την εταιρεία Lineavz.
Δεν είχε καμία σόμπα σε στοκ και περιμένει παραλαβές την επόμενη εβδομάδα.
Για την εγκατάσταση με ρώτησε για ποιά σόμπα και όταν απάντησα για την Royal, μου είπε ότι την αναλαμβάνουν τεχνικοί της εταιρείας Starfire που είναι ο αντιπρόσωπος των Palazzetti.
Pellet πουλάει Σέρβικο τα 15 κιλά 4.49 ευρώ αλλά και σε αυτά δεν έχει ποσότητα να παραδώσει.

Σχετικά με κάποια μηνύματα που αφορούν τις τιμές του Leroy θα πρέπει να δούμε και κάτι θετικό που αφορά τον καταναλωτή. Με τις τιμές που έχει για παράδειγμα την Lineavz Iris 9KW και την Royal Klima 9 (χωρίς να υπάρχει στο φυλλάδιο 999 ευρώ και στο ιταλικό site την πουλάει 899 ευρώ)σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις επώνυμη Ιταλική Σόμπα με πολύ μικρή διαφορά τιμής από αντίστοιχη Κινέζικη.
Επίσης οι εισαγωγείς Κινέζικων σομπών και ειδικά αυτοί που είναι μέλη στο forum μπορούν να χρησιμοποιήσουν τις τιμές του Leroy (αν δεν το έχουν κάνει ήδη) στο να πιέσουν τον Κινέζο προμηθευτή τους για καλύτερο κοστολόγιο, κάτι που σημαίνει ακόμη καλύτερες τιμές για εμάς τους καταναλωτές.

πηγα και εγω στο leroy εδω στη λαρισα και ειδα τις σομπες,αλλα δεν ειδα πουθενα να γραφει οτι κατασκευαζοντε στην ιταλια εβαλα και τον υπαλιλο να ψαξει και δεν το βρηκε,μονο στο ταμπελακι που βαζουν αυτοι το εγραφε,σε μια μονο μεγαλη το βρηκα που ποιτικα ηταν κλασης ανοτερη απο τις αλλες,και στα μεταλλα και στις λαμαρινες ακομη και στη βαφη το καταλαβενες,μετα απο πολυ πιεση ο υπαλιλος μου ειπε οτι κασκευαζοντε στη σερβια,απο ιταλικη εταιρεια,οσο για σερβης και ανταλακτικα δεν ηξερε να μου πει τα μασαγε!!!!

Η πειρα ειναι μια χτενα που την αποκτας οταν εισαι πια φαλακρος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34949 από Ciba
Απαντήθηκε από Ciba στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)
Καλησπέρα

πήρα και εγώ σήμερα την Mugheto 7,5K/W με 18 δόσεις και δωρεάν μεταφορά σπίτι μου και είναι όντως Ιταλικές της εταιρίας Linea VZ καθώς επικοινώνησα λόγω αμφιβολιών και το επιβεβαίωσα με το εργοστάσιο τους στην Ιταλία .Μόλις την δοκιμάσω θα σας ενημερώσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34951 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Aερόθερμη σόμπα pellet 749€ (στο Leroy Merlin)

spiross έγραψε: Για πες γιατί σοβαρά τώρα εδώ μέσα από τους διάφορους "έμπειρους" εμπόρους έχω διαβάσει τα πλέον απίθανα. Πως γίνετε να ανατιναχτεί μια σόπμα πέλετ.. :woohoo:
Και να πας και στο φεγγάρι.. Ελέος.
Από το να τρομάζετε τον κόσμο ώστε να μήν πάρει τις σόμπες από ανταγωνιστές καλύτερα να λειτουργήσετε με όρους εμποριού και να προσαρμοστείτε. Ρίξτε τις τιμές, κάντε ευκολίες πληρωμής αποκτήστε τεχνογνωσία και μην λέτε μπούρδες στους πελάτες που σας επισκέπτονται και τότε θα μπορέσετε να γίνετε ανταγωνιστικοί.


Μεγαλε Σπυρε, φυσικα και ξερεις οτι υπαρχουν και σομπες νερου. Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι γνωριζεις τη συμπεριφορα του νερου σε διαφορες πιεσεις και θερμοκρασιες. Επισης, προφανως και καταλαβες οτι ο...εμπορας Δημητρης και γενικα οι συμφορουμιτες μιλουσαν γενικα για σομπες.

ΥΓ ολα τα παραπανω ειναι σαφως αυτονοητα γιατι οπως ειπε ενας σοφος "η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας" :woohoo:
ΥΓ2 αν θελεις ενημερωσε μας για το πως παει ο ηλεκτρολεβητας, τι κοστη ειχες για την εγκατασταση και φυσικα αν εβαλες τα ηλιακα που θα σου κανουν πανω απο 50% οικονομια στη θερμανση
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ