Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #15642 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
καλησπερα σου φιλε αν θελεις γιατι το ειχα αναφερει και εγω αυτο το θεμα σε συγκριση με την ηδη υπαρχων σομπα κινεζικη φυσικα που την εχουν δουλεψει πολλα ατομα μεσα απο το φορουμ μπορεις να πεις μερικα πραγματα για την σομπα γιατι λεω να την παρω και εγω αν θελεις στειλε μου email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. στειλε μου και το τηλ σου αν θελεισ να σε παρω να μου τα πεισ αναλυτικα γιατι ειμαι ορεστιαδα και ειναι καπως δυσκολο να παω να την δω απο κοντα. ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #15657 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Έχω στείλει Email με τηλ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #15693 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Για σε όλους .
Είμαι καινούργιος στο forum και ήθελα να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου για την κινεζα όπως την αναφέρεται HP22 12KW. Μεσω ίντερνετ alibaba Σεπτέμβριος 2011αγόρασα μια από κίνα μετά από δυο μήνες την παρέλαβα και τράβηξα τον γολγοθά στο τελωνείο και με μπαρπα στην κορωνη. Συνολικό κόστος αγορά στην κίνα 685 ευρώ στο σπίτι έφθασε 1150 ευρώ. Όταν την έβαλα σε λειτουργία μπροστά στο τζάκι ( ευτυχώς δεν άνοιξα τρύπα στον τοίχο) κόντευα να χωρίσω με την γυναίκα μου από την μυρωδιά της μπογιάς επί τρεις μέρες. Στο τέλος αναγκάστηκα και την πήγα στο μαγαζί να την λειτουργήσω. Για κακή μου τύχη κατά την μεταφορά έσπασε το καντράν. Όταν ζήτησα να μου στείλουν από την κίνα ανταλλακτικό η απάντηση ήταν ότι αυτοί είναι έμποροι αλλά θα με εξυπηρετήσουν με χρέωση με τα μεταφορικά DHL 165 ευρώ. Οταν παρέλαβα το display είδα ότι δεν ήταν ίδιο. Την πήγα σε έναν φίλο ηλεκτρονικό ο οποίος μου άλλαξε και το καντράν και την πλακέτα από την ιταλια. Όταν την λειτούργησε και την μέτρησε διαπίστωσε ότι ήταν ανεβασμένο πολύ το μονοξείδιο στον αέρα του χώρου. Τελικά μετά από την αλλαγή κάποιας φλάντζας και κάποιες ηλεκτροσυγκολλήσεις και αλλαγή του μοτέρ του κοχλία διότι στο σκληρό πελλετ αυστριακό κολαγε ο κοχλίας , σήμερα λέω ότι λειτουργεί θα περιμένω τον Οκτωβριο να σας πω της εντυπωσης μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #15695 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

nikolas έγραψε: Για σε όλους .
Είμαι καινούργιος στο forum και ήθελα να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου για την κινεζα όπως την αναφέρεται HP22 12KW. Μεσω ίντερνετ alibaba Σεπτέμβριος 2011αγόρασα μια από κίνα μετά από δυο μήνες την παρέλαβα και τράβηξα τον γολγοθά στο τελωνείο και με μπαρπα στην κορωνη. Συνολικό κόστος αγορά στην κίνα 685 ευρώ στο σπίτι έφθασε 1150 ευρώ. Όταν την έβαλα σε λειτουργία μπροστά στο τζάκι ( ευτυχώς δεν άνοιξα τρύπα στον τοίχο) κόντευα να χωρίσω με την γυναίκα μου από την μυρωδιά της μπογιάς επί τρεις μέρες. Στο τέλος αναγκάστηκα και την πήγα στο μαγαζί να την λειτουργήσω. Για κακή μου τύχη κατά την μεταφορά έσπασε το καντράν. Όταν ζήτησα να μου στείλουν από την κίνα ανταλλακτικό η απάντηση ήταν ότι αυτοί είναι έμποροι αλλά θα με εξυπηρετήσουν με χρέωση με τα μεταφορικά DHL 165 ευρώ. Οταν παρέλαβα το display είδα ότι δεν ήταν ίδιο. Την πήγα σε έναν φίλο ηλεκτρονικό ο οποίος μου άλλαξε και το καντράν και την πλακέτα από την ιταλια. Όταν την λειτούργησε και την μέτρησε διαπίστωσε ότι ήταν ανεβασμένο πολύ το μονοξείδιο στον αέρα του χώρου. Τελικά μετά από την αλλαγή κάποιας φλάντζας και κάποιες ηλεκτροσυγκολλήσεις και αλλαγή του μοτέρ του κοχλία διότι στο σκληρό πελλετ αυστριακό κολαγε ο κοχλίας , σήμερα λέω ότι λειτουργεί θα περιμένω τον Οκτωβριο να σας πω της εντυπωσης μου.

Aκραία αυτά που λες και κρατάω τις επιφυλάξεις μου....... :P
Είναι και το πρώτο σου ποστ..... :woohoo:
Πιο πολύ για δυσφήμηση μου κάνει.... ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #15697 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

nikolas έγραψε: Για σε όλους .
Είμαι καινούργιος στο forum και ήθελα να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου για την κινεζα όπως την αναφέρεται HP22 12KW. Μεσω ίντερνετ alibaba Σεπτέμβριος 2011αγόρασα μια από κίνα μετά από δυο μήνες την παρέλαβα και τράβηξα τον γολγοθά στο τελωνείο και με μπαρπα στην κορωνη. Συνολικό κόστος αγορά στην κίνα 685 ευρώ στο σπίτι έφθασε 1150 ευρώ. Όταν την έβαλα σε λειτουργία μπροστά στο τζάκι ( ευτυχώς δεν άνοιξα τρύπα στον τοίχο) κόντευα να χωρίσω με την γυναίκα μου από την μυρωδιά της μπογιάς επί τρεις μέρες. Στο τέλος αναγκάστηκα και την πήγα στο μαγαζί να την λειτουργήσω. Για κακή μου τύχη κατά την μεταφορά έσπασε το καντράν. Όταν ζήτησα να μου στείλουν από την κίνα ανταλλακτικό η απάντηση ήταν ότι αυτοί είναι έμποροι αλλά θα με εξυπηρετήσουν με χρέωση με τα μεταφορικά DHL 165 ευρώ. Οταν παρέλαβα το display είδα ότι δεν ήταν ίδιο. Την πήγα σε έναν φίλο ηλεκτρονικό ο οποίος μου άλλαξε και το καντράν και την πλακέτα από την ιταλια. Όταν την λειτούργησε και την μέτρησε διαπίστωσε ότι ήταν ανεβασμένο πολύ το μονοξείδιο στον αέρα του χώρου. Τελικά μετά από την αλλαγή κάποιας φλάντζας και κάποιες ηλεκτροσυγκολλήσεις και αλλαγή του μοτέρ του κοχλία διότι στο σκληρό πελλετ αυστριακό κολαγε ο κοχλίας , σήμερα λέω ότι λειτουργεί θα περιμένω τον Οκτωβριο να σας πω της εντυπωσης μου.


Κατ' αρχή καλωσόρισες στην παρέα.
Έκανα και 'γω εισαγωγή από κίνα την ΗΡ26 13 Κw και μου στοίχισε 1070 η μια (έφερα 2 μαζί).
Η διαδικασία στο τελωνείο απλή. Τετάρτη έδωσα τα χαερτιά στον εκτελωνιστή, Παεασκευή παρέλαβα και χωρίς μπάρμπα στην κορώνη.
Όσο για τη μυρωδιά, όλες μυρίζουν τις πρώτες μέρες. Εσύ που την έβαλες στο τζάκι είχες και επιπλέον μυρωδιά καυσαερίων.
Μέχρι σήμερα πρόβλημα ουδέν. Έκαψε και ρουμάνικο πέλλετ και ελληνικό ΗΦΑΙΣΤΟΣ χωρίς κανένα πρόβλημα.
Γενικά βαρύ, δεμένο εγαλείο και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #15699 από akis kyriakidis
Απαντήθηκε από akis kyriakidis στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Eίναι αλήθεια αυτά που ακούγονται για την περσυνή καραβιά των κινέζικων σομπών .

Καλύτερα από όλους μας το γνωρίζουν αυτοί που έκαναν την εισαγωγή χωρίς να τις δοκιμάσουν πρώτα , αυτοί χάσανε τον ύπνο τους .

Δυστυχώς κάποιοι καταναλωτές την "πατήσανε" είτε μέσο διαδικτυακών αγορών , είτε μέσο κάποιου εξειδικευμένου pellet link , σίγουρα όχι όμως απο ένα εξειδικευμένο κατάστημα θέρμανσης .
Αύτο είναι και το ρίσκο της "πιο φθηνής " ή της πιο "έξυπνης αγοράς ".

Aυτός είναι ο τρόπος με τον οποίο ο Κινέζος δειγματίζει σε σένα το προιον του με βάση πάντα το οικονομικό δέλεαρ της "καλύτερης αγοράς " και όχι σε μένα .

Πολλές από τις επώνυμες ευρωπαικές σόμπες κατασκευάζονται εν μέρει στην Κίνα , δεν διαφωνώ !
Προσωπικά με ενδιαφέρει η πιστοποίηση CE που πρέπει να φέρει η συσκευή καθώς και το που εξάγεται .
Με ενδιαφέρουν περισσότερο τα συστήματα ασφαλείας που διαθέτει , η εγγύηση των μερών της , η επάρκεια των ανταλλακτικών της και λιγότερο η τιμή της .

Θεωρώ ότι αυτά τα στοιχεία πρέπει να ενδιαφέρουν τους επαγγελματίες και τους έξυπνους καταναλωτές
.
Ούτως ή άλλως όλα τα προιόντα δεν έχουν τον ίδιο δείκτη "Best Value For Money " και επίσης δεν διαθέτουμε όλοι τα χρήματα για να αγοράσουμε ΜERCEDES ή AUDI που θα έλεγε και ο πατέρας μου .

Ο καθένας ανάλογα με το βαλάντιο του αλλά να είναι όσο το δυνατόν πιο σίγουρος για την επιλογή του .


Υ.γ : Για παράδειγμα σε χώρες όπως η Ιταλία ή η Αυστρία ή ακόμη και η Γερμανία , pellets που πολυδιαφημίζονται εδώ μέσα δεν περνάν ούτε έξω απο τα σύνορα τους και εδώ αποθεώνονται !
Καλώς ή κακώς το που εξάγεται ένα προιόν , τι πιστοποιήσεις φέρει , αποτελεί μέρος της Ταυτότητας και της Αναγνωρισιμότητας του .

Υ.γ ΙΙ: θα κυκλοφορήσει σύντομα Δοκιμασμένη και Πιστοποιημένη Κινέζικη Σόμπα σε εξειδικευμένα καταστήματα θέρμανσης με το δέλεαρ της "Έξυπνης Αγοράς " και φυσικά χωρίς να χάσει κανείς τον ύπνο του .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.promitheas.org.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.197 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ