Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23360 από dionisisk
Σωστά το λες στη μισή μπροστινή περσίδα βεβιασμένη ροή από το βεντιλατέρ και στην υπόλοιπη φυσική ροή από τον θερμοθάλαμο, όπως και στην πίσω περσίδα στο δωμάτιο που είναι στην πλάτη του τζακιού φυσική ροή από τον θερμοθάλαμο.
Για το γύρω-γύρω έλεγα να το κλείσω με τα τουβλάκια που έχει στην επένδυση αλλά είδα κάπου το ίδιο τζάκι κλεισμένο με ένα σιδερένιο Π βαμμένο με μαύρο ματ χρώμα και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πιο πολύ γιατί κάνει το τζάκι να δείχνει πιο γεμάτο. Την Τρίτη θα έχω τοποθετημένη και την κορνίζα οπότε θα έχει φώτο.
Το θέμα είναι ότι:
1ον νομίζω ότι μυρίζει λίγο (κάτι σαν καπνός ή η πίσσα από το εσωτερικό της καμινάδας)
2ον Μου φαίνεται ότι θα θέλω ένα τόνο ξύλα το μήνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23364 από Asteris
Και τι είναι ένας τόνος ξύλα? Προτιμάς 300 λίτρα πετρέλαιο?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dionisisk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23449 από jimopoulos

dionisisk έγραψε: Σωστά το λες στη μισή μπροστινή περσίδα βεβιασμένη ροή από το βεντιλατέρ και στην υπόλοιπη φυσική ροή από τον θερμοθάλαμο, όπως και στην πίσω περσίδα στο δωμάτιο που είναι στην πλάτη του τζακιού φυσική ροή από τον θερμοθάλαμο.
Για το γύρω-γύρω έλεγα να το κλείσω με τα τουβλάκια που έχει στην επένδυση αλλά είδα κάπου το ίδιο τζάκι κλεισμένο με ένα σιδερένιο Π βαμμένο με μαύρο ματ χρώμα και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πιο πολύ γιατί κάνει το τζάκι να δείχνει πιο γεμάτο. Την Τρίτη θα έχω τοποθετημένη και την κορνίζα οπότε θα έχει φώτο.
Το θέμα είναι ότι:
1ον νομίζω ότι μυρίζει λίγο (κάτι σαν καπνός ή η πίσσα από το εσωτερικό της καμινάδας)
2ον Μου φαίνεται ότι θα θέλω ένα τόνο ξύλα το μήνα.

απο οτι φαινεται στις φωτο δεν καθαρισες καθολου την πλατη στον τοιχο απο την πισσα?
αυτο εμενα μυριζει κρυο φαντασου να ζεσταθει κιολας τι βρωμα θα βγαζει...
μακαρι να μην χρειαστει να ανοιγεις παλι γυψοσανιδα,αλλα πολυ το φαβαμαι οτι ειναι αυτο..

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23484 από tgiakou
Kαλημερα θα ηθελα να ρωτησω τον Αστερη αφου εχω διαβασει αρκετες απο τις παραθεσεις του για τις εφαρμογες που εκανε,ποια ειναι η γνωμη του για το foyer 800 gv (η κλασικη μαντεμενια που εχω ειναι πολυ φαρδια) ,αν για την ευκολια τοποθετησης μπορει να βγει η μαντεμενια φουσκα του foyer.Ευχαριστω Θωμας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23509 από Asteris
Ποιά εννοείς μαντεμένια φούσκα, την σκεπή της εστίας? Αυτήν δεν βγαίνει, έχει τοποθετηθεί από το εργοστάσιο με σιλικόνη υψηλής θερμοκρασίας και βίδες. Έχεις πρόβλημα στην τοποθέτηση λόγω της σκεπής αυτής?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23521 από βασιλιης
Καλησπερα

Dionisisk ?

Να κανω μερικες ερωτησεις?
1.Ο σωληνας που βλεπω τι αποσταση εχει απο τον πετροβμαβακα στο πισω μερος?
2.Τα τουβλα ειναι μαυρισμενα απο την καπνα του παλιου τζακιου? Ετσι θα μεινει?
3.Το πισω μερος του παλιου καπνοθαλαμου δεν μονωθηκε?Ολη η μαυριλα που βλεπω δεν καλυφθηκε?
4.Πανω στο ταβανι τον σωληνα τον σφηνωσατε με πετροβαμβακα?
5.Στην σοφιτα τι αποσταση εχει ο σωληνας inox με την μονωση που κανατε?
6.Τι διαστασεις ειχε η καμιναδα σας στη σοφιτα?

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by βασιλιης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.252 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ