Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #55569 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

pianoteacher έγραψε: Ρε παιδιά (Αθηναίοι) μην το κουράζετε!!! Έψαχνα και εγώ καλή τιμή, βρήκα μόνο στο leroy Αυστριακό με 5.09 το 15κιλο και 4.49 το Bioenergy point. Πουθενά αλλού φθηνότερα. Ο Μ Ω Σ δεν ξέρω αν έκανα λάθος υπολογισμούς ή άλλαξε τιμές η διαφημιζόμενη εταιρία στο φόρουμ, helenico fuel, αλλά με 355€/τόνος με παράδοση στο σπίτι σου είναι 5€ ακριβότερος από τα φθηνότερα που είχα πάρει Αυστριακά από Leroy. Αν υπολογίσουμε και τα -5€ έκπτωση στα μέλη είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο κόστος. ΆΡα συνολικά με μεταφορά 5.30€ το 15κιλό.
Τι λέτε για 6 και κάτι 5€ βαλκανικά όταν έχουμε το κορυφαίο με 5.30€ σπίτι μας;
Επίσης προσωπικά τους σνόμπαρα που πουλάγανε ακριβά αλλά τώρα αξίζει τον κόπο να μείνει έστω ένα ποσοστό των χρημάτων μας στην Ελλάδα και όχι σε πολυεθνικές. Άσε που πιστεύω οτι το Leroy λόγω ποσότητας (deal) έχει περισσότερο κέρδος από την Hellenico fuel. Ας στηρίξουμε εγχώρια αγορά και ότι πάνω από 5€ ανά σακί (5.30 συγκεκριμένα) να το αφήσουμε εκεί, και μάλιστα να υποδείξουμε που υπάρχει φθηνότερο μπας και βάλουν μυαλό.
Εχτές ρώτησα Πετρούπολη έναν κοντά στο "Άπολις" και μου είπε 6.5€ για το καλύτερο πέλλετ!!!! Χωρίς ετικέτα, No name και Βουλγάρικο. Όταν του είπα οτι πήρα από Leroy 4.49 Σέρβικο μου είπε...οκ πάρτο 4.5 αλλά να πάρεις τόνο :blink: Φυσικά δεν το πήρα, πάνω από 4€ δεν έδινα για τέτοιο πράμα. Και του το είπα :evil:




αν εισαι αθηνα γιατι δεν πας να δοκιμασεις απο αυτον
http://www.klouvatos.com/betaiotaomicronkappaalpha973sigmaiotamualpha.html


που βγαινει και 3,57 το τσουβαλακι ωραιοτατο ελληνικο
να μας το βγαλεις και μια φωτο να δουμε τι πουλαει ο ανθρωπος

Υ.Γ. Λιγο γρηγορα μονο μην ξυπνηση και αυτος και αρχισει να να το πουλαει 6€ το τσουβαλακι λογω ανατιμησεις

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #55572 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

pianoteacher έγραψε:

Απλά τα Leroy δεν χρησιμοποιούν ρευστότητα.

Σε λίγες μέρες με τις καινούργιες τιμές χονδρικής το Leroy θα ανεβάσει και αυτό τιμές στο Αυστριακό σίγουρα.

Σημ. Και το να σπάμε παλέτες και να κουβαλάμε τσουβαλάκια δεξιά και αριστερά είναι εντελώς ασύμφορο. Και για εμάς, αλλά και για εσάς.

Τι είναι η ρευστότητα;;; :dry:
Όσο για τα τσουβαλάκια μεμονωμένα...βοηθήστε λίγο την κατάσταση. Σχολάς από τη δουλειά πετάς3-4 τσουβαλάκια στο αυτοκίνητο και ζεσταίνεις το κοκαλάκι σου. Σε λίγο καιρό άντε να βρεις έστω και 350€ ζεστά μετρητά να πάρεις τόνο:S


Όπως γράφεις και πιο πάνω. Το leroy δεν χρησιμοποιεί ζεστά μετρητά.


giogud

Το site σου δεν δουλευει λογω επισκεψιμοτητας???? :P :P :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #55602 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

giogud έγραψε:

pianoteacher έγραψε:

Απλά τα Leroy δεν χρησιμοποιούν ρευστότητα.

Σε λίγες μέρες με τις καινούργιες τιμές χονδρικής το Leroy θα ανεβάσει και αυτό τιμές στο Αυστριακό σίγουρα.

Σημ. Και το να σπάμε παλέτες και να κουβαλάμε τσουβαλάκια δεξιά και αριστερά είναι εντελώς ασύμφορο. Και για εμάς, αλλά και για εσάς.

Τι είναι η ρευστότητα;;; :dry:
Όσο για τα τσουβαλάκια μεμονωμένα...βοηθήστε λίγο την κατάσταση. Σχολάς από τη δουλειά πετάς3-4 τσουβαλάκια στο αυτοκίνητο και ζεσταίνεις το κοκαλάκι σου. Σε λίγο καιρό άντε να βρεις έστω και 350€ ζεστά μετρητά να πάρεις τόνο:S


Όπως γράφεις και πιο πάνω. Το leroy δεν χρησιμοποιεί ζεστά μετρητά.


giogud

Το site σου δεν δουλευει λογω επισκεψιμοτητας???? :P :P :P


Που ξέρω τι παθαίνει; Το φιλοξενούμε στον server μας και κλείνουν οι πόρτες. Ούτε απομακρυσμένη τιμολόγηση δεν μπορούμε να κάνουμε. Με Teamvier δουλεύουμε την τελευταία εβδομάδα.
Το site και το hosting ούτως ή άλλως αλλάζει από βδομάδα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #55765 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

pianoteacher έγραψε: Ρε παιδιά (Αθηναίοι) μην το κουράζετε!!! Έψαχνα και εγώ καλή τιμή, βρήκα μόνο στο leroy Αυστριακό με 5.09 το 15κιλο και 4.49 το Bioenergy point. Πουθενά αλλού φθηνότερα. Ο Μ Ω Σ δεν ξέρω αν έκανα λάθος υπολογισμούς ή άλλαξε τιμές η διαφημιζόμενη εταιρία στο φόρουμ, helenico fuel, αλλά με 355€/τόνος με παράδοση στο σπίτι σου είναι 5€ ακριβότερος από τα φθηνότερα που είχα πάρει Αυστριακά από Leroy. Αν υπολογίσουμε και τα -5€ έκπτωση στα μέλη είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο κόστος. ΆΡα συνολικά με μεταφορά 5.30€ το 15κιλό.
Τι λέτε για 6 και κάτι 5€ βαλκανικά όταν έχουμε το κορυφαίο με 5.30€ σπίτι μας;
Επίσης προσωπικά τους σνόμπαρα που πουλάγανε ακριβά αλλά τώρα αξίζει τον κόπο να μείνει έστω ένα ποσοστό των χρημάτων μας στην Ελλάδα και όχι σε πολυεθνικές. Άσε που πιστεύω οτι το Leroy λόγω ποσότητας (deal) έχει περισσότερο κέρδος από την Hellenico fuel. Ας στηρίξουμε εγχώρια αγορά και ότι πάνω από 5€ ανά σακί (5.30 συγκεκριμένα) να το αφήσουμε εκεί, και μάλιστα να υποδείξουμε που υπάρχει φθηνότερο μπας και βάλουν μυαλό.
Εχτές ρώτησα Πετρούπολη έναν κοντά στο "Άπολις" και μου είπε 6.5€ για το καλύτερο πέλλετ!!!! Χωρίς ετικέτα, No name και Βουλγάρικο. Όταν του είπα οτι πήρα από Leroy 4.49 Σέρβικο μου είπε...οκ πάρτο 4.5 αλλά να πάρεις τόνο :blink: Φυσικά δεν το πήρα, πάνω από 4€ δεν έδινα για τέτοιο πράμα. Και του το είπα :evil:




αν εισαι αθηνα γιατι δεν πας να δοκιμασεις απο αυτον
http://www.klouvatos.com/betaiotaomicronkappaalpha973sigmaiotamualpha.html


που βγαινει και 3,57 το τσουβαλακι ωραιοτατο ελληνικο
να μας το βγαλεις και μια φωτο να δουμε τι πουλαει ο ανθρωπος

Υ.Γ. Λιγο γρηγορα μονο μην ξυπνηση και αυτος και αρχισει να να το πουλαει 6€ το τσουβαλακι λογω ανατιμησεις



Αυτό δεν είναι το μυστήριο πέλετ με την συσκευασία που δεν υπάρχει πουθενά επίσημα?

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #55973 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet

Nick the Greek έγραψε: Αυτό δεν είναι το μυστήριο πέλετ με την συσκευασία που δεν υπάρχει πουθενά επίσημα?

Ναι! Τελικά αποδείχτηκε πως το τσουβαλάκι είναι concept art που δεν υλοποιήθηκε ποτέ. Αλλά για το Alfa Wood του Νευροκοπίου μιλάμε. Η τιμή είναι περίεργη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #56039 από malia
Απαντήθηκε από malia στο θέμα Τιμές pellet
αισχος!ατυχισες!κ ποσο το αγορασες?τιμη τονου φυσικα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.416 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ