Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #36810 από hellas10
Απαντήθηκε από hellas10 στο θέμα Απ: Primus 45
]παιδια καλημερα εχω ενα μηνα που περασα τον primus τον 34 τον κανω δοκιμεσ με πελλετ η ριθμισεισ απο τιν μαβιλ ηταν 60 αερας 2 τροφοδοσια 35 νεκρος χρονος.ετσι οπως το εχουν καιει 3,5 τσουβαλακια 15 κιλων σε 24 ωρες με θερμοκρασια λεβητα στους 68 βαθμους κ θερμοστατη χορου 23 μπορει καπιος να βοηθηση στις ρυθμησης;;;δεν εχω περασει δοχειο αδρανιας κ οταν πιασει τουσ βαθμους ο θερμοστατης κοβει ο κυκλοφοριτης κ δουλευει ο αλλος ο κυκλοφοριτης για το μποιλερ.εχω διαφωνια με τον μηχανολογο για το οτι κοβει ο κυκλοφοριτης εγω νομιζω πως πρεπει να κοβει ο λεβητας..αν ξερει καπιος ασ απαντησει

:(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #36873 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Λοιπον φιλοι μου
Εχω τον 45 αρη
βαση τις ρυθμισεις του εργοστασιου
για να βγαλει 45000 θερμιδες
με πελλετ θελει
60 % αερα
2 δευτερα να ριχνει
35 δευτερα να καθετε
60 c νερα λεβητα
45 c κυκλοφορητης
και καυσαερια μεχρι 190 c
Εγω καιω πυρηνοξυλο
και 60 % αερα
2 δευτερα να ριχνει
45-55 δευτερα να καθετε
65 c νερα λεβητα
60 c κυκλοφορητης
και καυσαερια 130-190 c
περσυ ειχα 223-24 c στο σπιτι
εβγαζαν τα ντουβαρια ζεστα
το πυρηνοξυλο το επαιρνα 85 euro /τονο
και φετος 125 euro /τονο
χωρισ φ.π.α
οτι θελεται ρωτηστε με!!!!!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #36936 από hellas10
Απαντήθηκε από hellas10 στο θέμα Απ: Primus 45
primus45 οταν πιανει ο θερμοστατης χορου τουσ βαθμους κοβει ο λεβητασ; η ο κυκλοφορητης; με πελλετ το δοκιμασες;κ με πιες ρυθμισεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #36962 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
ΗΕΛΛΑΣ 10
Ο Κατασκευαστης
εχει μια γεφυρα μεσα στον πινακα την ειδατε?
με πελλετ για να πιασει τις 45000 θερμιδες
θελει 2 δευτερα να ριχνει καυσιμο
35 δευτερα να καθετε
40-50 αερα
60-65 νερα
και καυσαερια μεχρι 190 c
οτι θελεται ρωτηστε με


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #36994 από bavel
Απαντήθηκε από bavel στο θέμα Απ: Primus 45
ΚΑΚΟΣ έχεις δίκιο ότι είναι ασαφής η περιγραφή,επομένως ξαναγράφω.Σύνολο καυσιμης ύλης που τοποθετήθηκε στην δεξαμενή:7τσουβαλακια*15kg πελετ,10kg κουκούτσι ελιάς&15κιλα πυρηνοξυλο.Είχε αυτονομία περίπου 32 ώρες(όχι συνεχής λειτουργία&υπόλοιπο μέσα περίπου 2-3κιλα μίγματος).Νομίζω ότι η κατανάλωση είναι αρκετή από πρώτης απόψεως αν αναλογιστούμε τις πολύ καλές θερμοκρασίες που επικρατούν.Ελπίζω τώρα που θα πειραματιστω& θα ασχοληθώ με το μηχάνημα να είναι άλλες οι παρατηρήσεις μου ,ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός τώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #37000 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Απ: Primus 45

bavel έγραψε: ΚΑΚΟΣ έχεις δίκιο ότι είναι ασαφής η περιγραφή,επομένως ξαναγράφω.Σύνολο καυσιμης ύλης που τοποθετήθηκε στην δεξαμενή:7τσουβαλακια*15kg πελετ,10kg κουκούτσι ελιάς&15κιλα πυρηνοξυλο.Είχε αυτονομία περίπου 32 ώρες(όχι συνεχής λειτουργία&υπόλοιπο μέσα περίπου 2-3κιλα μίγματος).Νομίζω ότι η κατανάλωση είναι αρκετή από πρώτης απόψεως αν αναλογιστούμε τις πολύ καλές θερμοκρασίες που επικρατούν.Ελπίζω τώρα που θα πειραματιστω& θα ασχοληθώ με το μηχάνημα να είναι άλλες οι παρατηρήσεις μου ,ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός τώρα.


Οχι απλά αρκετή είναι εξωπραγματική. Προσπάθησε να τον ρυθμίσεις σύμφωνα με αυτά που γράφουν οι παραπάνω. Αν έχεις τέτοιες καταναλώσεις τώρα που έξω έχει ακόμη θερμοκρασίες φθινοπωρινές τον χειμώνα θα ματώσεις. Καλή επιτυχία.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bavel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.353 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ