Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46930 από thlanarass
Απαντήθηκε από thlanarass στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
εγω εκανα αυτη την πατεντα με 2 τενεκεδες.
Η σταχτη καθετε στον πατο του κατω τενεκε που εχει νερο και πρεπει καθε 3μερες περιπου
να συμληρωνω νερο.






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47172 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Ντορααακιι;;; Βλεποντας της φωτο σου μου θυμησες το μπαλκονι μου περσι στις αρχες.. Πολλοι εδω μεσα θα το εχουν ακομη στο μυαλο τους.. Θα σου μαυρισει ΟΛΟΣ ο τοιχος..δε λεω υπερβολες.. και το καλοκαιρι θα βαφεις... η λυση ειναι μια και μοναδικη.. Ετσι σωθηκα εγω.. Θα παρεις ενα φιλτρο νερου... μονο ετσι θα σωθεις εσυ και το μπαλκονι σου..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dora-serres

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47208 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
δεν εχω αντιμετωπισιε κανενα προβλημα με καπνο μαυρο εως τωρα

η σομπα συνδεθηκε ακριβως οπως μου ειπε ο κκ Μοσχαλης και για να αποφυγω τρεχαματα και βαξιματα εδωσα κατι της παραπανω για το πελλετ ...εχω καψει δυο τσουβαλια διαφορετικα εως τωρα προβλημα μηδεν

Σημερα αντιμετωπισα το πρωτο προβλημα ..δεν μου εκανε αναφλεξη και συνεχιζε να τροφοδοτει

μπηκα στο διαγνωστικο μενου και οι ρυθμισιες ηταν αλλα αντι αλλων

επελεξα μια και δεν γνωριζω να την γυρισω στις εργισαστιασιακες ρυθμισεις και να δω αν θα ναψει

απευχομαι την πιθανοτητα βλαβης ...

μια και η ενδειξη καυση ηταν σβηστη ποιες ειναι οι εργστασιακες ρυθμισιες για να τις γνωριζουμε ?

για την επομενη φορα που θα κανουμε CHECK UP στην κινεζουλα μας ?

Επισης μου εχει κανει εντυπωση οτι αν γινουν αλλαγες στις ρυθμισεις θελει 20 λεπτα για επανεκινηση !

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ACIDBLACK.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47233 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

ACIDBLACK έγραψε: δεν εχω αντιμετωπισιε κανενα προβλημα με καπνο μαυρο εως τωρα

η σομπα συνδεθηκε ακριβως οπως μου ειπε ο κκ Μοσχαλης και για να αποφυγω τρεχαματα και βαξιματα εδωσα κατι της παραπανω για το πελλετ ...εχω καψει δυο τσουβαλια διαφορετικα εως τωρα προβλημα μηδεν

Σημερα αντιμετωπισα το πρωτο προβλημα ..δεν μου εκανε αναφλεξη και συνεχιζε να τροφοδοτει

μπηκα στο διαγνωστικο μενου και οι ρυθμισιες ηταν αλλα αντι αλλων

επελεξα μια και δεν γνωριζω να την γυρισω στις εργισαστιασιακες ρυθμισεις και να δω αν θα ναψει

απευχομαι την πιθανοτητα βλαβης ...

μια και η ενδειξη καυση ηταν σβηστη ποιες ειναι οι εργστασιακες ρυθμισιες για να τις γνωριζουμε ?

για την επομενη φορα που θα κανουμε CHECK UP στην κινεζουλα μας ?

Επισης μου εχει κανει εντυπωση οτι αν γινουν αλλαγες στις ρυθμισεις θελει 20 λεπτα για επανεκινηση !


Για σου ACIDBLACK η σόμπα σου έχει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις στο τέλος του μενού. Ανάβεις το ταμπλό και πατάς σταθερά το κουμπί με το βέλος γωνία αριστερά. Πηγαίνεις στο τέλος και βρίσκεις τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πατάς και μπαίνουν οι ρυθμίσεις.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by stoikon.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47239 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Κοίτα την αντίσταση της ανάφλεξης αν ανάβει,μερικά πέλλετ θέλουν περισσότερο αέρα από το σύρτη της εισαγωγής. Να ανάβεις την σόμπα στο 3 και μετά να την βάζεις εκεί που θες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47478 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Παρέλαβα κι εγώ την GP8000 μου με το σετ καμινάδας. Την Κυριακή θα γίνει η επιχείρηση "εγκατάσταση".
Λέτε να χρειάζεται η σιλικόνη θερμοαντοχής για τις συναρμογές στα μπουριά; Τί υλικό προτείνετε για το σφράγισμα στην τρύπα του τοίχου; Χρειάζομαι κάτι άλλο να πάρω αύριο; Την Κυριακή αν μας λείπει κάτι, απλά θα το παρατήσουμε.
Πήρα και μερικά τσουβαλάκια Bioenergy από το Leroy που ήταν στο δρόμου μου για αρχή και βλέπουμε μετά.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Pani.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.196 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ