Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46112 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
μετά απο 10 μέρες καύσης σήμερα παρατήρησα ότι ο τοίχος εξωτερικά έχει αρχίσει να μαυρίζει πάνω απ τη καμινάδα (έχω βάλει το κιτ σύμφωνα με τις οδηγίες )κι έχω αρχίσει ν' ανησυχώ γιατί αν συνεχίσει έτσι μέχρι να βγεί ο χειμώνας θα ναι σαν μπαρουτοκαπνισμένος και είναι η καλή μας η φάτσα :P
Η αλήθεια είναι ότι μέχρι χθές έκαιγα ένα no-name πέλλετ που χα πάρει για να βολευτώ μέχρι να βρω απο που θα αγοράσω μεγάλη ποσότητα το οποίο δεν καιγόταν καλά στη σόμπα. Λέτε να φταίει αυτό ή έτσι θα πάει κανονικά? να ξέρω άμα είναι μην βγω αυριο κι αρχίσω να τρίβω τοίχους σαν τη τρελή.. :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46254 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Βγάλε μια "καλή φώτο όλο τον τοίχο με όλη την καμινάδα, για να βοηθήσουμε, και στην συνέχεια να βοηθηθούμε όλοι από τέτοια συμπτώματα. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46623 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
ελπίζω να διακρίνεται η κάπνα στο τοίχο και η στάχτη στο πάτωμα η οποία έχει απλωθεί σε όλο το μπαλκόνι και δεν μπορείς να πατήσεις κι είχε να σκουπιστεί μόνο 3 μέρες.
επίσης σήμερα παρατήρησα εσωτερικά ότι στο ένωμα της σόμπας με το μπουρί εξόδου κασαυρίων έχει μαζευτεί λίγη μαυρίλα μπορώ να βάλω κάτι για να το μονώσω καλύτερα όπως πχ σιλικόνι?
το σπίτι στην έναρξη και στο σβύσιμο της σόμπας μυρίζει καπνίλα μήπως οφείλεται σ' αυτή τη μικρή διαρροή ή είναι φυσιολογικό?
Ευχαριστώ. :)
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46639 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
την μυρωδιά την είχα και εγώ την πρώτη χρονια ώσπου ανακάλυψα ένα κενό που είχε η μπαλκονόπορτα εσωτερικά και πάνω από την θήκη για τα ρολά, νομίζω εxeiς το ίδιο πρόβλημα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46654 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
dora ποσες μερες την καις Χ ποσσες ωρες??
γιατι κατι τετοιο δεν εχω δει - ακομα

για το κατω ( τη δευτερη φωτο ) μηπως ειναι νερα - υγροποιησεις που βγηκαν απο την τρυπα αποστραγγισης?

Θα ελεγα εν λειτουργεια - και ειδικά στο σβησιμο και αναμα που βγαζει ενα καπνο, δεν μηπως εχεις διαρροες καπου ΚΑΙ εξω.

Κι εγω εχω μια ελαφρια μυρωδια ξυλου αλλα η εξοδος της καμιναδας ειναι πολυ κοντα στην εισροφηση αερα...
ασε δε ποι για τοσο λιγο και τοσο λιγη ωρα.... μου αρεσει να την μυριζω...
μου λειπει η μυρωδια του καμενου ξυλου...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46665 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
έχει κάψει περιπου 10 μέρες απο 6 ώρες καθημερινά.
δεν είναι νερά γιατί τώρα που σκούπισα ήταν στεγνή στάχη η οποια υπηρχε και επάνω στο μπουρί, απλωμένη στο μπαλκόνι και στις μπαλκονόπορτες..μιλάμε παντού.!!!
εμένα όμως δεν μυρίζει ξύλο αλλα κάπνα που δεν θα λεγα ότι είναι και πιο ευχάριστο να μπαίνεις στο σπίτι και να μυρίζει έτσι γιατί με την καθημερινή χρήση το σπίτι αρχίζει να πέρνει μυρωδιά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.177 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ