Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114582 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
σωστη ερωτηση :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114592 από baikal for ever
Απαντήθηκε από baikal for ever στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
καλησπερα σε ολους.εχω και εγω μια κινεζικη αεροθερμη σομπα την GRACE NB-P01 και ωσ τωρα ολα πανε καλα.το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι ο θαλαμος καυσης και τα εσωτερικα τοιχοματα της σομπας γινονται μαυρα ενω η σομπα εχει πολη καλη φλογα και ζεσταινει πολυ καλα και δεν εχει καθολου κλινκερ.ειναι σωστο τα τοιχοματα να ειναι μαυρα?αν ξερει καποιος κτι ας μου πει.ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114597 από γιαννης-δραμα

STAF έγραψε: Το καλωδιο που προσθεσες τι τυπου - διατομης ειναι?

Να σου πω την αληθεια δε γνωριζω πως λεγεται και τι διατομη εχει αλλα με το ματι ειναι λιγο πιο χοντρο απο το εργοστασιακο,θα ρωτησω τον φιλο μου που το εκανε και θα σου πω(αυτος που το εκανε ειναι πολυ καλος ηλεκτρονικος :cheer: και τον εμπιστευομαι με κλειστα ματια σε τετοια θεματα,στη δουλεια τον φωναζουμε τρελο επιστημονα :lol: ).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114601 από STAF
Απαντήθηκε από STAF στο θέμα Re:Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Ok λοιπόν περιμένω να μου πεις

ΣΤΑΛΘΗΚΕ ΑΠΟ Samsung Grand Duos με Tapatalk

Γιώργος

Μόνο αν στούς νεότερους μάθεις τα μυστικά σου
μεγάλη θα'ναι η προκοπή και η χαρά δικιά σου!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114857 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Re:Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Πανω που βρηκα γωνιες του Αγωγου σε μαγαζι εδω στη Λαρισα κ εβαλα την σομπα στη θεση της,μου τα γυρισε το φιλαρακι(θα τον πνιξω :angry: :lol: ) κ θελει να βαλουμε την σομπα αλλου.
Ξερετε με αυτο το μισοκακομοιρο-μισοπονηρο υφος "ρε φιλε θα ηταν κοπος να την βαλουμε εδω την σομπα"; :whistle: :whistle:
Το θεμα ειναι οτι εκει που θελει να μπει η σομπα,πρεπει να σηκωθει 15cm πιο ψηλα γιατι αλλιως η εξοδος της καμιναδας βρισκει.
Σκεφτηκα το εξης.
Εχει στο leroy ροδακια υψους 13cm.Θα παρω 4 (2 απλα κ 2 με φρενο) κ θα τα βιδωσω πανω σε μασιφ ξυλο υψους 3cm(συνολο 16cm).
To ξυλο θα το κοψω συμφωνα με το σχεδιο της βασης της σομπας,μεγαλυτερο κατα 1cm απο καθε πλευρα.
Αν κ δεν το φοβαμαι για φωτια,σκεφτομαι για επιπλεον ασφαλεια να βαλω πανω στο ξυλο ενα υλικο που ειδα που ειναι σαν φυλο αλουμινιου,περιπου 2-3 χιλιοστα,που βαζουν στα επιπλα οταν ειναι κοντα σε τζακια για να μην καιγονται.
Καμμια αλλη ιδεα κανεις;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114860 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Λαμαρινα και καθαρισες! ;)

Να εχεις στο νου τα ροδακια να αντεχουν το βαρος της σομπας. Και πες το φιλαρακι, να μην κανει μετα αγωνες μεσα στο σαλονι με την σομπα γιατι θα ξυλωνει καθε φορα τα μπουρια :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.189 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ