Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24165 από cuprakias

love.bacardi έγραψε: προσεξε πολυ αν θα κανεις την κινηση για την αγορα αυτου του φιλτρου γιατι ρωτησα και εγω πριν παρω απο τον κ.Μοσχαλη θελει το φιλτρο αυτο να ειναι πανω απο το υψος της σομπας και αν κοπει το ρευμα τι γινεται με λες?????????


Δεν εχω προβλημα για τη τοποθετηση του ουτως η αλλως τα μπουρια βγαινουν ψηλα εμενα δεν πανε απο κατω.
ειναι σαν γαμα .... το αν κοπει το ρευμα δεν ξερω για αυτο θα παρω τον αντιπροσωπο να τον ρωτησω!!
Αλλα και απο την αλλη αν κοπει το ρευμα με το φιλτρο του κ.Μοσχαλη τη γινεται?....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24169 από Moschalis

cuprakias έγραψε:

love.bacardi έγραψε: προσεξε πολυ αν θα κανεις την κινηση για την αγορα αυτου του φιλτρου γιατι ρωτησα και εγω πριν παρω απο τον κ.Μοσχαλη θελει το φιλτρο αυτο να ειναι πανω απο το υψος της σομπας και αν κοπει το ρευμα τι γινεται με λες?????????


Δεν εχω προβλημα για τη τοποθετηση του ουτως η αλλως τα μπουρια βγαινουν ψηλα εμενα δεν πανε απο κατω.
ειναι σαν γαμα .... το αν κοπει το ρευμα δεν ξερω για αυτο θα παρω τον αντιπροσωπο να τον ρωτησω!!
Αλλα και απο την αλλη αν κοπει το ρευμα με το φιλτρο του κ.Μοσχαλη τη γινεται?....


Καλημέρα σας,

Πολλές οι ερωτήσεις ας τα πάρουμε ένα ένα:

Η τιμή του φίλτρου.
Καταλαβαίνετε ότι εδώ δεν μπορώ να αναφέρω τιμή. Είναι θέμα κανονισμών του φόρουμ. Αλλά όπως αναφέρετε έχετε ήδη μιλήσει και στο κάτω κάτω ένα τηλεφωνάκι μπορεί να γίνει και να ξεκαθαριστεί.
Υπάρχει η σκέψη για group buy, θα ενημερώσουμε σύντομα.( jnet, είναι εύκολο να μου πεις πληροφορίες?)
Οσον αφορά το άλλο φίλτρο που δείχνετε, αν δεν κάνω λάθος , δεν έχει μοτεράκι ή φίλτρο απο πλέγμα αλουμινίου ή τροφοδοτικό 24V, ή σετάκι ανοξείδωτης καμινάδας, σωληνώσεις , βάνες κτλ.
Προς θεού δε λέω ότι είναι χειρότερο, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει σύγκριση όσον αφορά την τιμή.

Οσον αφορά το ύψος τοποθέτησης του φίλτρου που δείχνετε δε γνωρίζω τι θα μπορούσε να συμβεί. Οσον αφορά το δικό μας , η τελική απόληξη είναι ψηλότερα απο τη σόμπα , στις δοκιμές που κάναμε πάντως δεν είχαμε πρόβλημα.

Επίσης αγαπητέ cuprakia, αν κατάλαβα καλά , η καμινάδα σου βγαίνει ψηλά, πως θα τοποθετήσεις το οποιοδήποτε φίλτρο αγοράσεις? θα ξανακατεβάσεις καμινάδα κάτω ή θα βάλεις το φίλτρο στα 2 μέτρα ύψος ??? Πιθανόν να μην κατάλαβα κατι, επιφυλλάσομαι.

Τέλος, το θέμα της παραγωγή του φίλτρου κωλύεται στα φλοτεράκια. Τα έχουμε παραγγείλει στον Κινέζο εδώ και ενάμιση μήνα αλλά κάπου χάθηκε το καράβι, μάλλον το βρήκαν , κινέζικο είναι τι περιμένεις.... :cheer:

Καλή σας μέρα..
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Moschalis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24213 από cuprakias

Moschalis έγραψε:

cuprakias έγραψε:

love.bacardi έγραψε: προσεξε πολυ αν θα κανεις την κινηση για την αγορα αυτου του φιλτρου γιατι ρωτησα και εγω πριν παρω απο τον κ.Μοσχαλη θελει το φιλτρο αυτο να ειναι πανω απο το υψος της σομπας και αν κοπει το ρευμα τι γινεται με λες?????????


Δεν εχω προβλημα για τη τοποθετηση του ουτως η αλλως τα μπουρια βγαινουν ψηλα εμενα δεν πανε απο κατω.
ειναι σαν γαμα .... το αν κοπει το ρευμα δεν ξερω για αυτο θα παρω τον αντιπροσωπο να τον ρωτησω!!
Αλλα και απο την αλλη αν κοπει το ρευμα με το φιλτρο του κ.Μοσχαλη τη γινεται?....



Επίσης αγαπητέ cuprakia, αν κατάλαβα καλά , η καμινάδα σου βγαίνει ψηλά, πως θα τοποθετήσεις το οποιοδήποτε φίλτρο αγοράσεις? θα ξανακατεβάσεις καμινάδα κάτω ή θα βάλεις το φίλτρο στα 2 μέτρα ύψος ??? Πιθανόν να μην κατάλαβα κατι, επιφυλλάσομαι.

καλημερα κυριε Μοσχαλη .Η σομπα εχει υψος 1 μετρο το μπαλκονι μου εχει 3 μετρα . το μπουρι εξαγωγης
βγαινει σε υψος 2,40 το φιλτρο σκεφτομαι να το βαλω κρεμαστο στο τοιχο οπως ειναι οι μοναδες του Α/C για αυτο ειχα αναφερει στη γραμματεια σας οταν ειχα μιλησει οτι δεν με ενδιαφερει να εχει τα ποδια .επισης μπορειτε να μας πειτε τι γινεται σε περιπτωση διακοπης ρευματος???
ευχαριστω...
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by cuprakias.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24219 από Moschalis

καλημερα κυριε Μοσχαλη .Η σομπα εχει υψος 1 μετρο το μπαλκονι μου εχει 3 μετρα . το μπουρι εξαγωγης
βγαινει σε υψος 2,40 το φιλτρο σκεφτομαι να το βαλω κρεμαστο στο τοιχο οπως ειναι οι μοναδες του Α/C για αυτο ειχα αναφερει στη γραμματεια σας οταν ειχα μιλησει οτι δεν με ενδιαφερει να εχει τα ποδια .επισης μπορειτε να μας πειτε τι γινεται σε περιπτωση διακοπης ρευματος???
ευχαριστω...


Αγαπητέ cuprakia,
Η κατασκευή μας, βασίζεται στον τρόπο λειτουργίας των σομπών πέλλετ, και συγκεκριμένα στον σωστό τρόπο τοποθέτησης της καμινάδας. Για τις σόμπες μας λοιπόν με σωστή τοποθέτηση καμινάδας όλα λειτουργούν κανονικά. Δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα λειτουργήσει σωστά με άλλες μάρκες και μοντέλα εταιρειών, και με λάθος τοποθέτηση καμινάδας, αυτός είναι και ο λόγος που στέλνουμε δοκιμαστικά φίλτρα σε αναγνώστες του φόρουμ. Πάντως δοκιμή με το φίλτρο κρεμασμένο δεν έχουμε κάνει.

Σε περίπτωση διακοπής ρεύματος με τις δικές μας σόμπες ΔΕΝ υπάρχει κανένα πρόβλημα. Δεν γνωρίζω τι γίνεται με άλλες μάρκες και μοντέλα , λογικά οι δοκιμαστές των φίλτρων μπορούν να μας πουν.
Σας ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24295 από Tsimp
Σήμερα πήγα στην εταιρία του κ Μοσχάλη για να παραλάβω το φίλτρο. Έχω πάθη πλάκα με τη φιλοξενία τον ανθρώπων την όρεξη για δουλειά το μεράκι πάνω σε αυτό που φτιάχνουν και προπάντων τις γνώσεις που έχουν όσον αφορά τη λειτουργία σε σόμπες πέλλετ. Μου εξηγήσανε την κάθε απορία που είχα πάνω στο φίλτρο και στο τζάκι μου με υπομονή. Το φίλτρο το πήρα και θα προσπαθήσω να το τοποθετήσω μέσα στο Σαββατοκύριακο. Θέλω να ρωτήσω κ. Γιάννη αν μπορώ να βάλω μόνο το Τ καθαρισμού χωρίς τη γωνία γιατί δεν μου βγαίνει.Αυτό είναι το μοτεράκι που βγάζει τα καπναέρια η φτερωτή του είναι μέσα
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24489 από michalisgr
γεια χαρα.. μιας και εχω κανει και εγω πολλες δοκιμες με το φιλτρο θα σας απανατησω..σε περιπτωση διακοπης ρευματος εγω προσωπικα εχω βαλει ενα UPS 1500 και μου κραταει τη σομπα αλλα 20 λεπτα οποτε δεν εχω τετοιο θεμα.. αλλα εκανα και τη δοκιμη να κλεισω τη ασφαλεια... η σομπα εσβησε σιγα σιγα με αποτελεσμα να μαζευτει αρκετος καπνος στο χωρο καυσης... εξω στο φιλτρο φανηκε ο καπνος οχι ομως σε βαθμο που να πεις οτι γινεται χαμος... καυσαερια δεν μπηκαν στον εσωτερικο χωρο... αυτο που θα κανω ειναι να συνδεση και το φιλτρο στο UPS για να μην υπαρχει κανενα προβλημα....

το δοκιμασα και με μικροτερα UPS αλλα δε κανουν δουλεια...δεν αρκουν για να γυρισουν τα μοτερα εισαγωγης αερα και εξαγωγης καυσαεριων...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ