Pellet από πυρηνόξυλο: ευκαιρία ή κάτι άλλο;

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105829 από Stavrax
Χάρη, θα σου γράψω την άποψη μου για όλα τα τεκταινόμενα των τελευταίων ημερών. Ο Παναγιώτης είναι ένας αξιέπαινος νέος, που έχει άποψη και την υποστηρίζει με σθένος και με τον απαραίτητο εγωισμό της ηλικίας του. Ως μεγαλύτεροι, μπορούμε να αναλογιστούμε το πως φερόμασταν κι εμείς στην ηλικία του. Σου απήφθυνε ορισμένες ερωτήσεις είτε άμεσα, είτε έμμεσα στις οποίες θα μπορούσες πολύ απλά να απαντήσεις, χωρίς αντιπαραθέσεις και προπάντων χωρίς χαρακτηρισμούς. Ίσως να έκανε κάποιο λάθος και να έδειξε εμπάθεια για το πέλλετ από πυρήνα ελιάς, βασιζόμενος σε διάφορα δημοσιεύματα του διαδικτύου. Στο χέρι σας είναι να αποδείξετε ότι αυτή η εμπάθεια για τα προϊόντα που χρησιμοποιούν κατάλοιπα ελιάς είναι άδικη και ότι είναι αξιόλογα και τους αξίζει ένα μερίδιο στην αγορά. Το φόρουμ αυτό εξάλλου, είναι ένα βήμα για να μάθει ο κόσμος για τα προϊόντα σας και την αξία τους. Τα υπόλοιπα, με τους σχολιασμούς, την στείρα αντιπαράθεση και τις απειλές δεν νομίζω ότι σας προσφέρουν καμία υπηρεσία.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, γιαννης-δραμα, Grecu_

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105830 από stratis 1
Μαστορα
Καθαρισε μονο τις κοτρόνες και ριχτο οπως εγω.
Ο σφυρομυλος τις πετρες τις κανει σκονη.
Τα μεταλα μενουν στον πατο του σφυρομυλου γιατι δεν μπορει η αναρρόφηση να τα σηκώσει .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105832 από kosmidis80
εμενα μου αρεσε το τρειλερακι και αν τελικα ασχοληθω με την πρεσα τοτε ειναι μαστ η κατασκευη ή αγορα ενος λιγο μεγαλυτερου!

Στρατη ποσα κυβικα περνει μεσα? και πως μεταφραζεται σε βαρος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105833 από mastoras

stratis 1 έγραψε: Μαστορα
Καθαρισε μονο τις κοτρόνες και ριχτο οπως εγω.
Ο σφυρομυλος τις πετρες τις κανει σκονη.
Τα μεταλα μενουν στον πατο του σφυρομυλου γιατι δεν μπορει η αναρρόφηση να τα σηκώσει .


Εχεις δίκιο σε αυτό, πρόσφατα το είδα και στην πράξη. Τζάμπα κόπος μέχρι τώρα, αρχάριος γαρ. :cheer:

Επόμενος στόχος να κάψουμε σε ειδικά τροποποιημένη σόμπα σκέτο το θρύμμα. ;) Αν πετύχει το πείραμα...ΣΩΘΗΚΑ......ακόμα περισσότερο :) Μιλάμε για μηδαμινό κόστος πλέον θέρμανσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105834 από stratis 1

kosmidis80 έγραψε: εμενα μου αρεσε το τρειλερακι και αν τελικα ασχοληθω με την πρεσα τοτε ειναι μαστ η κατασκευη ή αγορα ενος λιγο μεγαλυτερου!

Στρατη ποσα κυβικα περνει μεσα? και πως μεταφραζεται σε βαρος?


Περιπου 6,75 κυβικα
για το βαρος ειναι σχετικο.
Τα συγκεκριμενα κοπηκαν προχθες.
Ειναι μεν χλωρα αλλα εχουν ολα τα φυλλα μεσα και περνουν ογκο.
Υπολογιζω οτι σε αυτη τη μορφη πρεπει να χωραει η καροτσα γυρω στον εναμιση τονο (οταν ξεραθουν)
Οταν τη φορτώνω με ξερα ,επειδη λείπουν τα φυλλα χωραει 2 τονους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105835 από stratis 1

mastoras έγραψε:

stratis 1 έγραψε: Μαστορα
Καθαρισε μονο τις κοτρόνες και ριχτο οπως εγω.
Ο σφυρομυλος τις πετρες τις κανει σκονη.
Τα μεταλα μενουν στον πατο του σφυρομυλου γιατι δεν μπορει η αναρρόφηση να τα σηκώσει .


Εχεις δίκιο σε αυτό, πρόσφατα το είδα και στην πράξη. Τζάμπα κόπος μέχρι τώρα, αρχάριος γαρ. :cheer:

Επόμενος στόχος να κάψουμε σε ειδικά τροποποιημένη σόμπα σκέτο το θρύμμα. ;) Αν πετύχει το πείραμα...ΣΩΘΗΚΑ......ακόμα περισσότερο :) Μιλάμε για μηδαμινό κόστος πλέον θέρμανσης.


Μαστορα ολοι οι δρομοι οδηγουν στο θρυμμα! ;)

Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by stratis 1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ