Pellet από πυρηνόξυλο: ευκαιρία ή κάτι άλλο;

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105813 από creta pellet

giogud έγραψε: Τα πράγματα είναι σχετικά απλά. Αν το πέλλετ της Creta pellet, ήταν αυτό που διαφημίζεται ότι είναι, θα είχε αγοραστεί όλη η ποσότητα από κάποιον Αθηναίο έμπορο. Και μάλιστα σε τιμή καλύτερη από αυτή που προσφέρεται στο energ. Άλλωστε πόση παραγωγικότητα να έχει το εργοστάσιο; 100-200 τόνους το μήνα;


εχουμε 15 τονους στη καθε βαρδια .σε καλυπτει . ετοιμαζομαστε για καινουργεια σειρα τον Νοεμβριο .Ο ηλίος ξημερωνει για ολο τον κοσμο .εχει δουλεια για ολους μην αγχωνεσαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105814 από creta pellet

NIKITAS έγραψε: Να τροποποιήσω λίγο την τοποθέτηση μου, προς αποφυγή παρεξηγήσεων: μιλώντας για πυρήνα, γενικέυω για να περιλάβω και τα παράγωγα του, όπως το πυρηνόξυλο ή το κουκούτσι. Γενικότερα, αυτό που προσπάθησα να πω και παραπάνω είναι ότι ο καθένας, διαλέγει ένα καύσιμο βάση εμπειρίας, προσδοκιών και απαιτήσεων. Δοκιμή, λάθος, δοκιμή, και ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
Απλά.
Εκτός απο καύσιμο, κάποιος έχει κάνει την επιλογή του και για μηχάνημα θέρμανσης, πήρες σόμπα φίλε μου? δύσκολα θα βρεις άλλο καύσιμο εκτός απο καλό πέλλετ ξύλου (φίλος μου έχει σόμπα που μόνο με rz μπορέι να την δουλέψει, με άλλο πέλλετ δεν μπορεί βρει τις ρυθμίσεις. Άσχετος? πιθανόν, αλλά δεν του βγάζεις το rz με τίποτα απο το σπίτι).
Πήρες λέβητα τελευταίας τεχνολογίας αυτοκαθαριζόμενο? θέλεις πέλλετ υψηλής ποιότητας.
Πήρες λέβητα βιομαζας που καίει τα πάντα? δοκιμάζεις και κρατάς ότι σε βολεύει.
Απλά.
Η κόντρα σας, ποιον σκοπό εξυπηρετεί?
Το ιδανικό καύσιμο, είναι διαφορετικό για κάθε περίπτωση (τιμή, χρόνος για συντήρηση, ευκολία ανεύρεσης κτλ), επομένως προς τι η κόντρα? Διάβασα όλο το τόπικ, και ειλικρινά δεν βρήκα τίποτα ενδιαφέρον (με εξαίρεση την μελέτη που άνεβασε ο doom, για αναφορά) αρκετά ενδιαφέρον για να πω ότι άξιζε τον κόπο η αντιπαράθεση.


Η αντιπαραθεση Νικιτα οφειλεται στον τιτλο του θεματος.
Ευτυχως άλλαξε.
Απο 'απατη' εγινε 'κατι αλλο'.
το εγραψε ο στρατη το ξαναγραφω και εγω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105815 από jnet

creta pellet έγραψε: Αν ο DOOM_NX πληρωνε το πελλετ


Κακίες μια χαρά το πληρώνει.

Χάρη μπορείς να μου απαντήσεις σε κάτι:
Αφού το pellet που κανει η Creta pellet είναι απο κουκούτσι ελιάς γιατί θεωρείς οτι το παρόν θέμα (με τιτλο "απο Πυρηνοξυλο" και καμιά αναφορά σε κουκούτσι) στρέφετε κατά της Creta pellet?

Γιατί εγώ δεν εχω καταλάβει κατι τετοιο και εσύ είσαι ετοιμος και για δικηγόρους!!! Εκτός αν κατι εχω χασει τωρα που είμαι σε διακοπές.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105816 από creta pellet

jnet έγραψε:

creta pellet έγραψε: Αν ο DOOM_NX πληρωνε το πελλετ


Κακίες μια χαρά το πληρώνει.

Χάρη μπορείς να μου απαντήσεις σε κάτι:
Αφού το pellet που κανει η Creta pellet είναι απο κουκούτσι ελιάς γιατί θεωρείς οτι το παρόν θέμα (με τιτλο "απο Πυρηνοξυλο" και καμιά αναφορά σε κουκούτσι) στρέφετε κατά της Creta pellet?

Γιατί εγώ δεν εχω καταλάβει κατι τετοιο και εσύ είσαι ετοιμος και για δικηγόρους!!! Εκτός αν κατι εχω χασει τωρα που είμαι σε διακοπές.


γιωργο καλησπερα
θα σου γραψω το τι εγραψε ο συντονιστη σας stavrax
Παναγιώτη, στα doom labs κατάφερνετε να καταλαβαίνετε το πελλετ με το μάτι;
Θα σε παρακαλούσα να επεξεργαστείς και να αφαιρέσεις την εικασία που έχεις κάνει μόνος σου. Αν δεν το κάνεις τότε δικαιώνεις πολλούς σε αυτά που σου προσάπτουν.
αν διαβασεις απο την αρχη θα καταλαβεις .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105817 από stratis 1

jnet έγραψε:

creta pellet έγραψε: Αν ο DOOM_NX πληρωνε το πελλετ


Κακίες μια χαρά το πληρώνει.

Χάρη μπορείς να μου απαντήσεις σε κάτι:
Αφού το pellet που κανει η Creta pellet είναι απο κουκούτσι ελιάς γιατί θεωρείς οτι το παρόν θέμα (με τιτλο "απο Πυρηνοξυλο" και καμιά αναφορά σε κουκούτσι) στρέφετε κατά της Creta pellet?

Γιατί εγώ δεν εχω καταλάβει κατι τετοιο και εσύ είσαι ετοιμος και για δικηγόρους!!! Εκτός αν κατι εχω χασει τωρα που είμαι σε διακοπές.


Μηπως γιαυτο??
DOOM_NX έγραψε:
Αμέσως σκέφτηκα «η μόδα καλά κρατεί...»
Πέρα από τις παραπλανητικές συγκρίσεις της διαφήμισης, το μάτι μου έπεσε πάνω στην εικόνα των pellet. Βρε που τα έχω ξαναδεί, πού τα έχω ξαναδεί.....Βέβαια, το τελευταίο ισχυρίζεται ότι χρησιμοποιεί μόνο το ξύλο του πυρηνόξυλου, απαλλαγμένο από την ψίχα.

αν το συνδιασης με τον πρωην τιτλο του νηματος ''ευκαιρια η απατη'' και με το νημα που κλειδωθηκε, φωτογραφιζει καποιον .
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by stratis 1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105818 από giogud

creta pellet έγραψε:

giogud έγραψε: Τα πράγματα είναι σχετικά απλά. Αν το πέλλετ της Creta pellet, ήταν αυτό που διαφημίζεται ότι είναι, θα είχε αγοραστεί όλη η ποσότητα από κάποιον Αθηναίο έμπορο. Και μάλιστα σε τιμή καλύτερη από αυτή που προσφέρεται στο energ. Άλλωστε πόση παραγωγικότητα να έχει το εργοστάσιο; 100-200 τόνους το μήνα;


εχουμε 15 τονους στη καθε βαρδια .σε καλυπτει . ετοιμαζομαστε για καινουργεια σειρα τον Νοεμβριο .Ο ηλίος ξημερωνει για ολο τον κοσμο .εχει δουλεια για ολους μην αγχωνεσαι


Στα λόγια μου έρχεσαι φίλε. Ένας Αθηναίος θα μπορούσε να αγοράσει όλη την ποσότητα αν το πέλλετ ήταν ανώτερο ή και ισάξιο ενός φθηνού wood pellet..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ