Κοινωνία - Οικονομία (Η Εκκλησία του Δήμου)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75430 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

stergiosbik έγραψε: Το οικονομικο προβλημα της χωρας κ κατ επεκταση κ δικο μας ειναι τεραστιο.
Εχω ξαναγραψει παλιοτερα οτι δυστυχως αυτο μπορει να το πληρωσουμε κ με αιμα.
Η χωρα μπορει σε 10-20 χρονια να ξαναπαρει τα πανω της.
Αν χασουμε ομως καποιο κομματι της Ελλαδας μας να δω ποτε κ αν θα το ξαναπαρουμε πισω.
Λυσεις υπαρχουν.
Καμμια ομως δεν ειναι ευκολη σιγουρα.
Δε μπορει οι "δεξιοι" να ξεπουλανε τη χωρα στα μεμετια.
Δε μπορει οι "αριστεροι" να προτεινουν αφοπλισμο την ιδια ωρα που οι απεναντι εξοπλιζονται με τρελλους ρυθμους.
Η αγαπη για την πατριδα δεν εχει χρωμα.
Ολοι μας πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι κ να προσπαθουμε να δουμε πισω απο το παραβαν.
Εχουμε κλειστει στον μικροκοσμο μας κ νομιζουμε οτι αν ειμαστε εμεις καλα,ενω η πατριδα παραπαιει,θα ειμαστε ενταξει.
Η χωρα μας μπορει να μην ειναι η καλυτερη,αλλα ειναι η ΔΙΚΗ ΜΑΣ χωρα!
Ας βγαλουμε τις κομματικες παρωπιδες κ ας καταλαβουμε οτι πρεπει να υποστηριζουμε αυτους που λενε κ κανουν σωστα πραγματα.


Συμφωνώ μαζί σου,
Η χώρα μας ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ. Δεξιοί, κεντρώοι αριστεροί,ακρα δεξιοί, ακρα αριστεροί.
Κανείς από όλους αυτούς τους πολιτικά προσκείμενους, κανένα κόμμα, δεν έχει αξία σ ενα εθνος ανθρώπων, που θα υπάρχουν μονάχα οι "φίλια" προσκείμενοι.
Τη πατρίδα μας, μπορέι να τη χάσουμε μονάχα εμείς οι ίδιοι. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ.Μακάρι να το συνειδητοποιήσουμε αυτό. Όφελος έχω όταν όλοι είναι καλά. Άρα θα προσπαθήσω για το καλό μου, ψάχνοντας το καλό σου.
Για να αγοράσω πελλετ να ζεσταθώ, πρέπει να βρω κάποιον να μου πουλήσει. Αν αυτός μου το πουλάει τόσο που δε μπορώ να το αγοράσω, ούτε εγώ θα ζεσταθω, ούτε εκέινος θα βρει το κέρδος του.
Κάντε το "εγώ".. "εμείς" και η λύση έίναι απλή. Όμως είναι δύσκολο και για μένα, όσο και για σένα να το κάνουμε πράξη. Προσπάθεια θελει, όχι απογοητευση, όχι παραδοση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75442 από stergiosbik
!

Δειτε το Ο Λ Ο Ι.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75558 από mastoras
Που τις είδε ο παχτας τις 4.500-5000 χιλιάδες θέσεις εργασίας, δεν το χωράει το μυαλό μου.

Στην διάθεση των κατοίκων της Χαλκιδικής η αφεντιά του. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75560 από stergiosbik

mastoras έγραψε: Που τις είδε ο παχτας τις 4.500-5000 χιλιάδες θέσεις εργασίας, δεν το χωράει το μυαλό μου.

Στην διάθεση των κατοίκων της Χαλκιδικής η αφεντιά του. :)


Aμ το αλλο;

1 EYRO τα μο......να ξεπουλησαν ολοκληρο το δασος! :angry:
Ουτε δικαστηρια ουτε δικηγοροι.
Στα 3 μετρα με συνοπτικες διαδικασιες!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75723 από tas
Αντε να δούμε πότε θα γίνουμε... Ινδία


Η Κεράλα, η πρώτη εταιρία τηλεπικοινωνιών της Ινδίας, έχει καταφέρει να προσφέρει ταχύτητες που αγγίζουν το 1GB/s. Με απλά λόγια, μπορείς να κατεβάσεις μια διώρη ταινία HD, σε μόλις 30 δευτερόλεπτα.

Κι εμείς εδώ πληρώνουμε χρυσάφι για τις αστείες ταχύτητες που προσφέρουν οι ελληνικές εταιρίες.


Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by tas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #75727 από KERBEROS
Και μιας και μιλάμε για αυτοκριτική:

Στέργιο, έστω κι αν διαφωνώ με πολλά από όσα λες, γνωρίζω ταυτόχρονα πότε 'ξεφεύγω'.

Σου ζητώ συγνώμη για το ακραίο μου ύφος -ξέρεις πότε-, μιας και μπορούσα να σου εξηγήσω με πολύ πιο ήπιο τρόπο ποιο πράγμα με πείραξε.
Κι επειδή κάτι τέτοια με 'τρώνε', το λέω για να ησυχάσω...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.361 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ