Κοινωνία - Οικονομία (Η Εκκλησία του Δήμου)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75385 από eliasger

aithio έγραψε: Ρε παιδιά τι είπε ο άνθρωπος;
www.trelokouneli.gr/apistevto-thrasos-o-...-agorasoun-i-tourki/
Μίλησε για παγκοσμιοποίηση χωρίς όρια και για Ελληνικές εταιρίες σε τουρκους επιχειρηματίες.
Και μένα γιατί ρε πούστη μου με στείλανε φαντάρο;
Για να πουλάνε την Ελλάδα στους Τούρκους και να δουλεύουν τα παιδιά μας στις εταιρίες τους;
Παιδιά θέλω να απευθυνθώ στους Νδημοκράτες φίλους...
Ρε παιδιά αυτούς του ψηφίζετε για να κάνουν τέτοια πράγματα;
Κάτι δεν παει καλά εδώ....και είναι σοβαρό....Πολύ σοβαρό και πάνω απο τις αντιπαραθέσεις δεξιών αριστερών.
Εντάξει εγώ δεν είμαι δεξιός αλλά αυτή είναι η πατριωτική δεξιά που θέλετε;
Κάντε κάτι ρε εσείς πριν καταστραφούμε τελείως με δαυτους.


Άστα ρε Γρηγόρη και εγώ που ψήφισα όλους τους άλλους μουτζώνομαι για κάθε ψήφο ξεχωριστά .

tzavars @ yahoo.gr
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by eliasger.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75386 από aithio
Δεν μου φτάνει φίλε kosmidi αυτό.
Προδότες στην πολιτική σκηνή θα συναντήσεις συχνά να αποκαλούν οι μεν τους δεν και αντίστροφα αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με κάποιος που για μένα έχεις εξαπατήσει και τους ψηφοφόρους της ΝΔ και στήνει κόλπα πίσω από τις πλάτες τους
Εγώ αν και έχω πολλές πολιτικές διαφορές με τους Νδκρατες δεν πιστεύω ότι είναι προδότες. Μιλάω για τον λαό.
Αλλά για μένα θα είναι προδοσία αν οι ίδιοι δεν τον διαολο-στείλουν αυτόν τον τύπο πριν μας πάρει ο διάολος όλους.
Ακου παγκοσμοιοποιηση χωρίς όρια.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75388 από kosmidis80

mastoras έγραψε: Τώρα βρε Γρηγόρη πήρες χαμπάρι για τους Τούρκους επιχειρηματίες ?

Εδώ στα βόρεια και στην Θεσσαλονίκη συγκεκριμένα από χρόνια λειτουργούν πλήθος επιχειρήσεων τουρκικών συμφερόντων. Εαν δεις την λίστα θα τρομάξεις.

Αλλά θα τρομάξεις ακόμα περισσότερο, εάν έβλεπες του χιλιάδες Ελληνες επαρχιώτες να κυκλοφορούν στις παχιές μοκέτες των καζίνο των Σκοπίων με ένα ποτήρι σαμπάνια στο χέρι, της ημέρες των εορτών. Τις υπόλοιπες ημέρες εκτός εορτών είναι πιο λίγοι. :lol:

Τι δουλειά έχουν εκεί ? Πολύ απλά, πήραν τις επιδοτήσεις και είπαν να ρίξουν για το καλό του χρόνου μια ζαριά. Και αυτά που έχασαν προσπαθούν να τα ρεφάρουν όλο τον υπόλοιπο χρόνο.

Ο Τζίμας έκανε για αυτό το ανάλογο ρεπορτάζ, απλά δεν το συνέχισε όλο τον χρόνο γιατί θα πέσουν τα μαλλιά όλων μας......αν έχει μείνει τίποτα απο αυτά.

Οσοι είναι από Δοιράνη μεριά ;) , ξέρουν ποιοι έχουν αυτά τα Καζίνο, και είναι πολλά...πάρα πολλά.

Τι σου φταίει η Δεξιά τώρα, η όποιο άλλο κόμμα η κυβέρνηση που δεν κάνει καλά την δουλειά της. :P


Ολο μπιχτες μου εισαι την τελευταια ωρα Μαστορα... ;)

:evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75390 από kosmidis80

aithio έγραψε: Δεν μου φτάνει φίλε kosmidi αυτό.
Προδότες στην πολιτική σκηνή θα συναντήσεις συχνά να αποκαλούν οι μεν τους δεν και αντίστροφα αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με κάποιος που για μένα έχεις εξαπατήσει και τους ψηφοφόρους της ΝΔ και στήνει κόλπα πίσω από τις πλάτες τους
Εγώ αν και έχω πολλές πολιτικές διαφορές με τους Νδκρατες δεν πιστεύω ότι είναι προδότες. Μιλάω για τον λαό.
Αλλά για μένα θα είναι προδοσία αν οι ίδιοι δεν τον διαολο-στείλουν αυτόν τον τύπο πριν μας πάρει ο διάολος όλους.
Ακου παγκοσμοιοποιηση χωρίς όρια.


Δεν εννοουσα αποκλειστικα την ΝΔ, αλλα ολο το σχημα που υποτιθεται θα μας εσωζε...

Η πλακα ειναι οτι ολα γινονται για να σωθει η πατριδα!

Μα τι να την κανεις την πατριδα, οταν πεθαινουν και εξευτελιζονται οι πολιτες της καθε μερα και περισσοτερο? Τι να την κανεις, οταν σε 15 χρονια τα παιδια θα ειναι ελαχιστα στον τοπο αυτο? Ποια πατριδα? Τα εχουν ξεπουλησει ολα απο τον Ανδρεα ακομη και ειχαν-εχουν τα πρασινο,κοκκινο,μπλε προβατα να βελαζουν απο κατω για καμοια θεσουλα στο δημοσιο...

Αυτοι ειμαστε και δεν θα γινουμε ανθρωποι ποτε!

Μακαρι να μην ειχα το παιδι και τις υποχρεωσεις και την ειχα κανει με ελαφρα απο το μπ@@@ελο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75398 από tas
Τώρα είναι αργά για δάκρυα...
Πληρώνουμε τις μ... όλων αυτών που άρχισαν να ψηφίζουν από το '75 και μετά, έτρωγαν το παραμύθι που τους τάιζαν και έστειλαν στη Βουλή αυτούς που διέλυσαν την Ελλάδα.
Αυτά πληρώνουμε εμείς κι ακόμη χειρότερα θα πληρώσουν τα παιδιά μας.
Μας έχουν κάνει να καθόμαστε μπροστά σε έναν κ...υπολογιστή με τις ώρες κάθε μέρα, για να πάρουμε καμιά ιδέα πως θα γλυτώσουμε 700-800 ευρώ από τη θέρμανση. Να μη χαιρόμαστε τη ζωή, τα παιδιά μας, να μη μας πιάνει ύπνος από τις σκοτούρες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75420 από stergiosbik
Το οικονομικο προβλημα της χωρας κ κατ επεκταση κ δικο μας ειναι τεραστιο.
Εχω ξαναγραψει παλιοτερα οτι δυστυχως αυτο μπορει να το πληρωσουμε κ με αιμα.
Η χωρα μπορει σε 10-20 χρονια να ξαναπαρει τα πανω της.
Αν χασουμε ομως καποιο κομματι της Ελλαδας μας να δω ποτε κ αν θα το ξαναπαρουμε πισω.
Λυσεις υπαρχουν.
Καμμια ομως δεν ειναι ευκολη σιγουρα.
Δε μπορει οι "δεξιοι" να ξεπουλανε τη χωρα στα μεμετια.
Δε μπορει οι "αριστεροι" να προτεινουν αφοπλισμο την ιδια ωρα που οι απεναντι εξοπλιζονται με τρελλους ρυθμους.
Η αγαπη για την πατριδα δεν εχει χρωμα.
Ολοι μας πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι κ να προσπαθουμε να δουμε πισω απο το παραβαν.
Εχουμε κλειστει στον μικροκοσμο μας κ νομιζουμε οτι αν ειμαστε εμεις καλα,ενω η πατριδα παραπαιει,θα ειμαστε ενταξει.
Η χωρα μας μπορει να μην ειναι η καλυτερη,αλλα ειναι η ΔΙΚΗ ΜΑΣ χωρα!
Ας βγαλουμε τις κομματικες παρωπιδες κ ας καταλαβουμε οτι πρεπει να υποστηριζουμε αυτους που λενε κ κανουν σωστα πραγματα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.428 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ