Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #124878 από mastoras
κ Κυριακίδης 2 μπορείτε να κάνετε όσες δοκιμές θέλετε. Δικαίωμα σας να κρίνετε και να βγάζετε συμπεράσματα για τις κάθε είδους ποιότητες και μάρκες πέλλετ.

Το φόρουμ αυτό είναι ελεύθερο στον καθένα [είτε το θέλουμε είτε όχι] ανώνυμο και επώνυμο, στο να καταθέτει την οποιαδήποτε άποψη του, είτε είναι βλακεία, είτε σωστή.

Αυτό βέβαια δημιουργεί ένα μπάχαλο, που μέσα σε αυτό ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια νέα μέλη που πέρα από την όποια γνώση και συμβουλές μπορούν να αποκομίσουν από τα χιλιάδες θέματα του φόρουμ, παράλληλα αναζητούν και διασκέδαση.

Και αυτήν την διασκέδαση, συντροφιά, παρέα, μπορεί και την προσφέρει το energ.gr.

Απολαύστε λοιπόν την συντροφιά του energ.gr, αποφεύγοντας τουλάχιστον σαν νέος χρήστης να αφήνεται αιχμές κατά του φόρουμ, του τύπου "το έχω καταλάβει ότι όλοι εδώ είναι ειδικοί από την πρώτη μέρα που ήρθα" η να προκαλείται όπως ο "άσχετος" όταν βρίσκεται σε πλειοψηφία έναντι του "μάστορα" .. πρέπει λογικά οι "μάστορες" να σιωπούν ... γιατί όσα ποιο πολλά πουν .. τόσο θα σκάβουν τον λάκκο τους. η ότι στο energ.gr υπάρχουν και κρύβονται πίσω από τα θέματα συμφέροντα..... κτλ...κτλ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #124889 από xrysafis72

Κυριακίδης 2 έγραψε:

Είσαι έτοιμος λες να προκαλέσεις τον καθένα, γιατί από την 1η στιγμή που ήρθες διαπίστωσες ότι πίσω από όλα κρύβονται συμφέροντα ? :woohoo:
Για να ακούσουμε αγαπητέ μου και εσένα.


Σε προηγούμενο μήνυμα ανάφερα τον τύπο του μηχανήματος που κατέχω (Solara6kw) και απόψεις μου σε 1 - 2 προϊόντα όπως δοκίμασα και δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο. στην σύγκριση έναντι 3 προϊόντων όπως τα περιέγραψα στην συγκεκριμένη σόμπα. (άλλωστε όπως λέει ο τίτλος του θέματος "βαθμολογείστε από το 1 - 10) και έχω δικαίωμα να πω τα αληθή συμπεράσματα που είδα στην πράξη , και δεν θα μου πει ο καθένας "μάστορας" πως θα βαθμολογήσω αυτό που είδα.
Ανάφερα και σύγκριση 4ων .. τα AlfaWood .. Irelly .. GoldenNuggets(και ένα άλλο βουλγάρικο με τα χαρακτηριστικά που είπα).
Και υποστήριξα ότι το τελευταίο είναι πολλαπλά καλύτερο από τα 3 πρώτα.(με ένα μικρό σχετικά ισοδύναμο με τα goldenNuggets).

Όσο για το Irelly .. ποιο πάνω άκουσα κάποιον να μιλάει για τον (λέβητα του) ότι το βρήκε "πολύ καλό" "δεν έχει στάχτη" κτλ ... εκεί δεν διαφώνησα .. γιατί δεν θέλω να δίνω βιαστικές απαντήσεις καθώς μπορεί και εκείνος να λέει αλήθεια (όσον αφορά στον λέβητα του .. αντίθετα με την σόμπα που έχω εγώ).

Με τα παραπάνω δεδομένα λοιπόν ... είμαι έτοιμος να προκαλέσω τον οποιοδήποτε στα προιόντα που ανάφερα πάνω στην δική μου σόμπα που δεν ανατρέπεται σε καμιά περίπτωση , γιατί έχουν δοκιμαστεί στην πράξη. Κι η πράξη πρέπει να γίνετε σεβαστή ... αν όχι απλά διαπίστωσε το και μόνος σου.


σε βλεπω μπασμενω στα πελλετ για πες και εμας πως εβγαλε τα συμπερασματα σου για τα πελλετ?
εγω κατασκευαζω πελλετ,καιω πελλετ και εχω σχεδον γυρηση ολα τα βουλγαρικα εργοστασια και μικροβιοτεχνειες πελλετ στην βουλγαρια!γνωριζω πως βγαινουν τα αριστα πελλετ και τα μειξαρισμενα.οποτε εχεις κεφια μπορουμε να βρεθουμε και προσωπικα ενας ανιδεος απο μαυρολευκη δραμας- αγροτης στο επαγγελμα :huh:

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #124912 από Κυριακίδης 2

Εσύ λες οτι το τελευταίο που δοκίμασες είναι similar του GN (αν κατάλαβα σωστά), δεν έχουμε κανένα λόγο να μην σε πιστέψουμε. Μακάρι να είναι καλό και να ωφεληθούν και άλλοι χρήστες από την τιμή και την απόδοσή του και ας μην είναι πιστοποιημένο..

Όπως εγώ πίστεψα (μετά από δοκιμές και όχι από παροτρύνσεις ) ότι όντως το GN είναι αξιόλογο (και συμφωνούν οι πάντες εξαιρώντας την τιμή) .. έτσι και με τον ίδιο τρόπο με δοκιμές κατέληξα στο προιόν που ανάφερα (Χαρακτηριστικά / Αρκούδα σε στυλ καρτούν και κουβαλάει έναν κορμό στον ώμο του) για το "πιστοποιημένο" δεν θα έλεγα ότι δεν είναι γιατί έγραφε κάτι στα ψιλά γράμματα / Barcode / κάτι περί Din κτλ απλά δεν αναφέρει με μεγάλα γράμματα την μάρκα ... μόνο τα περί A class και τέτοια .. που αυτά δεν θεωρούνται ένδειξη μάρκας.
Δεν θέλω να πιέσω κανέναν ... και ούτε θα τον "παρακαλέσω" να το δοκιμάσει ... απλά κάνω ενημέρωση στο να δοκιμάσει .. (έστω μια χούφτα από αυτά που λέει ο λόγος και προτείνω για να μην με κατηγορήσουν και δήθεν "έμπορα" ) .. και το αν ήταν καλό ή όχι θα το κρίνετε εσείς στην συνέχεια (την συνέχεια και του τι αληθεύει δεν μπορεί να την κρύψει κανείς).

Απλά προσωπικά έχω μία αδυναμία στις προσπάθειες δημιουργίας μίας αξιοπρεπής εγχώριας παραγωγής και υποστήριξης αυτής ως καταναλωτής και μόνο.

Εν πάση περίπτωση και εγώ είμαι υπέρ της Ελληνικής ζήτησης προϊόντων .. αλλά δεν είμαι και ανόητος . γιατί αν συμβιβαστώ με κάτι κατώτερο τότε γιατί να μιλάμε για "αξιοπρεπής εγχώρια παραγωγή " όταν αυτές δεν ικανοποιούν το καλύτερο προϊόν που εντόπισες? Ας μάθουν και οι Έλληνες παραγωγοί να παρουσιάζουν κάτι ανώτερο και αξιόλογο ... και να είσαι σίγουρος ότι θα προτιμήσω τα Ελληνικά ακόμη και με μια μικρή διαφορά στην τιμή.

σε βλεπω μπασμενω στα πελλετ για πες και εμας πως εβγαλε τα συμπερασματα σου για τα πελλετ?
εγω κατασκευαζω πελλετ,καιω πελλετ και εχω σχεδον γυρηση ολα τα βουλγαρικα εργοστασια και μικροβιοτεχνειες πελλετ στην βουλγαρια!γνωριζω πως βγαινουν τα αριστα πελλετ και τα μειξαρισμενα.οποτε εχεις κεφια μπορουμε να βρεθουμε και προσωπικα ενας ανιδεος απο μαυρολευκη δραμας- αγροτης στο επαγγελμα :huh:

Άστο φίλε τα περί "Δράμας" .. μόνο δράμα έχουν να προσφέρουν , και δεν θα στο πω εγώ ... αλλά η πλειοψηφία μετά από λίγο καιρό από τώρα .. που ο ίδιος παρατηρώ ότι τα περί "Δράμας" ακολουθούν την κατιούσα πορεία... μέχρι τότε θα καταλάβεις αν η πλειοψηφία είχε δίκιο ή όχι . Προς το παρόν από δική σου περιέργεια και μόνο .. σύγκρινε το προϊόν που σου περιέγραψα (Βουλγάρικο /Αρκούδα .. με το δικό σου ) και δεν θέλω ούτε καν να σε ειρωνευτώ .. απλά λύσε την δική σου περιέργεια να δεις μήπως έχεις υπερεκτιμήσει το δικό σου προϊόν χωρίς δεύτερη γνώμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #124914 από xrysafis72

Κυριακίδης 2 έγραψε:

σε βλεπω μπασμενω στα πελλετ για πες και εμας πως εβγαλε τα συμπερασματα σου για τα πελλετ?
εγω κατασκευαζω πελλετ,καιω πελλετ και εχω σχεδον γυρηση ολα τα βουλγαρικα εργοστασια και μικροβιοτεχνειες πελλετ στην βουλγαρια!γνωριζω πως βγαινουν τα αριστα πελλετ και τα μειξαρισμενα.οποτε εχεις κεφια μπορουμε να βρεθουμε και προσωπικα ενας ανιδεος απο μαυρολευκη δραμας- αγροτης στο επαγγελμα :huh:



Άστο φίλε τα περί "Δράμας" .. μόνο δράμα έχουν να προσφέρουν , και δεν θα στο πω εγώ ... αλλά η πλειοψηφία μετά από λίγο καιρό από τώρα .. που ο ίδιος παρατηρώ ότι τα περί "Δράμας" ακολουθούν την κατιούσα πορεία... μέχρι τότε θα καταλάβεις αν η πλειοψηφία είχε δίκιο ή όχι . Προς το παρόν από δική σου περιέργεια και μόνο .. σύγκρινε το προϊόν που σου περιέγραψα (Βουλγάρικο /Αρκούδα .. με το δικό σου ) και δεν θέλω ούτε καν να σε ειρωνευτώ .. απλά λύσε την δική σου περιέργεια να δεις μήπως έχεις υπερεκτιμήσει το δικό σου προϊόν χωρίς δεύτερη γνώμη.




σωστα αλλο να εισε απο ΔΡΑΜΑ και αλλο ζεις μεσα στο δραμα.δωσε λικγ απο το βουλγαρικο σου η πεσμου απο να παρω 1 τσουβαλακι να το στηλω μαζι με το δικο μου για αναλυση?και για να εχουμε καλο ρωτημα απο που εισε και τι επαγγελεσε?
υ.γ αν θελεις απαντας !!!


ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #124915 από mastoras
Προφανώς κ Κυριακίδη θα εννοείς αυτό το πέλλετ.



Παλαιότερα όταν δοκίμαζα ότι πέλλετ έβρισκα μπροστά μου, έκαψα και τον "αρκούδο"
Δεν θα γράψω τις τότε εντυπώσεις μου για έναν και μόνο λόγο......απλά τότε νόμιζα ότι ήξερα να αξιολογώ πέλλετ και καύσεις.

Αυτό δεν πάει να πει ότι σήμερα και μετά από εκατοντάδες δοκιμές διαφόρων πέλλετ...έμαθα. Εχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #124918 από xrysafis72

mastoras έγραψε: Προφανώς κ Κυριακίδη θα εννοείς αυτό το πέλλετ.



Παλαιότερα όταν δοκίμαζα ότι πέλλετ έβρισκα μπροστά μου, έκαψα και τον "αρκούδο"
Δεν θα γράψω τις τότε εντυπώσεις μου για έναν και μόνο λόγο......απλά τότε νόμιζα ότι ήξερα να αξιολογώ πέλλετ και καύσεις.

Αυτό δεν πάει να πει ότι σήμερα και μετά από εκατοντάδες δοκιμές διαφόρων πέλλετ...έμαθα. Εχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας. ;)



φιλε μου δωσε λιγκ η τοποθεσια στην βουλγαρια για την εταιρια να παω να δω την κορμοπλατια του και να μιλησω μαζι τους.γραφει τιποτα το τσουβαλι?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.141 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ