Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #114109 από FERR
Προσωπικα εχω κανει τις δοκιμες με Irely βουλγαρικο ,καλο φαινεται για αρχη μιας ομως δεν το εχω δουλεψει πανω απο 2ωρο λογο οτι ο καιρος ακομα ειναι ζεστος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #114147 από thomas
θα συμφωνησω μαζι σου για το ιρελι,και εγω αυτο δοκιμασα ,πολυ καλο,με καλη φλογα ΣΕ ΛΕΒΗΤΑ και χωρις καταλοιπα και το μειγμα 70-30 που εχει.. πολυ καλο.
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by thomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #115688 από creta pellet

ΜΑΡΜΑΡΩ έγραψε: Την προοπτική του φορτηγού την έψαξε πρόσφατα ένας φίλος και συμπάσχων στην αναζήτηση πέλετ. Οι πληροφορίες που έχουμε είναι οτι στοιχίζουν 1000 ευρώ τα μεταφορικά για 24 παλέτες. Αυτό σημαίνει περίπου 40 και κάτι ευρώ επιβάρυνση η παλέτα. Έτσι όλοι σου λένε αστο και άστο και καταλήγουν να καίνε πέλετ ελιάς, πυρηνόξυλου κι άλλα αγνώστου συνθέσεως και προέλευσης και κάθε χρόνο τα ίδια...Στα επ.ώνυμα πέλετ δε βρίσκεις κάτω από 340 ευρώ τον τόνο και λίγο σου λέω. Σήμερα μου ζήτησαν 6.5 ευρώ το 15κιλο σε German pellets και πέρυσι πλήρωσα 6 ευρώ το egger. Μήπως έχεις ακούσει κάτι για πέλετ με επωνυμία delta forest, ιταλικό;
Έχω δοκιμάσει και το creta pellet. Απόδοση έχει, αλλά μυρίζει πολύ έντονα και από τιμές, απέχουν αρκετά από όσα προβάλει ο επιχειρηματίας εδω. Άλλα λέει τη μια μέρα και άλλα την άλλη. Μου κάνουν εντύπωση οι τιμές που δίνει εδώ, διότι με συμφέρει περισσότερο να μου το στέλνουν από Θεσαλλονίκη από το να αγοράζω απευθείας από το εργοστάσιο.Αυτά, "χωρίς φόβο και χωρίς πάθος" που λένε...


η τιμη που πουλαμε στο ηρακλειο ειναι απο 3,48 μεχρι 3,80 τα 15 κιλα. Aν δειτε τα βιντεο που εχουμε ανεβασει στη creta pellet δεν υπαρχει καπνος .τωρα απο εκει περα ο καθενας αγοραζει απ'οπου θελει.καλο βραδυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #115690 από dimlyk
οχι δεν τοχω ακουσει αυτο το δελτα ...αν εχεις κανα λινκ δωστο
προσοχη μονο γιατι ολοι λενε οτι πουλανε πιστοποιημενα :)

για τιμες και επιχειρησεις μπορεις να ριξεις μια ματια κι εδω

energ.gr/postit/pellet


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #115694 από kosmidis80
Το Δελτα φορεστ το δοκιμασα εγω ενα σακι και ειναι το μονο πελλετ που ειχα θεμα στον καυστηρα. Δεν αναβε και μπουκωνε τον καυστηρα σε σημεια να βγαζει αλαρμ την μια για αποτυχια εναυσης και την αλλη για ανεβασμα θερμοκρασιας στον σωληνα τροφοδοσιας. Αμαν εκανα να το ανακατεψω με αλλο για να καει...

Αν λεμε το ιδιο ειναι διαφανη σακουλα με πρασινα λογοτυπα και μπλε γραμματα
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #115719 από ΜΑΡΜΑΡΩ
Δεν αναφέρομαι στον καπνό που ενδεχομένως εκλύεται από συσκευές κάυσης αλλά στην ίδια την καύσιμη ύλη. Η μυρωδιά του πέλλετ που παράγετε, είναι έντονη λόγω του πηρυνοξυλου φαντάζομαι.
Σχετικά με τις τιμές που πουλάτε σχολιάζω όχι αν είναι υψηλές ή χαμηλές, όπως είπε και ο κύριος που μου απάντησε παραπάνω, η καλή ποιότητα σε καλή τιμή είναι σχετικές έννοιες τελικά.Σχολιάζω ότι μέσα σε ένα μήνα ξεκίνησε από τα 196 ανέβηκε στα 226 και μετά τρεις ημέρες ζητούσατε 275 Ευρώ.Υπενθυμίζω ότι η ελαιοκομιδή δεν έχει ξεκινήσειακόμη στην Κρήτη και το πυρηνοξυλο που ήδη υπάρχει είναι περυσινό και σε συμφέρουσα τιμή ακόμη.Σταθερότητα στην τιμή ούτε κατα προσέγγιση συνεπώς δεν μπορεί να αναφερθεί. Επίσης ο αγοραστής σας στη Θεσαλλονίκη το δίνει 240 ευρώ παραδομένο στην πόρτα μας κι εσείς ζητούσατε την ίδια εβδομάδα 275 παραλαβή σπό το εργοστάσιο. Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.Εύχομαι να διατηρήσετε το 230 και να μπορέσουμε να συνεργαστούμε αλλά όπως λέμε και στην Κρήτη " Απού καεί στην κολοκύθα, φυσάει και το γιαούρτι!"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΓΙΑΝΝΗΣ Τ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.155 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ