Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #16213 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
δεν εχω κατεβει ακομα σαλονικα αν και ειμαι απο εκει στα καστρα εχουμε σπιτι.
στειλε μου αν θελεις mail την σομπα που ξεγυμνωσες και πες με εντυπωσεις.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

mastoras έγραψε:

love.bacardi έγραψε: καλησπερα σε ολους τους lovechina και εγω ειμαι ενας απο αυτους......
.............................. ειμαι ιδιωτης και ψαχνω για αγορα.


lovechina ...καλοοοοο :cheer:

Βολευτηκες τελικά ? Στην Θεσσαλονίκη έψαξες ?

Προχτές φόρτωσα στο αυτοκίνητο μια όμορφη Κινέζα σε μαύρο χρώμα. Την έχω ξεντύσει και την ξεψαχνίζω για να σας πω σύντομα τις εντυπώσεις μου.

Θα περάσει απο άγρια τέστ στα χέρια μου.....τώρα μέσα στις κάψες του καλοκαιριού.

Δεν είναι όμως σας αυτές τις κοντόχοντρες που σας αρέσουν εσάς, αλλά στους μηχανισμούς και στις λειτουργίες όλες ίδιες είναι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #16219 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Αν καθήσω να σου γράψω προσωπικό e-mail, μετά μπορεί να σου ζητήσω τραπέζωμα με τσίπουρο και καπνιστό σκουμπρί στο κάρβουνο. στην Ψαροταβέρνα στα Φλογητά, :lol: άσε που θα μείνουν στην απ εξω, απο συλλογή πληροφοριών όλοι οι φίλοι που μας παρακολουθούν εδώ στο φόρουμ, και ενδιαφέρονται και αυτοί για μια Κινέζικη σόμπα για τον επερχόμενο χειμώνα.

Οπότε ότι ξέρει ο καθένας μας, και ότι εμπειρία αποκτήσουμε με τις Κινέζικες πελλετόσμπες, θα πρέπει να τις καταθέτουμε όλοι εδώ δημόσια.

Σαν αρχή έχω να σου πω ότι η σόμπα σαν κατασκευή με εντυπωσίασε. Καμία σχέση με αυτό που έχουμε όλοι στο μυαλό μας σχετικά με τα φτηνιάρικα Κινέζικα προιόντα.

Η σόμπα-ες είναι μελετημένη, και προσεκτικά κατασκευασμένη με υλικά αντοχής. Και αναφέρομαι στα μεταλλικά της μέρη. Όσων αφορά τα μηχανικά και ηλεκτρικά της μέρη, εκ πρώτης όψεως μου φαίνονται και αυτά καλής ποιότητας. Ακόμα και τα καλώδια που περιβάλουν την συσκευή είναι προσεγμένα και εμφανώς τακτοποιημένα στην θέση τους.

Η σόμπα λειτουργεί εδώ και 48ω΄ρες ασταμάτητα, και θα συνεχίσει να λειτουργεί άλλο τόσο μέχρι να την σβήσω, και στην συνέχεια να ασχοληθώ λίγο με τον προγραμματισμό της και το μενού για το οποίο διατηρώ κάποιες αμφιβολίες ως προς την ορθή λειτουργία του.

Οπότε βλέπουμε στην συνέχεια........
Last edit: 12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #16222 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

mastoras έγραψε: Αν καθήσω να σου γράψω προσωπικό e-mail, μετά μπορεί να σου ζητήσω τραπέζωμα με τσίπουρο και καπνιστό σκουμπρί στο κάρβουνο. στην Ψαροταβέρνα στα Φλογητά, :lol: άσε που θα μείνουν στην απ εξω, απο συλλογή πληροφοριών όλοι οι φίλοι που μας παρακολουθούν εδώ στο φόρουμ, και ενδιαφέρονται και αυτοί για μια Κινέζικη σόμπα για τον επερχόμενο χειμώνα.

Οπότε ότι ξέρει ο καθένας μας, και ότι εμπειρία αποκτήσουμε με τις Κινέζικες πελλετόσμπες, θα πρέπει να τις καταθέτουμε όλοι εδώ δημόσια.

Σαν αρχή έχω να σου πω ότι η σόμπα σαν κατασκευή με εντυπωσίασε. Καμία σχέση με αυτό που έχουμε όλοι στο μυαλό μας σχετικά με τα φτηνιάρικα Κινέζικα προιόντα.

Η σόμπα-ες είναι μελετημένη, και προσεκτικά κατασκευασμένη με υλικά αντοχής. Και αναφέρομαι στα μεταλλικά της μέρη. Όσων αφορά τα μηχανικά και ηλεκτρικά της μέρη, εκ πρώτης όψεως μου φαίνονται και αυτά καλής ποιότητας. Ακόμα και τα καλώδια που περιβάλουν την συσκευή είναι προσεγμένα και εμφανώς τακτοποιημένα στην θέση τους.

Η σόμπα λειτουργεί εδώ και 48ω΄ρες ασταμάτητα, και θα συνεχίσει να λειτουργεί άλλο τόσο μέχρι να την σβήσω, και στην συνέχεια να ασχοληθώ λίγο με τον προγραμματισμό της και το μενού για το οποίο διατηρώ κάποιες αμφιβολίες ως προς την ορθή λειτουργία του.

Οπότε βλέπουμε στην συνέχεια........

Καλές καύσεις να έχεις με την καινούρια σου κινέζα....
Αν θέλεις βάλε καμιά φωτό κυρίως απο τα εσωτερικά της εξαρτήματα.
Και τις εντυπώσεις σου μετά από τις δοκιμές που θα της κάνεις :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #16225 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Περιμένουμε εντυπώσεις και φώτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #16227 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
ΑΑΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ...ολοι λοιπον στα νεα φλογητα ΤΟ ΒΟΤΣΑΛΟ αν θελετε μπορουμε να κανουμε μια συγκεντρωση εκει ολοι οι LOVECHINA και να τα πουμε βαζω το σκουμπρι το καπνιστο το χταποδι στα καρβουνα(πιασμενο απο τον πατερα μου αποκλειστηκα οχι τιποτα ΚΙΝΑΣ :whistle: :whistle: ) τα τσιπουρα ολα τα καλα και μετα για μπανιο στην παραλια γιατι θα εχουμε παρει φωτια με τοσες σομπες.....


www.facebook.com/groups/215612098467347/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #16228 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Κατά την τελευταία επίσκεψη μου στην Κίνα για την ολοκληρωμένη έρευνα αγοράς μιας πελλετόσομπας, επισκέφθηκα το εργοστάσιο που τις παράγει. :P

Εκεί είδα από κοντά όλη την διαδικασία στην γραμμή παραγωγής, από την κοπή του μετάλλου στην μηχανή του πλάσματος.....



......στο φινίρισμα του σκέλετου της σόμπας που είναι από γαλβανιζέ στραντζαριστή λαμαρίνα πάχους 3χιλ.....



....έως τον λεπτομερή έλεγχο στο τελικό στάδιο της κατασκευής που προορίζεται πλέον για δοκιμή και στην συνέχεια για συσκευασία.



....και έτσι αποφάσισα ότι η ιδανική σόμπα που ταιριάζει στο status μου, είναι η NB-PS της κατασκευάστριας εταιρίας " "......αυτό δεν θα το αποκαλύψω δημόσια. Λεπτομέρειες στην επόμενη συνάντηση των μελών του energ.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.229 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ