Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #35874 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Theoharidis sa έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Pani & κυριως κ. Θεοχαρίδη,

Θα σας παρακαλεσω πολυ να αφησετε τις προσωπικες σας συζητησεις που αφορουν εμπορικη δραστηριοτητα εκτος του φορουμ!

Προς το παρον διαγραφετε η απαντηση του κ. Θεοχαριδη γιατι ειναι αμεση προβολη και διαφημιση της εταιριας.


Αγαπητέ kosmidis80,
Δέν νομίζω να είχαμε καμία προσωπική συζήτηση, και ούτε αφορά εμπορική δραστηριότητα, αφού δεν έγινε καμία συναλλαγή. Ο pani έθεσε κάποια ερώτηση στο forum του απάντησα, και μετά διαπίστωσε οτι είχαμε επικοινωνήσει τηλεφωνικά. Εάν ενόχλησαν τα θετικά σχόλια του pani το καταλαβαίνω. Φυσικά έχετε πάντα την δύναμη της διαγραφής όταν πιστεύετε οτι τα γραφόμενα είναι ενάντια στις αρχές του forum και το καταλαβαίνω αυτό.



Αγαπητέ Pani,
Σίγουρα θα χρειαστούμε κάτοψη του χώρου σου για να μπορέσουμε να σου προτείνουμε το μέρος που θα πρέπει να την τοποθετήσεις για βέλτιστη απόδοση της σόμπας καθώς και τον τύπο (μπορείς να μας στο στείλεις με e-mail). Απο τα λεγόμενα σου πάντως πιστεύω με μία 13kw θα είσαι καλυμμένος. Όλες οι σόμπες μας είναι ετοιμοπαράδοτες. Όσον αφορά την μεταφορά, έχουμε δώσει σόμπα 13kw και σε πελάτη με matiz (ριγμένα καθίσματα)
Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε ερώτηση.

Φιλικά,
θεοχαρίδης Βασίλης


Αποκλεισμός 1 εβδομάδας για την την μη τηρήση των κανόνων του forum.

Κύριοι προσπαθήστε να τηρήτε τους κανόνες του Forum.

Κύριε Θεοχαρίδη απαγορεύετε να απαντάτε σε ερώτηση οσο αφορά την διαθεσιμότητα των προιόντων σας.

Δεν εξετάζουμε αν εγινε η πώληση αλλά η προθεση σας να πουλήσετε χρήσιμοποιώντας το forum.

Επικοινωνήστε μαζι μας σε περίπτωση που κατι δεν εχει γίνει κατανοητό.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #35953 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
laryxatz έγραψε:

Γεια σε όλους
Τελικά δεν θα αγοράσω την σόμπα NP-PA 13 KW. Γιατί σήμερα είχα μια πολύ κακή εμπειρία από το εμπορικό κατάστημα που την πουλάει , έκαναν μια προσφορά για τα μέλη του energ.gr € 1060,00 , τους παίρνω τηλέφωνο εχτές και μου επιβεβαιώνουν την
Προσφορά και ότι υπάρχει απόθεμα , σήμερα που πήγα να φορτώσω την σόμπα μου τα λέγανε << κινεζικά>> , δηλαδή αφού μου ετοίμασαν την σόμπα και τα μπουριά που θα τα έπαιρνα επιπλέον, τελικά μου χρεώνουν την σόμπα €1200.00, μαζί με τα μπουριά και 1 τσουβάλι pellet κοντά στα €1300,00 και όταν τους λέω για την προσφορά μου λένε ότι η προσφορά τελείωσε και πρέπει να πάρω άλλη σόμπα από αυτήν που μου ετοιμάσανε γιατί αυτή έχει αλλά ανταλλακτικά μέσα τσεχικά και την πουλάνε € 1200,00 ενώ αυτήν με τα κινεζικά την πουλάνε € 1060,00 . φυσικά και δεν αγόρασα τίποτε από το συγκεκριμένο εμπορικό .και τώρα ψάχνω για αλλού

Αυτά με τα ……….κινέζικα των κακών Ελλήνων εμπόρων


* σίγουρα υπάρχουν και σωστή επαγγελματίες στον χώρο δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να τους τσουβαλιάσω όλους σε ένα σακί .


Xαχαχαχα μεταβολη και μακρια.....
"κινέζικα των κακών Ελλήνων εμπόρων"

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #35975 από baikal for ever
Απαντήθηκε από baikal for ever στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
καλησπερα σε ολουσ.φιλε μαστορα θα ηθελα τη γνωμη σου.εχω την αεροθερμη πελλετ τησ GRACE το μοντελο NP-PO1 9KW.η σομπα δουλευει μια χαρα αλλα το τζαμι μαυριζει πολυ γρηγορα.σε 6 ωρεσ δε φενεται καθολου η φλογα.μπορει να γινει κατι?καμια αλλη ρυθμιση?αν θελεισ δωσε μου το τηλεφωνο σου να σε παρω να μιλησουμε.ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #36580 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Παιδιά καλησπέρα,

παρατήρησα ότι η θερμοκρασία του χώρου που διαβάζει η σόμπα, έχει μεγάλη απόκλιση από την πραγματική. Όταν πχ το σαλόνι μου είχε 24 βαθμούς (γύρω στα 4 μέτρα μακρυά από τη σόμπα έχω ένα ψηφιακό θερμόμετρο), η σόμπα έδειχνε στην οθόνη 34 βαθμούς. Αλλά ακόμη και σε χαμηλότερες θερμοκρασίες έχω απόκλιση με αποτέλεσμα προς το παρόν να τη δουλεύω στο χειροκίνητο, αλλιώς δεν μπορεί να ανεβάσει θερμοκρασία δουλεύντας στην 1η σκάλα. Αντιμετωπίζει και άλλος το ίδιο θέμα; Και πως το αντιμετωπίζετε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #36584 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Ναι
αυτο που μπορεις να κανεις αμεσα ειναι να αντιστοιχισεις το τι θερμοκρασια δειχνει η σομπα και ποσο ειναι στην πραγματικότητα στο αλλο θερμομετρο.

πχ εγω βρηκα οτι σε εμενα στους 33 της σομπας ειναι το 21-22 που θελω στο χωρο και την εχω ρυθμισει εκει.
θα κανω μια μετατροπή που μου υποδειχτικε απο των πωλητη ( το ποτε ειναι το θεμα ) συνοδευομενη απο μπολικες φωτο για οποιον ενδιαφερεται...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #36589 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Fokion έγραψε: Ναι
αυτο που μπορεις να κανεις αμεσα ειναι να αντιστοιχισεις το τι θερμοκρασια δειχνει η σομπα και ποσο ειναι στην πραγματικότητα στο αλλο θερμομετρο.

πχ εγω βρηκα οτι σε εμενα στους 33 της σομπας ειναι το 21-22 που θελω στο χωρο και την εχω ρυθμισει εκει.
θα κανω μια μετατροπή που μου υποδειχτικε απο των πωλητη ( το ποτε ειναι το θεμα ) συνοδευομενη απο μπολικες φωτο για οποιον ενδιαφερεται...


Και εγώ το σκέφτηκα αυτό, αλλά έχω την εντύπωση πως πάνω από τους 28 βαθμούς δεν με άφηνε να επιλέξω. μέχρι εκεί πήγαινε (το λέω με επιφύλαξη, το είδα στα γρήγορα)....

Θα προτιμούσα βέβαια, μια πιο "σωστή" λύση.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.228 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ