Πρόβλημα εγκατάστασης υδραυλικής σόμπας Alpha Term

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54710 από aithio
Τωρα καταλαβαίνω... εμπορεύεσαι το προϊόν.
Κοιτα να δεις φίλε μου...
Απο την στιγμή που πουλάς ένα προϊόν και μάλιστα τόσο σοβαρό όπως μια μηχανή καύσης οφείλεις εκ νόμου να παραδώσεις στον πελάτη της οδηγίες στα Ελληνικά. Αλλιώς εγώ προτρέπω επώνυμα να μην αγοράζει κανεις το προϊόν σου.
Ολα τα άλλα περί διαγράμματα που γράφεις παραπάνω αντιλαμβάνεσαι ότι είναι μπούρδες για να δικαιολογήσεις την υποχρέωση σου και λυπάμαι που σκέφτεσαι έτσι.....

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54751 από spyroskosmas

aithio έγραψε: Τωρα καταλαβαίνω... εμπορεύεσαι το προϊόν.
Κοιτα να δεις φίλε μου...
Απο την στιγμή που πουλάς ένα προϊόν και μάλιστα τόσο σοβαρό όπως μια μηχανή καύσης οφείλεις εκ νόμου να παραδώσεις στον πελάτη της οδηγίες στα Ελληνικά. Αλλιώς εγώ προτρέπω επώνυμα να μην αγοράζει κανεις το προϊόν σου.
Ολα τα άλλα περί διαγράμματα που γράφεις παραπάνω αντιλαμβάνεσαι ότι είναι μπούρδες για να δικαιολογήσεις την υποχρέωση σου και λυπάμαι που σκέφτεσαι έτσι.....



Ούτε το εμπορεύομαι, ούτε το έχω δει από κοντά. Δες το και στο site μου αν το έχω...
ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μου είναι ποια;Ζητάς από μεταπωλητή όπως εγώ να δώσει εγχειρίδιο στα ελληνικά; Η υποχρέωση της Εταιρίας που το κατασκευάζει ποια είναι; Η υποχρέωση της Εταιρίας που το εισάγει ποια είναι;
Για ότι με αφορά, δες μόνο αυτό που επισυνάπτω. Τα άλλα άφησέ τα αλλού.
Όσο για το μπούρδες, ελπίζω να σε κάλυψα με ένα δείγμα της δουλειάς μου.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ORLINGO 200.doc

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54755 από spyroskosmas

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: ORLINGO200.pdf
Μέγεθος αρχείου:81 KB

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54775 από GT
Η γνώμη και των δυο σας μετράει. Σας διαβάζουμε με προσοχή.

Παρακαλώ θερμά συνεχίστε τη συζήτηση σε ήρεμους τόνους.

Ευχαριστώ! :)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55110 από aithio

Ούτε το εμπορεύομαι, ούτε το έχω δει από κοντά. Δες το και στο site μου αν το έχω...

Η κριτική μου είναι στο ότι δεν υπάρχουν οδηγίες στα Ελληνικά...
Αν δεν το εμπορεύεσαι πάω πάσο αλλά θα περίμενα από σένα μιας και από ότι διάβασα είσαι μηχανολόγος να τους τα χώσεις και όχι να ποστάρεις τα Σερβικά pdf.
Aυτή είναι η μοναδική μου διαφωνία μαζί σου.
Και πιστεύω ότι ο τελικός πωλητής μιας συσκευής θέρμανσης δεν είναι άμοιρος ευθυνών αν πουλάει τέτοιο προϊών χωρίς ελληνικό εγχειρίδιο.
Μιλάμε για θέρμανση όχι για τραχανά....
Εδώ στην Ελλάδα βρίσκεις οδηγίες στον τραχανά και δεν βρίσκεις στους λέβητες....
Είναι ή δεν είναι τρελό;

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55132 από spyroskosmas

aithio έγραψε: Αν δεν το εμπορεύεσαι πάω πάσο αλλά θα περίμενα από σένα μιας και από ότι διάβασα είσαι μηχανολόγος να τους τα χώσεις και όχι να ποστάρεις τα Σερβικά pdf. Πόσταρα το Σέρβικο pdf μόνο και μόνο για να δείξω ότι ΥΠΗΡΧΕ σχέδιο συνδεσμολογίας, έστω και στα Σέρβικα. Αν ο τεχνίτης ήταν υδραυλικός (στην κατηγορία αυτή ΔΕ βάζω τους πειρατές που δυστηχώς είναι περισσότεροι από τους άλλους), όφειλε να ακολουθήσει τη συνδεσμολογία.Πιστεύεις πως αν το εγχειρίδιο ήταν στα Ελληνικά θα ακολουθούσαν τη συνδεσμολογία; Του...έφταιξαν τα Σέρβικα λες;[/color]
Aυτή είναι η μοναδική μου διαφωνία μαζί σου.
Και πιστεύω ότι ο τελικός πωλητής μιας συσκευής θέρμανσης δεν είναι άμοιρος ευθυνών αν πουλάει τέτοιο προϊών χωρίς ελληνικό εγχειρίδιο. Σίγουρα δεν μπορεί να μεταφράσει το εγχειρίδιο, οφείλει όμως να κάνει τουλάχιστον αυτό που έκανα εγώ..Κάτι αντίστοιχο βέβαια οφείλει να κάνει και ο εγκαταστάτης.
Μιλάμε για θέρμανση όχι για τραχανά....Αυτό ισχύει για όλους όσους εμπλέκονται(έμπορο - υδραυλικό εγκαταστάτη - πελάτη).
Εδώ στην Ελλάδα βρίσκεις οδηγίες στον τραχανά και δεν βρίσκεις στους λέβητες...Η πιάτσα που δραστηριοποιούμαστε έχει αμέτρητες στρεβλώσεις, όχι μόνο στους λέβητες.
Είναι ή δεν είναι τρελό;


Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ