Λέβητας πύρινο ξύλο

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179123 από Vagoskriti
Απαντήθηκε από Vagoskriti στο θέμα Λέβητας πύρινο ξύλο
Γεια σου φιλε μου,6942572623..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179125 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Λέβητας πύρινο ξύλο
Αν μαθεις το λεβητα και πετυχεις της ρυθμίσεις που θες και εισαι ακομα στα 3 τσουβαλια την ωρα τοτε εχουμε θεμα.Μετα ψαξε εγκατασταση π.χ δοχειο διαστολης μονωμενες  σωληνες κατι θα συμβαινει δεν μπορει ειναι υπερβολικα πολυ 3 τσουβαλια την ωρα και που στη Κρητη θα ελεγα μηπως ειναι μεγαλος ο λεβητας αλλα αυτο δεν μπορω να το πω γιατι μηχανολογος δεν ειμαι ουτε ξερω το χωρο σου παντως κατι τρεχει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179127 από Vagoskriti
Απαντήθηκε από Vagoskriti στο θέμα Λέβητας πύρινο ξύλο
Όχι δε θέλω 3 τσουβάλια την ώρα.. τρόπος τπυ λέγειν το είπα.μέχρι στιγμή με αυτές τις ρυθμίσεις θέλω 2 τσουβάλια τη μέρα..και πιο πολύ το ανάβω για να κρατάει λίγο ζεστός.. έχω μόνωση στη ταράτσα πολύ καλή,κρατάει ζέστη το σπίτι και δεν ανάβει εύκολα ο θερμοστάτης..αλλά τι εννοείς με το δοχείο διαστολής;πως πρέπει να είναι σωστό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179128 από Vagoskriti
Απαντήθηκε από Vagoskriti στο θέμα Λέβητας πύρινο ξύλο
Εγω έχω 95000 kcal/h.. ένας θείος μου στο χωριό Ψηλορείτης είναι το χωριό μου,έχει 75000 ή 80000..δε θυμάται.και τον ρώτησα..καίει 8 τόνους συν ξύλα.αλλά έχει 30 χρόνια τώρα τις ίδιες ριθμυσεις..7’’ να δινει 15’’ αναμονή.υπερβολικό θεωρω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179129 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Λέβητας πύρινο ξύλο
Τοτε καις μια χαρα.Το δοχειο σου λογικα θα το εβαλες καινουργιο μαζι με το λεβητα αρα θα ειναι μεγαλο 75+ λιτρα και φουσκομενο στα bar που πρεπει αλλα εστίασε στο να τον ρεγουλαρεις και ξαναλεω για το φιλο που εγραψε για το παππου του στο χωριο θα συγκρίνετε ρυθμίσεις αναμονης κσι χρονου ταισματος σε ιδιους λεβητες αλλη μαρκα αλλο βημα αλλος κοχλιας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179130 από Vagoskriti
Απαντήθηκε από Vagoskriti στο θέμα Λέβητας πύρινο ξύλο
Όλη η εγκατάσταση είναι καινούργια.. το δοχείο δε ξέρω ποσό είναι.τώρα ξανά τσέκαρα αλλά έχει λίγο γκλιγκερ 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ