Invicta Selenic 700 by liakjim

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114666 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim

pontios74 έγραψε: ΟΙ υπόλοιποι δεν έχουν χαλυβδινες καμινάδες :huh: :huh: κι εναλακτη καπναεριων!! :whistle:
μην αγχωνεσαι ο εναλλακτης την κανει τη "ζημια" και οι χαλυβδινες σωληνες :lol: :lol: :lol:
και η 45άρα γωνια!!
εγω για πλακα με 2 κουτσουρα στεγνα οξειας περιπου 5 κιλα μου ανεβαζει 140...
Στο παταρακι γιατι δεν εβγαλες μια περσιδα 10Χ10 γιατι οσο να ναι βγαζει θερμοκρασια ή την έχεις απο την άλλη μερια και δεν φαινεται!!!


Και εσένα 140C ε? Θα περιμένω να δω και τους υπόλοιπους.
Στο παταράκι δεν έχω ανοιξει περσίδα. Έχω όμως ντύσει το κομμάτι της inox εκεί.
Πάντως και τις προάλλες στο 6-ωρο άναμμα αλλά και το σημαντικότερο σήμερα στο 5-ωρο που ήταν και κλειστό , η γυψοψανίδα ήταν κρύα. Θα δω αν στο μέλλον θα αλλάξει κάτι.

βασιλιης έγραψε:
Καλησπερα
Δεν θα σχολιασω το καπελο που μονο αντιανεμικο δεν ειναι
Προς ολους που πατε τους σωληνες μεχρι πανω και εξω.πατε και το βουλονετε με τσιμεντο και πετροβαμβακα,αναρωτιθικατε ποτε που θα παει η θερμανση που εγλοβιζετε απο το ταβανι του τζακιου σας μεχρι το καπελο?το τι ζιμιες θα κανει στο μελλον στη καμιναδα σας. το τι εχουμε συστολες διαστολες το ξερουμε?
οσοι το ταποσατε στο πανω μερος και το αναψατε 5 με 6 φωρες πηγενεται να δειτε αν ο σωληνας ανεβικε πιο πανω


Βασίλη μου έβαλες φωτιές.
Καταρχάς το καπέλο το αγόρασα για αντιανεμικό με σίτα για πουλιά. Δεν είναι? Με κοροιδέψανε?
Για τις διαστολές το είχα ρωτήσει πιο παλιά εδώ μέσα και δεν πήρα απάντηση. Θα ανέβω να δω.
Όσο για το τάπωμα , πάνω και κάτω όλοι όσοι δει εδώ μέσα έτσι το έχον κάνει.
Ποιός είναι ο σωστός τρόπος?
Βασίλη σύμφωνα με την αποψή σου ,μέχρι πόση θερμοκρασία , αντέχει ένας θερμοθάλαμος απο πετροβάμβακα?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by liakjim.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114667 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim

liakjim έγραψε:

pontios74 έγραψε: ΟΙ υπόλοιποι δεν έχουν χαλυβδινες καμινάδες :huh: :huh: κι εναλακτη καπναεριων!! :whistle:
μην αγχωνεσαι ο εναλλακτης την κανει τη "ζημια" και οι χαλυβδινες σωληνες :lol: :lol: :lol:
και η 45άρα γωνια!!
εγω για πλακα με 2 κουτσουρα στεγνα οξειας περιπου 5 κιλα μου ανεβαζει 140...
Στο παταρακι γιατι δεν εβγαλες μια περσιδα 10Χ10 γιατι οσο να ναι βγαζει θερμοκρασια ή την έχεις απο την άλλη μερια και δεν φαινεται!!!


Και εσένα 140C ε? Θα περιμένω να δω και τους υπόλοιπους.
Στο παταράκι δεν έχω ανοιξει περσίδα. Έχω όμως ντύσει το κομμάτι της inox εκεί.
Πάντως και τις προάλλες στο 6-ωρο άναμμα αλλά και το σημαντικότερο σήμερα στο 5-ωρο που ήταν και κλειστό , η γυψοψανίδα ήταν κρύα. Θα δω αν στο μέλλον θα αλλάξει κάτι.

βασιλιης έγραψε:
Καλησπερα
Δεν θα σχολιασω το καπελο που μονο αντιανεμικο δεν ειναι
Προς ολους που πατε τους σωληνες μεχρι πανω και εξω.πατε και το βουλονετε με τσιμεντο και πετροβαμβακα,αναρωτιθικατε ποτε που θα παει η θερμανση που εγλοβιζετε απο το ταβανι του τζακιου σας μεχρι το καπελο?το τι ζιμιες θα κανει στο μελλον στη καμιναδα σας. το τι εχουμε συστολες διαστολες το ξερουμε?
οσοι το ταποσατε στο πανω μερος και το αναψατε 5 με 6 φωρες πηγενεται να δειτε αν ο σωληνας ανεβικε πιο πανω


Βασίλη μου έβαλες φωτιές.
Καταρχάς το καπέλο το αγόρασα για αντιανεμικό με σίτα για πουλιά. Δεν είναι? Με κοροιδέψανε?
Για τις διαστολές το είχα ρωτήσει πιο παλιά εδώ μέσα και δεν πήρα απάντηση. Θα ανέβω να δω.
Όσο για το τάπωμα , πάνω και κάτω όλοι όσοι δει εδώ μέσα έτσι το έχον κάνει.
Ποιός είναι ο σωστός τρόπος?
Βασίλη σύμφωνα με την αποψή σου ,μέχρι πόση θερμοκρασία , αντέχει ένας θερμοθάλαμος απο πετροβάμβακα?

Άνοιξε μια απο την άλλη μερια αν δε θες να φαινεται γιατι οσο να ναι ο πετροβάμβακας δεν μονωνει 100% αν το εχεις συνεχεια ανναμενο ισως να ανεβασει για καλο και κακο που λεμε!
Όσο για τις θερμοκρασίες μην αγχωνεσαι εγω να δεις τι επαθα :woohoo: :woohoo: για να το καψω ο άσχετος έβαλα ένα κουτσουρο για 1 ωρα μετα 2 και μετα απο 3 ωρες ειχα τη φαενη ιδεα να το μπουμπουνισω και βαζω 4 μεγαλα κουτσουρα και χε...κα!!! ειδα την εστια να ασπριζει και το θερμομετρο 270!!!!!!!!!!!!!
Όσο για το καπέλο αν ο Βασίλης έχει δίκιο και το διασταυρώσω θα γίνει χαμος θα το βγαλω και θα του το φερω καπελο το καπελο!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114675 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim
Λοιπον.
Προτων.αντιανεμικο=προστατευει την εξοδο του καπνου απο τους ανεμους.
εκει που τελιωνει το φ 200 και ξεκιναει το φ 400 βλεπω ενα κενω 3 με 4 ποντους,κοντεβω να δω το βουνο απεναντι.
για την θερμοκρασια που με ρωταται (140 )δεν υπαρχει προβλημα..εγω θα προτιμουσα να ειχα απο 80 με 110 στην εκτονωση.δειτε της περσιδες εισαγωγεις

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by βασιλιης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114680 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim

βασιλιης έγραψε: Λοιπον.
Προτων.αντανεμικο=προστατευει την εξοδο του καπνου απο τους ανεμους.
εκει που τελιωνει το φ 200 και ξεκιναει το φ 400 βλεπω ενα κενω 3 με 4 ποντους,κοντεβω να δω το βουνο απεναντι.
για την θερμοκρασια που με ρωταται (140 )δεν υπαρχει προβλημα..εγω θα προτιμουσα να ειχα απο 80 με 110 στην εκτονωση.δειτε της περσιδες εισαγωγεις

δηλαδη το πλαινο μερος γυρω γυρω εκει που γραφει Φ200 έπρπε να είναι πιο πλατυ να μην φαινοταν το βουνο!! αν καταλαβα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114683 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim
Ναι.εγω θα προτιμουσα να ειναι 30 ποντους.και το κινεζικο απο πανω με κενω 3 με 4 ποντους

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by βασιλιης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114685 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim
Αυτο το καπελο ειναι αχρηστο τελειως, καλα λεει ο Βασιλης. Επισης στο τελειωμα του χτιστου τμηματος βαλε λασπη με εντονη κλιση, ωστε και να ραγιζει να φευγουν τα νερα γρηγορα και να μπαινουν ελαχιστα αναμεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ